Θα χάσει ο Ολυμπιακός το πρωτάθλημα φέτος; Αυτός!

Ο Ολυμπιακός δεν έχασε ούτε την κακή του μέρα. Ο “Πειραιάς” δεν ήταν καλός, ο ΠΑΟΚ τους έσπρωξε στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά ο Μπαν τον κράτησε όρθιο στην Τούμπα (1-1), το ακλόνητο φαβορί για να κερδίσει το φετινό πρωτάθλημα.

Η ομάδα του Pedro Martins, που ξεχώρισε στο πρώτο ημίχρονο αλλά και πολύ άσχημα στο δεύτερο, κράτησε το +10 από τους “βόρειους δικέφαλους μυς” και, με τη μοναδική τους ευκαιρία, πήρε μια επιστροφή στον αγώνα επιστροφής εναντίον της Bay (76 ‘) (χρησιμοποιώντας το τραγικό αποτέλεσμα του Πασαλάκη). γιατί αυτός ήταν ο Ίνγκσον που άνοιξε το σκορ στο 51ο λεπτό.

Στο μυαλό του προπονητή

Ο Πάμπλο Γκαρσία οδήγησε τον ΠΑΟΚ 4-3-3. Ο Πασαλάκης στην άμυνα των γηπεδούχων, Vierinia, Crespo, Ingason ulianan annuli στο κουαρτέτο άμυνας. Περάστε το ρόλο του “μαχαιριού” ως El Kadduri-Worda, ως εσωτερικό μέσο. Στο επιθετικό τρίο, ο Murg և ifkovich ήταν δίπλα στον Kremdzic.

Ο Pedro Martins, από την άλλη πλευρά, μείωσε τον Ολυμπιακό 4-2-3-1. Με την Rafinia, Semedo, Bai և Reabchuk να υπερασπίζεται στο Saum. Embila և Kamara ζεύγος στον άξονα. Fortuni, Valbuena ան Ο Varusai αποτελεί το τρίο της μεσαίας γραμμής με τον μοναδικό επιθετικό του Al Arabi

Αγώνας:

Φορτωμένος στην αριστερή και τη δεξιά του πλευρά του Ολυμπιακού, ο ΠΑΟΚ απείλησε πριν από το τέλος των δύο πρώτων λεπτών, αλλά ο Μουργκ πήρε μια κακή θέση μετά τη μετατόπιση του Swab, χάνοντας την ευκαιρία να οδηγήσει την ομάδα του. Οι παίκτες του Pablo Garcia μπήκαν με την τάση να έχουν όρεξη. Στην αρχή είχαν τον έλεγχο, αλλά αργά οι φιλοξενούμενοι άρχισαν να ισορροπούν. Με τους Fortunis και Valbouena να κρατούν την μπάλα և με τον Embilas, ο Camaras κέρδισε τη μάχη του κέντρου, μετά το δέκατο λεπτό οι Πειρατές αύξησαν το προβάδισμά τους և στο 15ο λεπτό έφτασαν στο γκολ. Ωστόσο, η Έμπλα είδε για πρώτη φορά τον Πασαλάκη να βγαίνει από τη θέση του, πήρε το λάκτισμα πίσω, έβαλε το αριστερό τερματοφύλακα, «σκαλισμένο» το αριστερό τερματοφύλακα της πύλης με ένα κομμάτι του Καμαρά σε ένα από τα «καπέλα».

Ο Martins είδε ότι ο Bruce δεν τα πήγαινε καλά, τον πέρασε προς τα αριστερά και έφερε τον Valbouena στα δεξιά, αλλά ο νεαρός πτέρυγας έδειχνε έξω από το νερό. Ο ΠΑΟΚ δυσκολεύτηκε τώρα να παίζει κάθετα ել μετακινώντας τη μπάλα προς τα δεξιά. Η αριστερή πλευρά της Anuli և ifkovich έφυγε από το γήπεδο, οι συμπαίκτες τους Vierinia, Murg և El Canturi τραβούσαν επιθετικά. Σε ένα σημείο, οι γηπεδούχοι απείλησαν μόνο με στατικές φάσεις, όπως συνέβη στο 28ο λεπτό, πρώτα με τον Ίνγκσον, έπειτα με τον Κρμένκικ, όπως και στο 42ο λεπτό, ξανά με τον Τσέχο επιθετικό. Λίγο νωρίς (36 ‘) ο Πασαλάκης έσπασε τον Φορτούνι. Το ημίχρονο τελείωσε χωρίς τίποτα άλλο και ο διαιτητής Fabri οδήγησε τέλεια το πρώτο ημίχρονο.

Ξεκινήστε το ίδιο με το πρώτο μέρος – επαναλαμβάνοντας τον ΠΑΟΚ, αλλά αυτή τη φορά βρίσκοντας το δρόμο στο δίκτυο. Οι παίκτες του Ολυμπιακού ήταν αδρανείς. Πρώτον, ο Brusay έδωσε χώρο για να περάσει το ifkovich, και στη συνέχεια ο Μπαν έχασε την κεφαλιά από το Worda, και ο S ​​ώθησε πίσω, αλλά ο απαρατήρητος Ingason πήρε το σκορ επιστροφής 1-0. Οι οικοδεσπότες πήραν αυτό που ήθελαν, συνέχισαν να ελέγχουν τον αγώνα, περιορίζοντας σημαντικά τους αντιπάλους. Οι Κόκκινοι και Λευκοί δεν κράτησαν την μπάλα, ο Valbouena-Fortunis-Varusai βγήκε εκτός παιχνιδιού στο δεύτερο ημίχρονο και ο El Arabi ήταν μόνος.

Ο Martins έφερε τον Bruce, ο Valbouena έβαλε τον Randelovic, ο Χασάν ήθελε να αναζωογονήσει επιθετικά την ομάδα του, αλλά φάνηκε ότι ο Ολυμπιακός δεν μπορούσε να ανταποκριθεί με δύο μέσους εναντίον του ΠΑΟΚ τριών. Ίσως η λύση του Μπουχαλάκη ήταν να «συντρίψει» τους αντίπαλους μεσαίους, καθώς και να δώσει περισσότερη ηρεμία, για να βοηθήσει την κίνηση της μπάλας. Ο Γουάρντα ανέβασε κάθετα το προφίλ του – ήταν ο κύριος εκπρόσωπος του ΠΑΟΚ, ο οποίος είχε 7-0 τελικούς από 46 σε 75, αλλά τους χαλάσει στο τελευταίο τρίτο του γηπέδου, “πληρωμένος”. Στο 76ο λεπτό, ο Fortunis κέρδισε μια γωνία από τα αριστερά, εκτελώντας στο κέντρο της άμυνας του αντιπάλου, η οποία ήταν ανενεργή, καθώς ο Πασαλάκης με το τραγικό αποτέλεσμα, με κεφαλιά, ο Μπαν επανέλαβε το παιχνίδι 1-1 στον πρώτο τελικό του Ολυμπιακού.