Η Σεβίλλη “αυξήθηκε” στο τραπέζι τουρνουά

Στην ιδανική περίπτωση, η Celia έχει εκπληρώσει τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις για το 2021.

Η ομάδα της Ανδαλουσίας κέρδισε 2-0 στο σπίτι της Βιγιαρεάλ, η οποία σημείωσε 26 πόντους στην κατάταξη, ακόμη και ένα παιχνίδι πίσω.

Με αυτό το αποτέλεσμα, μπήκε στην εντυπωσιακή λίστα των επισκεπτών που έπρεπε να χάσουν από τις 27 Σεπτεμβρίου (“Βαρκελώνη” ως ένοχος). Από την άλλη πλευρά, η ομάδα του Lopetegui συνέχισε πρόσφατα την καλή πορεία της, σημειώνοντας την 5η νίκη της στους τελευταίους 6 αγώνες (έχει επίσης ισοπαλία).

Στο 8ο λεπτό, το σκορ άνοιξε με ένα πέναλτι από τον Ocampos, έως ότου στο 54ο λεπτό, ο An-Nesiri έκανε το τελικό σκορ.