Συνολικό γκολ, εισιτήριο στον τελικό

Ο νοκ-άουτ των ημιτελικών του Κυπέλλου, όταν η Τσέλσι και η Μάντσεστερ Σίτι παίζουν μεταξύ τους στο Wembley του Λονδίνου, κερδίζοντας ένα εισιτήριο για τον κύριο τελικό στις 15 Μαΐου. Εάν δεν υπάρχει νικητής στο 90ο λεπτό, οι δύο ομάδες θα επιλύσουν τις διαφορές τους στον επιπλέον χρόνο για μισή ώρα και στη συνέχεια στο πέναλτι.

1175: Τσέλσι – Μάντσεστερ Σίτι 19:30 (Γουέμπλεϊ)

Τσέλσι: Μετά την ήττα από τη Γουέστ Μπρομ, η Τσέλσι απάντησε με το Crystal Palace 4. Νίκη με 1 πόντο. Οι Blues παρατάχθηκαν για το παιχνίδι Selhurst Park για να ανακαλύψουν τη νίκη αμέσως μετά τον προημιτελικό του Champions League εναντίον του Πόρτο. Και το έκαναν, επειδή μόνο στο 10ο λεπτό κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα με τον Haverts, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Pulisic διπλασίασε το γκολ τους. Χωρίς επιβράδυνση, οι παίκτες του Thomas Tuchel στη δεκαετία του ’30. Το τρίτο γκολ σημειώθηκε από uma uma, κλείνοντας έτσι το μισό με τον καλύτερο τρόπο. Κατά τη διάρκεια της επανάληψης, ο Bedeke μείωσε το προβάδισμα για τους Eagles σε 1-3, αλλά ο Pulisic έφτασε στο 1-4 με το δεύτερο προσωπικό του γκολ του αγώνα. Μετά από αυτή τη νίκη, η «Τσέλσι» συνέχισε να προκρίνεται στο Τσάμπιονς Λιγκ, με το -1 από την τρίτη θέση και το «Γουέστ Χαμ» և -2 από το τρίτο «Λέστερ». Στο εντός έδρας παιχνίδι με τον Πόρτο στα μέσα της εβδομάδας, έπαιξε όσο χρειαζόταν 0. Να χάσετε με 1, αλλά να γίνετε εισιτήριο στους ημιτελικούς. Εκεί θα συναντήσει το “Real” στον πρώτο αγώνα που έχει προγραμματιστεί για τις 27/4 στη Μαδρίτη.

Ειδήσεις αγώνων: Ο μόνος απόντος είναι ο τραυματισμένος Κόβατσιτς (μέσος).

Πιθανή σύνθεση. Medi, Athpilicueta, T. Silva, Rudiger, Alonso, Cante, Zorginio, James, Pulicic, Mount, Haverts:

Πόλη του Μάντσεστερ. Στο τελευταίο παιχνίδι του πρωταθλήματος, το “City” έχασε 1-2 από το “Leeds” στο σπίτι, και το “Peacocks” έπαιξε ακόμη και έναν παίκτη λιγότερο από το μισό. Στο 42ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που πήραν το προβάδισμα χάρη στο γκολ του Ντάλας, το οποίο θα ακολουθήσει ο (45 + 1) Κούπερ που έστειλε με κόκκινη κάρτα. Περίπου 15 λεπτά πριν από το τέλος της δεκαετίας του ’90, ο Ferran Torres ισοφάρισε 1. Για τους πρώτους «πολίτες», οι οποίοι, ωστόσο, δεν μπορούσαν να το κρατήσουν առաջին στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Λιντς σημείωσε το δεύτερο γκολ με τον ίδιο παίκτη (Ντάλας), σχηματίζοντας έτσι το τελικό 1-2. Ωστόσο, το παιχνίδι που ακολούθησε εναντίον της Μπορούσια Ντόρτμουντ στη Γερμανία ήταν ακόμη πιο σημαντικό για την City. Σε αυτό το παιχνίδι, οι “πολίτες”, αν και είδαν πώς ο αντίπαλός τους πήρε το προβάδισμα μόνο στο 15ο λεπτό του αγώνα εναντίον του Bellingham, δεν τους αποθάρρυνε καθόλου με δύο γκολ από τον Mahrez (55 55) και τον Fontaine (75 ժամանակ ) κατά τη διάρκεια του διπλασιασμού. γύρισε το παιχνίδι, διπλασιάζοντας τις νίκες του έναντι του Ντόρτμουντ με το ίδιο σκορ. Έτσι, πήραν ένα εισιτήριο στους ημιτελικούς του Champions League, όπου θα συναντήσουν το “Paris Saint-Germain” σε διπλούς αγώνες, και το πρώτο παιχνίδι έχει προγραμματιστεί για 28/4 στο Παρίσι.

Ειδήσεις αγώνων: Εκτός από τον απροετοίμαστο Aguero (επιθετικός).

Πιθανή σύνθεση. Anderson, Cancello, Diaz, Stones, Walker, De Bruyne, Rodrigo, Gudogan, Sterling, Jesse, Fontaine.

Ιστορικό: Η Τσέλσι έχει μία νίκη και η Μάντσεστερ Σίτι δύο ακόμη στο Κύπελλο τους μέχρι στιγμής.

21.02.16 Κύπελλο FA Τσέλσι: Πόλη του Μάντσεστερ 5: 1:
15.02.14 Κύπελλο FA Πόλη του Μάντσεστερ Τσέλσι: 2: 0:
14.04.13 Κύπελλο FA Τσέλσι: Πόλη του Μάντσεστερ 1: 2:

* Οι δύο κορυφαίες ομάδες αντιμετωπίζουν το ουδέτερο Wembley για μια θέση στον μεγάλο τελικό τους ΦΑ: Φλιτζάνι:Από τη μία πλευρά, η Τσέλσι έδειξε σταθερότητα στην αμυντική τους λειτουργία με την άφιξη του Τόμας Τούσελ, ενώ η Πεπ Γκουαρντιόλα Σίτι έφτασε στην αρχή όταν το δίδυμο Stones-Diaz ήταν αήττητο. Δεδομένου ότι το σημερινό παιχνίδι είναι πολύ σημαντικό και για τα δύο, είναι πολύ πιθανό ότι θα δούμε τουλάχιστον ένα από τα δύο ημίχρονα. (X o:ռ: Χ: 1,81 – η υψηλότερη απόδοση στην αγορά Meridianbet:)

ΑΝΑΓΝΩΣΗ ένα ΦΙΛΟΣ:Προσφορά σε έναν φίλο և λάβετε έως και 150 € μπόνους և.