Άνετη αναρρίχηση τρίτων στη δεύτερη θέση … | Δημοσιογράφος Κύπρος

Στον αναβληθέντα 13ο αγώνα του πρωταθλήματος, η ΑΕΛ επέστρεψε απότομα στις νίκες, τις οποίες κέρδισε πάνω από το “Ολυμπιακός” 3-0 στο στάδιο “ir irio”.

Το Blues άνοιξε το σκορ στο 15ο λεπτό με ένα καλό πέναλτι από τον Sito Riera. Ο Μπάμπιτς κέρδισε το πέναλτι αφού έλαβε σήμα από τον Σαμπινιά.

Πριν από το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ο Ολυμπιακός έμεινε με δέκα παίκτες λόγω της απόλυσης του Sarfo, ο οποίος έχασε τη φάση drafkovski.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η ΑΕΛ ενέτεινε την πίεση της στα և 62 ‘και πάλι με τον Μπάμπιτς έλαβε το δεύτερο πέναλτι, και η κόκκινη Αχαρί αποστάθηκε με κόκκινη κάρτα. Το ελεύθερο λάκτισμα απονεμήθηκε από τον ίδιο παίκτη και το έκανε 2-0.

Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Μαϊντεβάκ έκανε ένα υπέροχο πέρασμα από τον Παπαφώτη και άφησε πίσω του την άμυνα του Ολυμπιακού, σημειώνοντας 3-0.