Ντέρμπι με επιθετική διάθεση ShootandGoal

Το μεγάλο ντέρμπι του 19ου αγώνα της Πρέμιερ Λιγκ πραγματοποιείται το απόγευμα στο “Anfield” μεταξύ “Liverpool” και “Manchester United”.

0398: Λίβερπουλ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 18:30 (Άνφιλντ)

Λίβερπουλ. Σοκαριστική ήττα από τη Σαουθάμπτον στο τελευταίο παιχνίδι για τους πρωταθλητές του περασμένου έτους. Οι “Reds” έμειναν πίσω μόνο στο δεύτερο λεπτό του αγώνα με τους “Saints” και δεν μπόρεσαν να βρουν απάντηση. Ήταν το τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι όταν η Λίβερπουλ αγνόησε τη νίκη, κατεβαίνοντας από την πρώτη θέση μετά την παραχώρηση της δεύτερης ήττας φέτος. Τώρα στο -3, η ομάδα του Jurgen Klopp από το “Manchester United”, που θέλει να επιστρέψει στις νίκες σήμερα, για να ανέβει ξανά στην κορυφή. Ακολούθησε ο αγώνας εκτός έδρας εναντίον της Άστον Βίλα, όπου η Λίβερπουλ έκανε τη δουλειά της – με μια νίκη εκτός έδρας, 1-4, πέρασε στον τέταρτο γύρο, όπου βγήκαν στο γήπεδο με τους “κόκκινους διαβόλους”

Ειδήσεις αγώνων: Ο Jürgen Klopp βλέπει αργά τα προβλήματα ανταγωνισμού της ομάδας του να μειώνονται. Αλλά είναι ακόμα αρκετά, today’s στο σημερινό ντέρμπι δεν θα έχει αμυντικούς Gomez և Van Dyke, αμυντικό ik imikas և επιθετικό ota leg. Η Keita (μέσος) και ο Matip (αμυντικός) έχουν κάποιες πιθανότητες να επιστρέψουν.

Πιθανή σύνθεση. Alison, Robertson, Fambino, Williams, Milner, Wynaldum, Henderson, Jones, Salah, Mane, Firmino.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Οι δύο νίκες με το ίδιο σκορ (1-0) πήραν την United στον 4ο γύρο του Αγγλικού Κυπέλλου και προχώρησε στην Πρέμιερ Λιγκ. Στο προηγούμενο παιχνίδι κέρδισαν 1: Με σκορ 0 στο Γουότφορντ, χάρη στο γρήγορο γκολ του Μακ Τόμινι (5 ′), προχώρησαν στον επόμενο γύρο του κυπέλλου για να αντιμετωπίσουν τη Λίβερπουλ. Το επόμενο παιχνίδι, το οποίο ήταν το αναβαλλόμενο εκτός έδρας παιχνίδι με τον Μπέρνλι, χρειάστηκε 71 λεπτά για να βρει το κερδίζοντας γκολ. Το μόνο γκολ του αγώνα σκόραρε ο Pogba με βόλεϊ από μια μεγάλη περιοχή. Η 11η νίκη φέτος για το “United”, το οποίο σημείωσε +3 δευτερόλεπτο σε σύγκριση με το “Liverpool”. Με το πλεονέκτημα, οι “κόκκινοι διάβολοι” θα πάνε στο ντέρμπι “Anfield” με σκοπό ένα θετικό αποτέλεσμα που διατηρεί την κατάσταση στο τραπέζι του τουρνουά.

Ειδήσεις αγώνων: J ons (αμυντικός) և Ο Rojo (πίσω) απουσιάζει για μεγάλο χρονικό διάστημα. Ο δεύτερος πλησιάζει στη λήψη μεταφοράς στο Boca Juniors. Lideloff (αμυντικός), Martial (επιθετικός) և Ο Matic (μέσος) έχει προβλήματα με τραυματισμούς և έχει αμφιβολίες πριν από το ντέρμπι. Coronavirus: 19χρονος μέσος Pelister, ο οποίος δεν επηρεάζει το σχέδιο του Ole Gunnar Solskier.

Πιθανή σύνθεση. De Gea, Shaw, Maguire, Baigi, Van Bisaka, Pogba, McTomine, Fernandez, Rasford, Greenwood, Cavani.

Ιστορικό: Στο Άνφιλντ, η Λίβερπουλ παίζει καλά ενάντια στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Τα τελευταία δέκα χρόνια, οι “Merseysiders” “Reds” κατέγραψαν τέσσερις νίκες σε τρεις από τους “Red Devils”. Τρεις ακόμη αγώνες μεταξύ τους έληξαν με ισοπαλία.

6 Μαρτίου 2011 Πρέμιερ Λιγκ: Λίβερπουλ Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 3: 1:

* Κατά μέσο όρο δύο γκολ ανά παιχνίδι, και τα δύο μπορούν να οδηγήσουν σε ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Επιλογή δύο ή περισσότερων γκολ στο πρώτο ημίχρονο, ώρα Meridianbet: προσφέρεται στα 2,50 է είναι μια από τις υψηλότερες αποδόσεις στην αγορά.

ΠΑΝΙΚΟΣ ΔΕΥΤΕΡΑ ΔΩΡΟ:Κάθε Δευτέρα, απολαμβάνετε επιπλέον 20% μπόνους στην κατάθεσή σας.