Το “Tottenham” πλησίασε την κορυφή με τρία “off”

Πρέμιερ Λιγκ-17ότι: MR ET UYT

Τότεναμ-Λιντς: 3-0

Στάδιο: Tottenham Hotspur Stadium

Η Τότεναμ ξεκίνησε το 2021, καθώς νίκησε τον Λιντς με 3-0 και επέστρεψε στη νίκη σχεδόν ένα μήνα αργότερα. Η ομάδα του Μουρίνιο με 29 πόντους, τέσσερις πίσω από τη Λίβερπουλ, τη Γιουνάιτεντ, την Έβερτον και τη Λέστερ.

Στο 4ο λεπτό, το σουτ από την πλευρά του Αλυόσκι σταμάτησε στο πλευρικό δίχτυ του Γιόρις, και στο 17ο λεπτό, ο Σον έβαλε ένα κενό από τα αριστερά, κόπηκε, η μπάλα πέρασε στον Κέιν, ο οποίος έκανε το σουτ, αλλά έχασε για μια στιγμή.

Στο 22ο λεπτό, ο Μπάμφορντ έφτασε στο κέντρο της άμυνας της Τότεναμ, αλλά έχασε, ενώ στο 27ο λεπτό, ο Άλιοσκι χρωστάει ένα πέναλτι στον Μπεχβέιν και ο Κέιν έφτασε στο 1-0.

Στις 35Σε: Στο 41ο λεπτό, ο Berhvain γύρισε ωραία από το σημείο πέναλτι, αλλά έκανε ένα τραγικό χτύπημα, και στο 41ο λεπτό, ο Harrison έριξε λίγο την μπάλα μακριά.

Και στις 43Σε: Ο Kane πήδηξε από τα δεξιά και ο Sean πήδηξε ստեղծ από κοντά για να φτάσει στο 2-0, φτάνοντας έτσι στο 100Σε: Το γκολ της Τότεναμ, το σουτ του Ντέιβις βγήκε μόλις στο 45ο λεπτό.

49Σε: Ο Melier σώζει μετά το σουτ του Entobele, ο Alderweireld χτυπά την πρώτη θέση με το κεφάλι του από τη γωνία, παρά τις προσπάθειες του Melier, η μπάλα περνάει τη γραμμή 3-0.

Στο 53ο λεπτό, ο πυροβολισμός του Κέιν πήγε λίγο από τα αριστερά, και στο 57ο λεπτό, ο Σαν βγήκε από τα αριστερά και προσπάθησε να βρει τον Κέιν, αλλά ο Στρούκ το εμπόδισε.

Ο Berhwain εμφανίστηκε μπροστά από τον Mellier στο 61ο λεπτό, αλλά ο τερματοφύλακας “Leeds” είπε “όχι”, όπως έκανε στο 66ο λεπτό με ένα δεξί λάκτισμα από τον Kane.

Στο 90 + 2 ‘λεπτό, ο Ντόερτι αποβλήθηκε με 2ότι: κίτρινη κάρτα

TOTENAM: Ior Ioris, Alderweireld, Doherty, Davis Dyer, Winks (76 ‘Sissoko), Heiberg, Entobele (78’ Lucas Moura), Berhwain, Kane (87 ‘Vinicius), Sean

VA ΣΤΙΣ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ: Melier, Alioski (64 ‘Sackleton), Ντάλας, Ealing, Stroke, Phillips, Rafinha, Klitschko, Rodrigo (65’ Pablo Hernandez), Harrison (61 ‘Poveda Ocambo), Bamford