Vardin … βάλτε φρένο στην United Δημοσιογράφος Κύπρος

Έφτασε στο ενδέκατο συνεχόμενο διπλό του στην Πρέμιερ Λιγκ, αλλά ο Λέστερ είχε διαφορετική άποψη.

Παρά το διπλό προβάδισμα του Rasford և με τον Bruno Fernandez, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έδειξε και πάλι αμυντικά προβλήματα, οι Foxes τους χρησιμοποίησαν για να βρουν απαντήσεις με τον Barnes և Vardi για να σταματήσουν τον αντίπαλο … (2-2).

Κατά κάποιο τρόπο, το “Λέστερ” παρέμεινε στη δεύτερη θέση, πάνω από το “Γιουνάιτεντ”, αλλά το οποίο έχει λιγότερο ένα παιχνίδι.

Ολόκληρος ο αγώνας ήταν υπέροχος, με ρυθμό και στις δύο πλευρές. Μετά από 23 λεπτά, ο “Γιουνάιτεντ” βρήκε το δρόμο στο δίχτυ, όταν ο Μπρούνο με τη … μύτη του έθεσε την άμυνα “Λέστερ” offered 1-0 προσφέρθηκε στον Ράσφορντ Αλλά οκτώ λεπτά αργότερα, οι οικοδεσπότες βρήκαν το δρόμο τους στο δίχτυ και εξισώνουν το σκορ. Ο Μάντισον έδωσε στον Μπάρνες, ο οποίος βρήκε το διάστημα μεταξύ των τριών παικτών της Γιουνάιτεντ with … με ένα σουτ έξω από την περιοχή δεν άφησε περιθώριο να απαντήσει στον Ντε Γκέα 1-1.

Αυτό το σκορ βρισκόταν επίσης στη μέση του παιχνιδιού και το δεύτερο ημίχρονο είχε μερικές καλές στιγμές, και οι δύο ομάδες έπαιξαν πιο συντηρητικά, θέλοντας να μην αναλάβουν μεγάλους κινδύνους, να μην χρησιμοποιήσουν την ευκαιρία που τους δόθηκε. Ο Solskier έριξε τον Cavani στο 75ο λεπτό αντί για την κακή Μασσαλία στο 75ο λεπτό, και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ουρουγουάης έβαλε τον Fernandez σε θέση τεσσάρων τεσσάρων με μια όμορφη κάθετη, που νίκησε τον Smichel 2-1 με δυσκολία.

Η ομάδα του Μάντσεστερ αγκαλιάστηκε με την 11η συνεχόμενη νίκη εκτός έδρας, αλλά για άλλη μια φορά προδόθηκε από την ασταθή άμυνα της. Ήταν στο 85ο λεπτό όταν ο Agiotte Perez, ο οποίος είχε εισέλθει στον αγώνα τέσσερα λεπτά νωρίτερα, έκανε μια στροφή στην περιοχή, ο Vardi ξεχάστηκε από τους υπερασπιστές της United, η μπάλα έστειλε την μπάλα στο δίχτυ με το τελικό σκορ 2-2. Ένας αγώνας που άνοιξε την κουρτίνα την Boxing Day στην Πρέμιερ Λιγκ.

Πηγή: sport-fm.gr