Η ΑΕΛ σημείωσε το δεύτερο γκολ, αμέσως μείωσε … | Δημοσιογράφος Κύπρος

Στο τελευταίο παιχνίδι του πρωταθλήματος, η AAS έχει ένα δύσκολο αποτέλεσμα εναντίον του “Ethnikos” στο Dasaki Achnas.

Οι μπλε-κίτρινοι αναζητούν μια νίκη για να κλείσουν τη δεύτερη θέση, για να κρατήσουν μια μικρή απόσταση από την κορυφαία Ομόνοια στον πίνακα.

Από την άλλη πλευρά, ο “Εθνικός” αναζητά μια νίκη που θα την αυξήσει ακόμη περισσότερο με πόντους.

Προφίλ παιχνιδιού.

Τα πρώτα δέκα λεπτά του αγώνα ήταν αναγνωρίσιμα: οι δύο ομάδες εξουδετερώθηκαν η μία στην άλλη στο κέντρο.

Μετά τα πρώτα δεκαπέντε λεπτά, η ΑΕΛ αύξησε την ταχύτητά της, άσκησε πίεση στον “Εθνικό”, με αποτέλεσμα το 20ο λεπτό να εμφανιστεί στα δίχτυα.

Ο Anthony Georgie πραγματοποίησε μια γωνία από τα δεξιά. Ο Bunoza χτυπά με μια ακατανόητη κεφαλίδα եց στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Στρατιλάτη.

Ο στόχος του ΑΕΛ τον βοήθησε ψυχολογικά, συνέχισε να πιέζει για περισσότερα γκολ, αλλά όταν οι υπερασπιστές του Στρατιλάτη Է Εθνικού κατάφεραν να αποτρέψουν το σπάσιμο του σπιτιού τους.

Στη συνέχεια, το πρώτο μέρος έκλεισε με μπλε-κίτρινα, με το πλεονέκτημά τους να πηγαίνει στο αποδυτήριο με σκορ 0-1.

Στο 60ο λεπτό, η ΑΕΛ σημείωσε το δεύτερο γκολ εναντίον του Αδάμοβιτς.

Ο Μάϊτ ντρίμπλα που ήταν μπροστά του, έκανε ένα υπέροχο πέρασμα στον Αδάμοβιτς, ο οποίος δημιούργησε μια κοντινή απόσταση, έκανε το σκορ 0-2.

Στο 66ο λεπτό, ο Bunoza έκανε μια στροφή για τον Mario Elias στην περιοχή, και ο διαιτητής έδειξε τη λευκή μπάλα.

Ο Kudobiak πήρε τη θανατική ποινή και η Vozinia μπλόκαρε την μπάλα, η οποία πέρασε στον Ντολζάλ, ο οποίος βρήκε το δίχτυ 1-2.