Τρία σημεία με το Βαλακάρι

Πάφος 3: Νίκησε τον “Ερμή” με σκορ 1 στον Στέλιο Κυρακίδη, στο παιχνίδι που έληξε το 26ο παιχνίδι του πρωταθλήματος. Η ομάδα της Πάφου σημείωσε 32 πόντους μετά το τρίγωνο, ενώ οι αριθμοί παρέμειναν στους 24.

Στο 10ο λεπτό του αγώνα, οι οικοδεσπότες πήραν το προβάδισμα. Μετά το κόρνερ του Valacari, ο Seth νίκησε τον Kayke 1-0 με κεφαλιά. Στο 18ο λεπτό, ο διαιτητής του αγώνα, αφού εξέτασε έναν γύρο στην Πάφο, απένειμε ένα πέναλτι στον Ερμή. Ο ερμηνευτής ήταν η Ρωσία, που σημείωσε 1-1, ένα σκορ που επέτρεψε και στις δύο ομάδες να μπουν στο αποδυτήριο.

Στον αγώνα επιστροφής և Στο 58ο λεπτό, η Πάφος πήρε ξανά το προβάδισμα. Μετά την αναφορά του Volyn Holt, ο διαιτητής έδωσε ένα πέναλτι. Ο Βαλακάρι, που πήρε τη θανατική ποινή, σκόραρε με 2-1.

Η Πάφος σημείωσε το τρίτο γκολ 5 λεπτά πριν από το τέλος του 90ου λεπτού. Ο Βαλακάρι νίκησε τον Κάκε 3-1 με άμεση παραβίαση, που ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Παρακολουθήστε τη συνάντηση ΕΔΩ ζωντανά!