Ο ETHA νίκησε τον Άκη Κλεάνθους για το φιλί του Χάτσον – πήρε ένα μεγάλο διπλό στο APOP

Στην αρχή του δεύτερου γύρου του OPTH Basketball League, η ETHA σημείωσε διπλό στην πρεμιέρα των προκριματικών ομάδων 89-78 εναντίον του APOP. Ο Monathan Hudson έγινε ο MVP του αγώνα με 25 πόντους (2 τρεις πόντους, 14 ριμπάουντ, 10 ασίστ).

Η ETHA μπήκε στη σειρά με επτά πόντους σε ενάμισι λεπτό (0-7). Ο APOP πήρε το προβάδισμα τριών πόντων στις 12 (12-15) στις 8, και η ομάδα του Έγκωμι ολοκλήρωσε τα πρώτα δέκα λεπτά με τον Young (12-17).

Στο 14ο λεπτό, ο Πίγκραμ οδήγησε το παιχνίδι στο 26-26 με τρεις πόντους, και στο 15ο λεπτό, η ομάδα της Πάφου προωθήθηκε από την Ουάσινγκτον (29-28). Τότε ο ηγέτης άλλαξε θέση, το πρώτο ημίχρονο τελείωσε με διαφορά τεσσάρων πόντων από το APOP (41-37).

Στο 22ο λεπτό, το APOP ήταν 3 πόντους μπροστά από τον Wally με δύο πόντους (45-42) και οι φιλοξενούμενοι ήταν 12 πόντοι և Στο 15ο λεπτό ήταν μπροστά με 9 πόντους (45-54). Οι πυροβολισμοί του Χάντσον έκλεισαν το τρίτο τρίμηνο, 65-54, υπέρ του ETHA.

Στο τέταρτο τέταρτο, και οι δύο ομάδες σημείωσαν 24 πόντους, οπότε μέχρι το τέλος του παιχνιδιού η διαφορά παρέμεινε αμετάβλητη και η ETHA πήρε μια ροζ κάρτα 89-78.

ΔΕΚΑ ΠΡΑΚΤΙΚΑ: 12-17, 41-37, 54-65, 78-89