Η Γιούτα Τζαζ ανέβηκε στο 11

10 αγώνες παίχτηκαν στο NBA. Η Utah Jazz, μία από τις κατάλληλες ομάδες της σεζόν, νίκησε τους Ντάλας Μάβερικς που φιλοξένησαν στο Vivint Arena με 19 πόντους και διατήρησε την ηγεσία του στο Western Conference.

Με 15 νίκες, ο Μπόγιαν Μπογκντάνοβιτς ήταν ο πρώτος σκόρερ του παιχνιδιού με 32 πόντους.

Ολοκληρώνοντας τον αγώνα με 10 πόντους, ο Joe Ingles ξεπέρασε τον John Stockton στην κατάταξη NBA των παικτών μπάσκετ με τους περισσότερους 3 πόντους και έφτασε στην κορυφή της ιστορίας της Jazz σε αυτήν την κατηγορία.

Ο Λούκα Ντόνσιτς έπαιξε με 25 πόντους, 7 ασίστ και 6 ριμπάουντ, ο Κρίσταπς Πόριντζης με 11 πόντους και 9 ριμπάουντ στο Μάβερικς, που ήταν η 4η συνεχόμενη και η 11η ήττα συνολικά.

ΑΠΟΔΕΙΞΤΕ 37 ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΣΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ ΕΞΙ

Ο ηγέτης του Eastern Conference Philadelphia 76ers έφτασε στη 14η νίκη της σεζόν, νικώντας τη Μινεσότα Timberwolves 118-94, όπου ήταν φιλοξενούμενοι στο Target Center.

Στο Sixers, ο Joel Embiid συνέβαλε στη νίκη με 37 πόντους και 11 ριμπάουντ, Tobias Harris 17 πόντους και 11 ριμπάουντ, Ben Simmons 11 πόντους και 7 ασίστ, και ο εθνικός παίκτης μπάσκετ Furkan Korkmaz, ο οποίος ήταν στο γήπεδο για 28 λεπτά, με 8 πόντους, 3 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα.

Ο Malik Beasley σημείωσε 22 πόντους και 5 ριμπάουντ, Anthony Edwards 15 πόντους και D’Angelo Russell 14 πόντους στο Timberwolves, η οποία ήταν η 14η ήττα της σεζόν.

4ος ΝΙΚΗΤΗΣ ΣΕ Κορυφή ΔΙΚΤΥΩΝ

Το Brooklyn Nets νίκησε την Οκλαχόμα Σίτι Thunder 147-125 στο Chesapeake Energy Arena και κατέλαβε τη δεύτερη θέση στο Ανατολικό Συνέδριο.

Ο Τζέιμς Χάρντεν σημείωσε 25 πόντους, 11 ασίστ και 10 ριμπάουντ, ενώ η Κίρι Ίρβινγκ σημείωσε 25 πόντους και 7 ασίστ, ο Τζο Χάρις με 20 και ο Μπρους Μπράουν με 19 πόντους Ο Κέβιν Ντάραντ, ο οποίος άφησε πίσω του μια περίοδο σοβαρού τραυματισμού, ξεκουράστηκε.

Οι Shai Gligeous-Alexander και Theo Maldeon έγιναν οι πρώτοι σκόρερ της ομάδας παίζοντας με 24 πόντους στο Thunder, που έχασε για 10η φορά φέτος.