ΒΙΝΤΕΟ. Αλλά … η Κορέα (tika) έφτασε στον τελικό, … | Δημοσιογράφος Κύπρος

Η Ανόρθωση πήρε ένα μεγάλο διπλό, το οποίο το στέλνει στον τελικό του κυπέλλου 14 χρόνια αφού νίκησε το APOEL 1-3 στο GSP για δεύτερη φορά.

Οι Blues κατέλαβαν τον Husbauer στο 24ο λεπτό και την Κορέα στο 46ο και 75ο λεπτό. Για το APOEL, ο Garner ισοφάρισε προσωρινά το σκορ.

Προφίλ παιχνιδιού.

Η “Ανόρθωση” σημείωσε υπέροχο γκολ στο 24ο λεπτό του αγώνα με τον Joseph Ozef Hussbauer.

Ο παίκτης Anorthosis πήρε την μπάλα από το κέντρο του γηπέδου και έτρεξε το υπόλοιπο γήπεδο προς Uzoho. Μόλις χτύπησε κάπου, βροντήθηκε και έστειλε την μπάλα στον Uzoho, ο οποίος δεν μπορούσε να κάνει τίποτα.

Στο 36ο λεπτό του αγώνα, ο APOEL οδήγησε σε ισοπαλία στο γήπεδο με ένα πέναλτι από τον Garner. Ο Abartsumian χτύπησε στο τέλος του σταυρού Endogalas και ο Garner σηκώθηκε ενάντια στη Loria, κάνοντας το 1-1.

Η Ανόρθωση σημείωσε το δεύτερο γκολ στο 46ο λεπτό του αγώνα εναντίον του Παύλου Κορέα.

Μετά από το φάουλ του Hussbauer, η Κορέα πήδηξε στο κέντρο άμυνας του APOEL, έστειλε την μπάλα στο δίχτυ του Uzoho, το οποίο έδωσε κακή βαθμολογία, απέτυχε να μπλοκάρει την μπάλα.

Στο 75ο λεπτό του αγώνα, η “Ανόρθωση” σημείωσε και πάλι το τρίτο γκολ εναντίον του Παύλου Κορέα.

Μετά από μια στροφή από την Kaltsa από τα δεξιά, η Κορέα νίκησε τον Ensueu σε εναέρια μάχη, με την μπάλα να χτυπάει τον Uzoho 3-1.