Osasuna – Alaves | ShootandGoal:

Με την Osasuna – Alaves στο “El Sadar” ρίχνει την κουρτίνα στο 16ο παιχνίδι της La Liga.

1051: Κ. Osasuna – Deportivo Alaves 17:15 (“El Sadar”)

Οσασούνα. Ευκαιρία να επιστρέψουμε στα νικηφόρα αποτελέσματα δύο μήνες αργότερα – αυτό που έχασε η Osasuna στα κεντρικά γραφεία του Elchi. Μόνο στο 10ο λεπτό κατάφερε να πάρει το προβάδισμα με το γκολ της Γκαρσία, όπου παρέμεινε μέχρι το διάλειμμα. Στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου, καταγράφηκε ισοπαλία, ενώ στο 64ο λεπτό, ο Brasanac έβαλε ξανά την ομάδα του στη θέση του. Ωστόσο, το πλεονέκτημα των επισκεπτών δεν κράτησε πολύ, καθώς η Έλτσε απάντησε ξανά στο 78. 2 πόντοι. Έτσι, παρέμεινε στο κάτω μέρος του τραπεζιού τουρνουά για ένα παιχνίδι με 12 πόντους. Την Κυριακή (3/1) θα φύγει για “Σαν Σεμπαστιάν” για να αντιμετωπίσει το “Ρεάλ Σοσιεδάδ”

Ειδήσεις αγώνων: Οι Inigo Peret (πίσω), Roncalia (back / stopper), Toro (midfielder) και Avila (προς τα εμπρός) σερβίρουν προτάσεις. Αντ ‘αυτού, ο Τζόνι Ροντρίγκεζ (ακραία) επιστρέφει στην αποστολή.

Πιθανή σύνθεση. Ruben, Vidal, D. Garcia, Arinda, Η. Krut, R. Torres, Oyer, Mongagiola, Ruben Garcia, Caleri, Budimir.

Alaves Ο Alavés γιόρτασε μια σημαντική νίκη επί της Eibar στο πρώτο ημίχρονο (2-1) στο προηγούμενο παιχνίδι, ακόμη και προσωρινά αποκομμένος από τη ζώνη κινδύνου. Μόνο σε 4 οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ και στο 41 Mendes և 45 + 2 ο Ντέιβσον διέκοψε το παιχνίδι. Τόσο κατά το πρώτο ημίχρονο όσο και κατά τη διάρκεια της επανάληψης, ακολούθησαν οι ευκαιρίες και από τις δύο πλευρές, αλλά το σκορ δεν άλλαξε. Έτσι, ο Alaves πήρε αυτή τη δυναμική ανάσα. Την Κυριακή (3/1) ακολουθεί μια δύσκολη αποστολή, καθώς θα φιλοξενήσει την Ατλέτικο Μαδρίτης.

Ειδήσεις αγώνων: Η Μπαταλία (μέσος όρος) τιμωρείται. Το δεύτερο παιχνίδι είναι ο Rodrigo Eli (αμυντικός), ο οποίος απουσιάζει για μεγάλο χρονικό διάστημα μετά το σχίσιμο των σταυρωτών συνδέσμων. Η συμμετοχή του Ponsi (μέσος) կիս Duarte (αμυντικός) είναι αμφίβολη. Η παρουσία του Peleitiro (προσωπικό) στην αρχική σύνθεση είναι αμφισβητήσιμη, καθώς ανέφερε ότι έχει προσφορές για αποχώρηση από την ομάδα.

Πιθανή σύνθεση. Paceco, Navarro, Lezen, Laguardia, Duarte, Edgar (Pelletiro), M. Garcia, Pina, Rioja, Lucas, os ouselu.

Ιστορικό: Στα παιχνίδια που παίζονται στην Παμπλόνα, το “Osasuna” και το “Alaves” μετράνε δύο νίκες.