Ο Μητρόγλου άφησε το άγαλμα του Ολυμπιακού στο … | Δημοσιογράφος Κύπρος

Για δεύτερη συνεχόμενη φορά στο Superleague Interwetten, ο Ολυμπιακός δεν κέρδισε. Μετά την ήττα από τον Παναθηναϊκό στον Λεωφόρο, το “κόκκινο και λευκό” παρέμεινε στο 23ο παιχνίδι με τον Άρη 1-1 στο Φάληρο.

ΠΡΩΗΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ “ΤΡΑΥΜΑΤΟΣ Λ”

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο “Ολυμπιακός” επηρεάστηκε από τους τραυματισμούς του Μπρους και του Σωκράτη. Όταν ο Rebatsyuk ήρθε για τον Παπασταθόπουλο στο 46ο λεπτό, ο Cholebas στάθηκε δίπλα στο Semedo και το αριστερό αριστερό της Μολδαβίας. Οι «κίτρινοι» ήθελαν να χρησιμοποιήσουν την ορμή και να εξισώσουν το σκορ, απειλώντας με τη Σάσα στο 52ο λεπτό.

Στο 58ο λεπτό, η είσοδος του Μπρούνο έδωσε ζωή στην αριστερή πλευρά της επίθεσης των επισκεπτών, στο 63ο λεπτό, πυροβόλησε στον Ανδρούσο από μια θέση πυροβολισμού, στο 80ο λεπτό, τραυματίστηκε η πρώην ομάδα του. Στρίβοντας προς τα δεξιά, γύρισε, և Αυτό κατέστρεψε τον Mancini. Ο Μητρόγλου, ο οποίος ήρθε ως υποκατάστατος του Μάνου το ’66, πήρε τη θανατική ποινή και ισοφάρισε 1-1 το ’83.

NOK OUT VRUSAI ΚΑΙ ΣΩΚΡΑΤΗΣ:

Ο Μάρτινς απέκλεισε τον Ολυμπιακό με επτά Έλληνες στην αρχική σύνθεση, δύο από τους οποίους αποκλείστηκαν πριν από το τέλος του 45ου λεπτού και την επόμενη Πέμπτη ακολούθησε ο 32ος γύρος του Europa League με PSV. Στο 24ο λεπτό, ο Μπρους ένιωσε δυσφορία στο αριστερό του γόνατο. Ο Δρ. Χρήστος Θεός ζήτησε να μην σταθεί καθόλου, αλλά βγήκε από τον αγώνα με φορείο, ως αποτέλεσμα του οποίου ο Valbouena τον αντικατέστησε στο 29ο λεπτό.

Στο 44ο λεπτό, ο Σωκράτης έβγαλε την μπάλα πριν περάσει τη γραμμή, αφού το κεφάλι του Semedo, το οποίο αντί να κυνηγήσει, έβαλε το στόχο του Sai (ο Bertolio έκανε φάουλ). Καθώς ο Σωκράτης συνέχισε, ο Σεμέδο τον χτύπησε απρόσεκτα, και το πώμα του Μεσίν έπεσε αδέξια στο έδαφος, χτυπώντας το πηγούνι και το δεξί του ώμο. Στο 45 ‘+ 5’ μπήκε ξανά στο παιχνίδι, αλλά ήταν αδύνατο να συνεχίσει.

Ο Μαρτίν ανέβασε τον Ρέμπτσιουκ, αλλά ο Μολδαβός δεν μπήκε μέχρι το 45 ‘+ 10’, όταν τελείωσε το πρώτο ημίχρονο Οι Red και Whites έπαιξαν με τον παίκτη για λιγότερο από πέντε λεπτά χωρίς να το πληρώσουν. Τραυματισμοί λόγω τραυματισμών θα μπορούσαν να είχαν επιλυθεί για τον Ολυμπιακό όταν ο Sa ήταν ακόμα άβολος στο 27ο λεπτό. Ψεκάστηκε, συνέχισε, αν και στην αρχή φαινόταν ότι είχε πολύ πόνο.

FORTOUNIS 1-0 40 ‘

Στο πρώτο ημίχρονο, κατά τη διάρκεια του οποίου ο “Ολυμπιακός” είχε δυσκολία στην παραγωγή ενός τελικού, άνοιξε το σκορ στο 40ο λεπτό με ένα σουτ του “Fortunis”, διαδίδοντας την περιοχή στην Άνδροσο.

Ήταν μόνο ο δεύτερος τελικός για τους “κόκκινους και λευκούς” μέσα στην περιοχή και ο πρώτος με το κεφάλι του Χασάν 37. Ο Άρης δεν δίστασε να συμμετάσχει στην αντιπολίτευση, αν και δεν απειλούσε εντός της περιοχής μέχρι τα և 35, προκάλεσε ανησυχία στο Sa στις 29 με τον Bertoglio, στα 32 με τον Sundgren և 38 με τον Manos: ,

Η ισχυρότερη πιθανότητά του για ισοπαλία ήταν όταν ο Παπασταθόπουλος άφησε τη γραμμή για να στηρίξει το λανθασμένο σουτ του Σάτσιτς.

Πηγή: sport24.gr