Άλμπα-Πανατιναϊκός 74-65. Ήταν «λυγισμένος» από απουσίες και αδράνεια

Η σοφία είναι αυτή Παναθηναϊκός δεν περίμενα πολλά Βερολίνο

Η απουσία 14 ημερών από την προπόνηση λόγω του Covid-19, σε συνδυασμό με τον πόνο των παικτών από τον κοροναϊό, ήταν θέμα χρόνου να κατεβούν στο πάτωμα. Αν και οι “πράσινοι” είχαν πλεονέκτημα 30 λεπτών, στο τέλος παρέμειναν δυνατοί, ενώ τον είδαν επίσης Γιοχάνες Ομάδα: για να γνωρίσει τη ζωή του κατά τη διάρκεια αυτής της περιόδου, κερδίζοντας 14 συνεχόμενους πόντους.

Εάν ληφθεί υπόψη το γεγονός ότι: Νεντόβιτς և: Κασελάκης, δεν ήθελε πολλά: πολύ Παναθηναϊκός για πρώτη φορά ηττήθηκε για να φύγει από το Βερολίνο. Ωστόσο, κατέβαλε πολλή προσπάθεια στις δύσκολες συνθήκες, με 10 πόντους στο πρώτο ημίχρονο, μέχρι 30 30 πήρε το προβάδισμα (53-50).

Αγώνας:

Οι άμυνες ήταν αυτοί που είπαν την πρώτη λέξη στην αρχή του αγώνα, τόσο από την άποψη του Παναθηναϊκός, σαν αυτόν! Άλμπα Φυσικά, οι «πράσινοι» θα μπορούσαν να είχαν πολύ καλύτερο ξεκίνημα αν δεν είχαν 0/7 τρεις βαθμούς. Ωστόσο, χάρη στην άμυνα τους, πήραν το προβάδισμα στο 7ο λεπτό, 10-2, έχοντας υποχρεώσεις στους γηπεδούχους σε περίπτωση πολλών λαθών.

Ωστόσο, η αποτυχία, σε συνδυασμό με κάποιες βιαστικές εκλογές, επέτρεψε στους οικοδεσπότες να τρέξουν 9-0 δύο λεπτά πριν από το τέλος του πρώτου γύρου για να πάρουν το προβάδισμα με 11-10. Φυσικά, ήταν προφανές ότι οι παίκτες του Κάποιος δεν είχαν πολύ αναπνοή (λέω Covid), ως αποτέλεσμα του οποίου η περιστροφή ξεκινά νωρίς ընթացքում αλλάζει πρόσωπα και πρόσωπα κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού. Και πάλι μαζί σου Μακ:, Κασσίτερος:, Παππούς, Μπέντλεϊ և: Παπαγιάν Σε: Παναθηναϊκός Το “Answered” με τη δική του σειρά 7-0 և έφτασε στο σημείο κλεισίματος των δέκα λεπτών, το οποίο είχε πλεονέκτημα 17-11.

Μετά την έναρξη του δεύτερου γύρου, η σειρά έφτασε στο 9-0 (19-11 – 11), ενώ η καλή άμυνα παρέμεινε το σήμα κατατεθέν των “πράσινων”. Φυσικά, τα κακά ποσοστά πέραν των 6,75 συνεχίστηκαν για τα δεύτερα δέκα λεπτά, αλλά από τη στιγμή που το κουνούπι δεν διέσχισε το “μέτωπο” Παναθηναϊκός Με 10 πόντους (15-25 և 17-27) κατάφερε να πάρει το προβάδισμα δύο φορές, αλλά με σκορ 6-0 Άλμπα “Κόψτε” τη διαφορά 4 πόντων (23-27) σε 17 στο. Αλλά μετά ήρθε το πρώτο του σημάδι Παναθηναϊκός με το χέρι Νίκου Διπλανή πόρτα που γιόρτασε επίσης το ντεμπούτο του Ευρωλίγκα.

Το “Τριφύλλι” έφτασε ξανά στο + 9 (23 από τις 23-18). Το ημίχρονο έληξε στις 28-34 για τους «πράσινους», οι οποίοι στο πρώτο ημίχρονο είχαν 12/20 δύο πόντους, 1/9 τρεις πόντους, 7/10 σουτ, 17 σουτ επιστροφής, 10 ασίστ goal 6 γκολ.

Σε αντίθεση με το πρώτο ημίχρονο, η αρχή του δεύτερου μετατράπηκε σε ακριβή προφορά και για τις δύο πλευρές. Οι “Πράσινοι” βρήκαν τρία συνεχόμενα τρίγωνα, αλλά δεν μπόρεσαν να πάρουν τη διαφορά, γιατί ταυτόχρονα, “Γ Έρικσον և: Φοντέκιο: είχε άμεσες “απαντήσεις”, οι οποίες οδήγησαν στο τέλος του αγώνα (43-43) ακριβώς στις 25, και ένα λεπτό αργότερα Άλμπα προβάδισμα 45-43. Στα πρώτα επτά λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, η γερμανική ομάδα σημείωσε 4/8 τρεις πόντους και τα «πράσινα» 4/6, αντίστοιχα. Παρά την αντεπίθεση των οικοδεσποτών, αυτό Παναθηναϊκός δεν πανικοβληθήκατε, συνέχισα να παρακολουθώ κάθε στάδιο ξεχωριστά, ενώ ταυτόχρονα o Κάποιος συνέχισε να ελέγχει τους παίκτες, με προβάδισμα 53-50 στο τέλος του τρίτου γύρου.

Τα τέσσερα διαδοχικά τρία σημεία του Ομάδα: Τα τελευταία δέκα λεπτά, δεν επέστρεψε μόνο Άλμπα αλλά του έδωσαν επίσης ένα προβάδισμα επτά πόντων (62-55 στα 32) με μερική 12-2 (!!), που έφερε την υπογραφή του 27χρονου κέντρου. Ταυτόχρονα, οι «πράσινοι» (τόσο σωματικοί όσο και διανοητικοί) άρχισαν να κουράζονται και οι οικοδεσπότες φρόντισαν να το χρησιμοποιήσουν. Με το 14ο συνεχόμενο πόντο του Ομάδα: Η διαφορά έφτασε τους 9 βαθμούς Άλμπα (64-55 35 ′) և Κάπου στο τέλος της συνάντησης, οι τίτλοι άρχισαν να πέφτουν. Ειδικά όταν η διαφορά εκ μέρους της γερμανικής ομάδας έφτασε τους 11 πόντους (72-59 – 38 ′).

Δέκα λεπτά. 11-17, 28-34, 50-53, 74-65: