Η τρίτη σειρά … με την Kvilitaya – Galicio

Η Lady συνάντησε τη Νέα Σαλαμίνα στο 20ο παιχνίδι του Πρωταθλήματος Cyta, κερδίζοντας 2: 0, χάρη σε ένα γκολ, το πέναλτι της Kvilita στο 33ο λεπτό և Galicios στο 92ο. Ένα παιχνίδι με περισσότερη δύναμη և λιγότερη ποιότητα, διατηρώντας το σκορ με την ομάδα του Timur Ketspaya για μισή ώρα և … κλείνοντας τη νίκη με καθυστερήσεις.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΑΓΩΝΑΣ:

Αποκάλυψη.

2 ‘Πρώτη ευκαιρία για Ανόρθωση. Ο κάθετος της Micha, ο Abarjumyan στη δεξιά πλευρά του αριστερού, έκανε το σουτ, ο Weselowski το χτύπησε δυνατά.

-7 ‘Ο Καλτσάς παίρνει ένα κόρνερ από τα δεξιά, λάθος σουτ του Γουέσελοφσκι, αλλά ο Βργκοκ δεν μπόρεσε να βρει το γκολ.

-10 ‘Δέκα λεπτά στον αγώνα. Η “Ανόρθωση” κυριαρχεί στην μπάλα, αλλά η Νέα Σαλαμίνα είναι αρκετά υψηλή στο γήπεδο, ασκώντας πίεση στην αντίπαλη ομάδα της μεσαίας γραμμής.

-14 Ο Danilo κάνει μια μακρά βολή, αλλά δεν είναι πολύ σωστό. Ο πρώτος τελικός για τη Νέα Σαλαμίνα.

-15 ‘Μετά το σουτ του Abghumyan, η θέση του Kvilitaya ήταν λίγο έξω, αλλά ο γύρος … ήταν άκυρος, καθώς ο επιθετικός “Lady” αναφέρθηκε εκτός του παιχνιδιού.

-17 Μακρινό σουτ Kvilitaya λίγο έξω.

-22 ‘Ο Kvilitaya σουτάρει από καλή θέση, η μπάλα βγήκε εναντίον του Χριστοφόρου.

-27 ‘Η πρώτη κίτρινη κάρτα του αγώνα, ο Mustivar για φάουλ στον Mikhas.

-33 ‘ΠΟΙΝΗ για Ανόρθωση. Ο Kaltsas έκανε ένα κόρνερ από τα δεξιά, σημείωσε στο δεύτερο γκολ, όπου ο Vrgots χτύπησε το κεφάλι του, η μπάλα έπληξε το χέρι του Kamisoko.

-34 ‘GO για Ανόρθωση. Ο Kvilitaya έσωσε με ακρίβεια το πέναλτι, 1-0 για το “Kiria”.

βωετρβτρε:

-43 ‘Η Νέα Σαλαμίνα σκοράρει σε ένα παιχνίδι εναντίον του Danilo, αλλά ο στόχος δεν επιτρέπεται. Ο Ουκαλά χτύπησε από απόσταση, η Λόρια οδήγησε με δυσκολία, ο Ντάνιλο πήρε … το λάκτισμα πίσω και κατευθύνθηκε το σουτ από κοντά. Ο στόχος σωστά δεν επιτρέπεται καθώς αποκαλύφθηκε ο επιθετικός των επισκεπτών

βετβ ρεφ:

-45 ‘Οι καθυστερήσεις είναι δύο λεπτά.

– Μισή ώρα τελείωσε.

– Το δεύτερο μέρος έχει ξεκινήσει.

-46 ‘Διπλή κίνηση για τον Savvas Damiano στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου. Βαρέλι αντί για Duventro, και Sanko αντί για Νικολάου.

-50 ‘Καλή επίθεση από τη Νέα Σαλαμίνα. Varela, κάθετα από τα αριστερά προς την Οσετία, η Loria βγήκε fell … έπεσε στα πόδια του, συλλέγοντας την μπάλα.

-52 «Η φάση αντοχής στην περιοχή της Νέας Σαλαμίνας της Quilita … πολέμησε με τον Weselowski և Christoforou, γύρισε, χτύπησε αριστερά, αλλά ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων είχε δυσκολία στην οδήγηση του αυτοκινήτου.

-56 ‘Εξαιρετική ευκαιρία για τη Νέα Σαλαμίνα. Η παράλληλη στροφή του Danilo έφτασε στη δεύτερη θέση, όπου η Βαρέλα ή οι oucala προσπάθησαν να προβλέψουν ότι θα πέσουν σε μια μικρή περιοχή, αλλά αυτό … κάντε κλικ πίσω.

-59 ‘Πρώτη αντικατάσταση για Ανόρθωση. Busuladzic (ντεμπούτο) αντί για Aburjumian.

-65 ‘Αντικατάσταση: Νέα Σαλαμίνα. Wagner αντί του Ts ucalas, ο Damiano “φορτώνει” την επιθετική του γραμμή.

-66 ‘Διπλή αλλαγή για Ανόρθωση. Ο Γαλικίος αντί του Μίκχα και ο Ελούντου αντί του Χασμπάουερ.

-70 ‘Τα τελευταία 10-15 λεπτά χωρίς κάτι αξιοσημείωτο.

76 ‘Η ανορθωση τιμωρείται. Ο Αρτυμάτας γύρισε δεξιά μέσα στην περιοχή, η μπάλα χτύπησε τον Οσε και οι γηπεδούχοι έδωσαν πέναλτι για το χέρι. Ο Ref Nicolau έδειξε το παιχνίδι να συνεχίσει, η μπάλα βγήκε στη γωνία ընթացքում κατά τη διάρκεια της επαφής με τον VAR διατήρησε την αρχική του απόφαση. Το παιχνίδι συνεχίστηκε με μια γωνία.

-78 ‘Αντικατάσταση: Νέα Σαλαμίνα. Παύλου αντί του Σέργιο.

-84 Η ανόρθωση τελειώνει με αλλαγές. Christoph և Mania αντί της Quilita և Kalta.

-88 ‘Προστέθηκε από τη Νέα Σαλαμίνα. Craych αντί για Ose.

-90 ‘Οι καθυστερήσεις είναι τέσσερα λεπτά.

-90 + 2 ‘GOAL με Galicio για Ανόρθωση.

ΕΓΚΡΙΣΗ:Loria, Κ. Artimatas, Korea, Dausville, Micha (66 ‘Galicios), Abartsumyan (59’Busuladzic), Kaltsas (84’Christofi), Vrgots, Kvilitaia (84’Manias), Husbauer (66’Elunou).

Στο παγκάκι Τα σημεία μας, Galicios, Busuladzic, Manias, Peleas, Margasa, Correa, Christoph, Elundu.

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑWeselowski, Sergio (78 ‘Pavlu), Nicolau (46’ Sanko), ou ukalas (65 ‘Wagner), Christoforou, Kamisoko, Osey (88’ Krehin), Confe, Danilo, Nuventru (46 ‘Varela), Mustivar.

Στο παγκάκι Kisas, Andreu, Breno, Varela, Krehin, Pavlou, Wagner, Shiatas, Sanko.

DE ELL ΣΕ:: Mustivar.

Διαιτητής: Nicholas George Lodge

Πρώτος βοηθός διαιτητή: Δημητριάδης Μάριος

Δεύτερος βοηθός διαιτητή: Marini Michalis

4ος διαιτητής: Costa Robertos

ΚΑΤΩ: Christopher Timothy