Η ανταγωνιστική τους θέση είναι αμφισβητήσιμη

Επιστροφή από τις εθνικές ομάδες σε ένα μεγάλο ντέρμπι στο Λονδίνο. Η Άρσεναλ αντιμετωπίζει τη Λίβερπουλ στα Εμιράτα στον 30ο αγώνα της Πρέμιερ Λιγκ.

0431. “Άρσεναλ” – “Λίβερπουλ” 22:00 (στάδιο “Emirates”)

Οπλοστάσιο. Προέρχεται από μια περιπετειώδη ισοπαλία 3-3 με το West Ham. Σε μόλις 32 λεπτά, ο Χάμερς πήρε το προβάδισμα με 3-0, με την Άρσεναλ να μειώνει το γκολ της Σουτσκ σε 38 ՝ 3-1. Η επανάληψη ακολούθησε ένα άλλο γκολ από τη West Ham, αυτή τη φορά από τον Dawson, δίνοντας στους Gunners 3-2 και ελπίζοντας για ένα πλεονέκτημα πόντων. Έτσι, το ’82, ο Lakazet έκανε ό, τι ξέρει καλύτερα: έσωσε το σημείο για την ομάδα του. Στο τέλος των 29 αγώνων, η Άρσεναλ βρίσκεται στην 9η θέση με 42 πόντους, αλλά πρέπει να δουλέψουν σκληρά για να κερδίσουν ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο, καθώς απέχουν επτά πλήρεις πόντους από το 5ο Γουέστ Χαμ.

Ειδήσεις αγώνων: Saka (ακραία), Smith-Rowe (προσωπικό) staff Η Willia (ακραία) είναι ύποπτη για το βραδινό ντέρμπι.

Έντεκα δυνατό. Leno, Tierney, Marie, D. Louisa, Chambers, Party, Chaka, Obamayang, Odegard, Pepe, Lacazette.

Λίβερπουλ. Χάρη σε ένα γκολ που σημείωσε το πόδι του Zot στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, το “Liverpool” μπόρεσε να σώσει τις αποσκευές τριών τεμαχίων από το “Molino” των λύκων, αναβιώνοντας τις ελπίδες να εμφανιστούν στο κουαρτέτο. Μετά από αυτή τη νίκη, οι “κόκκινοι” έφτασαν τους 46 πόντους, τώρα βρίσκονται στην πρώτη θέση 4, από τη στιγμή που θα μπουν στο Champions League την επόμενη σεζόν.

Ειδήσεις αγώνων: Τραυματισμένος Γκόμεζ (αμυντικός), Χέντερσον (μέσος), Μάτιπ (πώμα) և Ο Van Dyke (στοπ) έφυγε. Firmino (προς τα εμπρός) participation Η συμμετοχή του Kelecher (τερματοφύλακας) είναι αμφισβητήσιμη.

Πιθανή σύνθεση. Alison, Robertson, Kabak, Phillips, Alexander-Arnold, Thiago, Fambino, Vainaldum, Mane, Salah, ota foot.

Ιστορικό: Η Άρσεναλ μετρά τέσσερις νίκες έναντι δύο νίκες του “Λίβερπουλ”. Επιπλέον, δεν υπήρχε νικητής στα άλλα πέντε παιχνίδια μεταξύ τους.

10.02.10 Πρέμιερ Λιγκ: Οπλοστάσιο Λίβερπουλ 1: 0:

* Και η Άρσεναλ և Λίβερπουλ αναμένεται να κερδίσει για ευρωπαϊκούς λόγους. Αυτό που δεν γνωρίζουμε για την επιλογή των πόντων είναι η κατάσταση του παιχνιδιού μεταξύ των δύο μετά το διάλειμμα. Έτσι, θα πάμε για μια πιο προσεκτική επιλογή – 2-3 γκολ, που προσφέρεται με την υψηλότερη απόδοση 2,07, Meridianbet:,

ΤΟΥΡΜΟ: ΜΕΤΡΗΤΑ:Επιταχύνετε τα κέρδη σας με αυτό Turbo: Μετρητά Εξω:!