ΑΠΟΛΛΩΝ. ΔΥΝΑΜΗ ΜΕ ΑΕΚ. – Super Sport FM:

Στο πλαίσιο του 24ου παιχνιδιού, ο Απόλλωνας κέρδισε μια μεγάλη νίκη επί της ΑΕΚ, η οποία επικράτησε 3-0 στο γήπεδο «ir irio». Η ομάδα του Ian Anis Petrakis ήταν καλύτερη σε όλη και δίκαια νίκησε τα κίτρινα πράσινα της Λάρνακας.
Ο Biseswar άνοιξε το σκορ στο 12ο λεπτό, το οποίο κράτησε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στον αγώνα επιστροφής, η ομάδα από τη Λεμεσό σημείωσε δύο γκολ εναντίον της Matei (66 ′) και της Pitta (68 ′). Το Blues τερμάτισε τον αγώνα με 10 παίκτες λόγω της απόλυσης του Malekkidis στο τέλος του αγώνα.
Ο Απόλλωνα ανέβηκε στην κορυφή με μόνο 51 πόντους, έναν εναντίον της Ομόνοιας, ο οποίος νίκησε τη Νέα Σαλαμίνα 2-0 στο ΣΓΠ το απόγευμα.
Η ΑΕΚ παρέμεινε στην 5η θέση με 38 πόντους.

Απόλλων Δημητρίου, Pedro, Roberts, Juste, Psychas (Malekkidis 74 ′), Markovic (Saketi 74 ′), Matei (Bensop 77 ′), ian anniotas, Pittas, Bisesvar (Denik 70 ′), Digni (Dabo).

ΑΕΚ: Mol, Trujillos (Akoran 46 ′), Spirovsky (Makris 74 ′), Triskovski, Nanto (Haugen 74), Heitley, Fernandez, Gonzalez, Ioannou, Naranjo (Florian 64 ′), Lafrank.

MATSI VA ΕΞΕΛΙΞΗ

ΠΡΩΤΟ ΜΙΣΟ
1 το παιχνίδι Έναρξη:
3’s Το πέρασμα του Garcia, η μπάλα αναπήδησε και εμφανίστηκε στη γωνία.
4΄ Μια μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα, από τα δεξιά προς τα αριστερά, οι ian anniotas πέρασαν στην Πίτα της περιοχής, ο οποίος δημιούργησε, αλλά ο Mol οδήγησε τη γωνία με τα χέρια του.
6 Το μακρινό σουτ του Ped Pedro, η μπάλα αναπήδησε από τη γωνία.
10 ‘Ένα άλλο δυνατό σουτ από τον Pedro χωρίς αποτέλεσμα.
Ο Apollo, ψάχνοντας για γκολ, μπήκε στον αγώνα με 10 δυναμικές.
12 ‘Γκολ για την APOLLO, με ένα σουτ από τον Biseswar, εκτός γηπέδου. Το πρώτο γκολ για τον Ολλανδό με μπλε και άσπρο πουκάμισο Λεμεσού.
25 ′ Ο Απόλλωνας είναι καλύτερος, ελέγχει τον αγώνα.
27 ‘σουτ του Σπυρόφσκι, ο Δημητρίου μπλόκαρε την μπάλα.
Το ισχυρό σουτ 32 υνα Garcia από τον Δημητρίου μπλόκαρε ξανά την μπάλα.
33 ը Δέσμη με Dingnini για τον Απόλλωνα.
34 ‘Κίτρινη κάρτα για φάουλ (3ος, θα χάσει έναν από τους επόμενους δύο αγώνες Apollon στο πρωτάθλημα).
37 ‘Ο Μάρκοβιτς εκτελεί μακρινό σουτ.
39 ‘Απέτυχε σουτ του Μπισάρ έξω από τη μεγάλη περιοχή.
45 ′ Ένα λεπτό αργά.
45 ′ Ευκαιρία με τον Biseswar, αλλά η θέση του δεν ήταν καλή, καθώς η μπάλα πήγε πολύ ψηλά από το τερματοφύλακα της Molly.
45 ‘+ 1 μισό παιχνίδι.

ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ
46 ‘Έναρξη του αγώνα.
49 Ο Αννιώτας κλωτσάει την μπάλα.
53΄ Στο Κίτρινο Μπισάβαρ.
Ο ισχυρός πυροβολισμός του 65΄ Markovi h χτυπά τη θέση.
66 ‘Γκολ για τον Απόλλωνα με τον Ματ. Ο στόχος ελέγχεται από το VAR. Αυτό είναι φυσιολογικό. Μετά τη γωνία του Pedro, χτύπησε την μπάλα με το κεφάλι του, και στη συνέχεια ο Matey έστειλε την μπάλα από τη γωνία από κοντά.
68 ‘GOAL Απόλλωνα με την Πίττα. Ήταν ένα λάθος στην άμυνα της ΑΕΚ, η οποία εκμεταλλεύτηκε τον Κύπριο διεθνή επιθετικό, κάνοντας το 3-0 για την ομάδα του.
Στο 81ο λεπτό, ο ρυθμός του αγώνα επιβραδύνθηκε ακόμη περισσότερο, ο Απόλλωνας τον έλεγχο του αγώνα, το αποτέλεσμα ήταν υπέρ του.
90 ‘Κίτρινη κάρτα στον Μαλεκκίδη για φάουλ.