Με το καταραμένο Buonanot ատ After Carat (VIDEO)

Το Universitad Cadolica πήγε στο σπίτι της Εσπανιόλ για τον 30ο αγώνα του πρωταθλήματος στη Χιλή, και από το 30ο λεπτό έπαιξε ένας παίκτης λιγότερο.

Ο Diego Buonanotte έριξε την μπάλα κάτω από τη γραμμή, ως αποτέλεσμα της οποίας έλαβε κόκκινη κάρτα.

Στο τέλος, το Universidad Catolica έπεσε με ισοπαλία 1-1, παρόλο που έπαιζε με εννέα παίκτες, αφού ο Salomon αποβλήθηκε από τον Buonanotte, λαμβάνοντας δύο κίτρινες κάρτες σε τρία λεπτά.

Σύμφωνα με την εφημερίδα OLE της Αργεντινής, οι οπαδοί του Universitad είναι εξοργισμένοι με τον πρώην μέσο του NPP, τον περιγράφουν ως ανεύθυνο և, στην πραγματικότητα, καλούν τη διοίκηση να απομακρύνει τον Buonanotte από την ομάδα.

Ο Diego Buonanotte έριξε τον αντίπαλό του με ένα καράτι, με αποτέλεσμα να λάβει μια κόκκινη κάρτα.

Στο τέλος, το Universidad Catolica έβγαλε 1-1, παρόλο που έπαιζε με εννέα παίκτες, αφού ο Salomon αποβλήθηκε από τον Buonanotte, λαμβάνοντας δύο κίτρινες κάρτες σε τρία λεπτά.