Τέλος μια νίκη για την Τσέλσι

Η Τσέλσι γιόρτασε την πρώτη τους νίκη το 2021 στο Φούλαμ 1. Γιορτάζοντας μια νίκη με σκορ 0.

Στο 10ο λεπτό, ο πυροβολισμός του Mount πήγε λίγο έξω, και στο 20ο λεπτό, ο Riediger έσωσε τον Cavaleiro, και στο 24ο λεπτό, ο Arega σώθηκε μετά από ένα σουτ του Ig Igs. Το επόμενο λεπτό η Τσέλσι είδε την ανάρτηση με ένα σουτ από τον Μάουντ, και στο 32ο λεπτό ο πυροβολισμός του Πούλιικ πήγε λίγο μακριά.

Στο 41ο λεπτό, ο Cavaleiro έχασε μια απίστευτη ευκαιρία από 3 μέτρα, και στο 44ο λεπτό, λόγω της απομάκρυνσης του Rubinson, το “Fulham” έμεινε με δέκα παίκτες.

Το ’49, η Τσέλσι είχε μια άλλη εποχή. “Σε: με τον Pulisik, ενώ στο 77ο λεπτό, μετά από ένα λάθος κυνήγι του Areolas, ο Mont σημείωσε 0-1 με ένα πέναλτι.

ΓΕΜΑΤΟΣ:Areola, Tete, Andersen, Aina (83 ‘name), Andarabiogo, Robinson, De Cordova Reed, Reed (83’ Brian), Angisa, Cavaleiro (79 ‘name), Lukman

ΧΕΛΣΙΑMedi, Thiago Silva, Chilvel, Riediger, Atpilicueta, Kovacic, orzinho (66 ‘Ibrahim), igs (75’ Werner), Mount, Pulisik, ir iru (75 ‘Hanson Odoi)

Πηγή: aek365.org

Ο πυροβολισμός του Μουντ έφτασε ευρέως στο 10ο λεπτό, ενώ ο Ρίντιγκερ έσωσε τον Κααλάιρο στο 20ο λεπτό, και ο Αριόλα έσωσε το 24ο λεπτό μετά από ένα σουτ του Ζι Ίγκες. Το επόμενο λεπτό η Τσέλσι είδε τη θέση με ένα σουτ από τον Μάουντ, και στο 32ο λεπτό ο πυροβολισμός του Πούλιικ έφυγε λίγο.

Στο 41ο λεπτό, ο Cavaleiro έχασε μια απίστευτη ευκαιρία από 3 μέτρα, και στο 44ο λεπτό, ο Fulham έμεινε με δέκα παίκτες λόγω της απομάκρυνσης του Rubinson.

Το ’49, η Τσέλσι είχε ένα άλλο τερματοφύλακαΣε: λεπτά με τον Pulisik, ενώ στο 77ο λεπτό, μετά από εσφαλμένη επιδίωξη από τον Areolas, ο Mont σημείωσε ένα ελεύθερο λάκτισμα 0-1.