Απίστευτη μετάδοση των Clippers από τον Mavericks

Αυτό που συνέβη στο Staples Center είναι κυριολεκτικά άνευ προηγουμένου. Το “Maverick” όχι μόνο κέρδισε, αλλά και νίκησε τους “Clippers” 124-73, αποτελώντας την τελική διαφορά τιμής για τους οικοδεσπότες.

Στη μέση του παιχνιδιού, ο Ντάλας πήρε το προβάδισμα 77-27, η μεγαλύτερη διαφορά στην ιστορία του ΝΒΑ μετά από δύο δώδεκα λεπτά. Στην πραγματικότητα, στα μέσα της τελευταίας περιόδου, είχαν φτάσει τις +60 (63-120) ανάσες. Ο Λούκα Ντόντσιτς δεν χρειάστηκε να παίξει περισσότερο από 26 λεπτά με 24 πόντους, 9 ριμπάουντ και 8 ασίστ, και 21 πόντοι προστέθηκαν από τον osh osh Richardson.

Για τους Clippers, που έπαιξαν το προηγούμενο παιχνίδι χωρίς τον Kogua Leonard μετά από τραυματισμό (ράμματα στο στόμα), υπέστησαν την πρώτη ήττα τους. Ο Paul George είχε 15 πόντους, αλλά με 4/13 σουτ σε 24 λεπτά, και ο Serge Ibaka προσέφερε 13 πόντους և 9 ριμπάουντ. Οι οικοδεσπότες είχαν

Δώδεκα λεπτά: 13-36, 27-77, 57-104, 73-124

Αυτό που συνέβη στο Staples Center είναι κυριολεκτικά άνευ προηγουμένου. Οι Mavericks όχι μόνο κέρδισαν, αλλά και νίκησαν τους Clippers 124-73, αποτελώντας την τελική διαφορά τιμής για τους οικοδεσπότες.