Η Kvilitaya έβαλε την Ανόρθωση στο προβάδισμα … | Δημοσιογράφος Κύπρος

Ο Anoronis Papadopoulos συμμετέχει στο ντέρμπι Βαροσιώτη μεταξύ Ανόρθωσης και Νέας Σαλαμίνας, και οι δύο ομάδες θέλουν τρεις βαθμούς για διαφορετικούς λόγους.

Ο οικοδεσπότης Ανόρθωση θέλει το τρίγωνο να αυξήσει τους βαθμούς του συνεχίζοντας την αντεπίθεσή του για το πρωτάθλημα, ενώ η Νέα Σαλαμίνα, από την άλλη πλευρά, πηγαίνει οργισμένα στο γήπεδο της συμπατριώτης της για να πάρει το «τρίγωνο» για να συνεχίσει τις προσπάθειές της για να μπει στην πρώτη έξι.

Προφίλ παιχνιδιού.

Και οι δύο ομάδες ξεκίνησαν το παιχνίδι δυνατά, με δυνατούς αγώνες և Στο 9ο λεπτό, η “Ανόρθωση” έχασε μια εξαιρετική ευκαιρία να ανοίξει το σκορ με τον Abartsumyan, ο οποίος χτύπησε μέσα στην περιοχή, αλλά ο Weselowski μπλόκαρε την μπάλα.

Στο 32ο λεπτό του αγώνα, η “Ανόρθωση” σημείωσε πέναλτι στα χέρια του Καμισόκο, μετά από ένα σουτ του “Vrgots”.

Ο Γιώργος Νικολάου έδειξε αμέσως τη λευκή μπάλα, νικώντας τον Giorgi Kvilitayan 1-0 στον Weselowski.