Άρης 0-1 ΑΕΚ. Με το “φάρμακο” του Manolo.

Με τη βοήθεια του διάσημου και δημοφιλούς 1-0 (τρίτη σειρά) ο Manolo Jimenez ΑΕΚ πέρασε στον νικητή “Kl. Vikelidis “ενάντια στον Άρη, ο οποίος μετακινήθηκε σε ρηχά νερά Ο στόχος της Livay Garcia έκρινε το παιχνίδι. Στη 2η θέση η Ένωση.

Η ΑΕΚ πήρε αυτό που ήθελε “Κλ. Vikelidis “, επειδή είχε μια εξαιρετική τακτική προσέγγιση στον αγώνα, ստեղծագործ Δημιουργικό προσωπικό όπως ο Άρης μετατράπηκε σε μια εξαιρετικά μη ικανοποιητική φιγούρα. Ο Livay Garcia ήταν ο παίκτης που έδωσε στην Ένωση το χρυσό γκολ, με τον οποίο κατέλαβε τον Άρη στο τραπέζι τουρνουά. Πολύ άσχημο παιχνίδι από τους «κίτρινους», επειδή ήταν άδειο με δύναμη, γεγονός που οδήγησε σε ένα από τα χειρότερα παιχνίδια τους φέτος.

Η ΕΚΔΟΣΗ ΤΗΣ ΥΜΕΝΕΘ

Στην αρχική σύνθεση, ο Manolo Jimenez είχε μια αιφνιδιαστική απόφαση στην αριστερή πτέρυγα με την επιλογή του Theodosius Macheiras αντί του Petros Mandalos ή του Marco Livagia. Ο Ισπανός προπονητής επιβεβαίωσε την βαθμολογία για την ομάδα 4-3-3, καθώς ο Karim Ansarifard παρέμεινε στην κορυφή της επίθεσης και χρησιμοποίησε τον Livay Garcia στη δεξιά πτέρυγα. Δεν υπήρχαν εναλλακτικές λύσεις στην άμυνα, εκτός από τους Lopez, Bacchi, Nentelziarou, Swart’s quartet, και στη μέση επέλεξε τον Galanopoulos, τους Simones և Christic.

Απορρίπτοντας την ιδέα αλλαγής του προγράμματος, διεκδικώντας 4-2-3-1, υπήρχε μόνο ένα δίλημμα για τον Akis Manzio πριν από τον αγώνα. Επέλεξε πρώτα τον Daniel Mancini-Mateo Garcia, ενώ αναμενόταν η επιστροφή του Javier Mathieu στη μέση, μαζί με τον Lucas Sasha, όπως και ο Daniel Sundgren στο δεξί-πίσω. Έτσι, ο Emanuel Sakic έπαιξε στην αριστερή πτέρυγα, ενώ οι Ros-Benaluans κρατήθηκαν στο κέντρο της άμυνας. Οι Mancini, Gama, Silva և Manos ήταν τέσσερις στο κέντρο.

ΔΥΟ ΣΤΑΔΙΑ Ή ΠΑΝΩ

Η ανεπιτυχής παράσταση του Δημήτρη Μάνου (μετά από το τραγικό λάθος του Λόπεζ) στο 7ο λεπτό և Το αδύναμο σουτ του Κάριμ Ανσαφάρντ (περίπου) από το σημείο πέναλτι στο 21ο λεπτό ήταν πιθανώς τα μόνα αξιοσημείωτα στάδια του πρώτου ημιχρόνου με κακά και πολλά σημάδια. Ο Άρης εμφανίστηκε δυσλειτουργικός, χωρίς την ένταση του παιχνιδιού του, όλα δημιουργικά, γιατί εκτός από τον Ντάνιελ Μαντσίνι, δεν έχει καμία αναφορά στην επίθεση. Εννέα από τα δέκα περάσματα που έκανε ο Δημήτρης Μάνος αποκαλύφθηκαν και ο Μπρούνο Γκάμα δυσκολεύτηκε να απαντήσει ως μέσος. Και η Sante Silva (στα δεξιά) πέρα ​​από την αρχική έκρηξη ήταν ελαττωματική – όχι σοβαρή.

Έτσι, στο πρώτο ημίχρονο, η ΑΕΚ έλεγξε τον ρυθμό του αγώνα με έναν κορυφαίο μέσο, ​​Simoes և, με τον Livay Garcia ως βασικό παίκτη στην επίθεση. Ο Σάτσιτς είχε πρόβλημα να τον αντιμετωπίσει, ειδικά όταν δεν έλαβε τη βοήθεια του Σίλβα. Ωστόσο, όσον αφορά τη δημιουργία, η «Ένωση» έλαβε επίσης χαμηλά ποσοστά. Στην άμυνα, ωστόσο, με την εξαίρεση του Lopez, είχε καλή απόδοση և Στο 18ο λεπτό, η απομάκρυνση του Nedelciaros (λόγω τραυματισμού) δεν επηρέασε. Ο Iga iga Latsi δεν είχε κανένα πρόβλημα να κατευθύνει τις κινήσεις του Manos. Το ημίχρονο τελείωσε με μια έξυπνη κίνηση στο γήπεδο του Lucas Sasa և με ένα ισχυρό σουτ καθώς η μπάλα πέρασε παράλληλα με το σπίτι της ΑΕΚ καθώς ο Βραζιλιάνος ήταν δίπλα στο σπίτι της ΑΕΚ. Ο Άρης ζήτησε πέναλτι στο 7ο λεπτό, όταν ο Μπρούνο Γκάμα προσπάθησε να περάσει ανάμεσα σε τρεις παίκτες της ΑΕΚ.

ΚΟΚΚΙΝΟ ΠΟΥ ΚΛΕΙΤΕΙ, ΛΙΒΑΓΙΑ

Τα δύο λάθη του Κρίστιτς, τα οποία δεν εκμεταλλεύτηκε ο Άρης, strong Το δυνατό σουτ του Karim Ansarifard, όπου η μπάλα βγήκε από την αριστερή θέση του στόχου του Bushe, έκανε την ταινία των πρώτων 15 λεπτών του δεύτερου ημιχρόνου. Στο 60ο λεπτό του παιχνιδιού և Η πρώτη σημαντική παρέμβαση του Manolo Jimenez δεν άλλαξε τίποτα όταν πήρε τον Mandalo από το γήπεδο και η Livagia έκανε την ομάδα του πιο επιθετική. Δύο λεπτά αργότερα, ο Akis Mancios απάντησε με ένα πέρασμα από τον Mateo Garcia.

Η ΦΩΝΗ ΤΗΣ GARCIA

Ο Livay Garcia μετέτρεψε το καλό του παιχνίδι στο 65ο λεπτό, καθώς άλλαξε την ισορροπία του αγώνα με τη “μπάλα της φωτιάς” στο 65ο λεπτό λόγω λάθους που έκανε ο παίκτης (0-1) από το μισό της μεγάλης περιοχής. Δέκα λεπτά αργότερα, ο Manolo Jimenez ενίσχυσε το κέντρο του, χρησιμοποιώντας τον Sakhofi αντί του επιθετικού, αλλά ο επιθετικός δεν άλλαξε ποτέ. Αυτό οφείλεται στο γεγονός ότι ο κροάτης διαιτητής Μπέμπεκ δεν συνειδητοποίησε τη διπλή αλλαγή της ΑΕΚ, έγινε μία και στη συνέχεια δεν έδωσε στην Ολιβέιρα το δικαίωμα να αντικαταστήσει τον Ασαφάρντα. Έτσι ο Oliveira φόρεσε ξανά το σακάκι του και ο Ansarifard έμεινε στο γήπεδο. Ο Άκης Μάντζιος, ωστόσο, πέρασε στον Christian Lopete στο παιχνίδι.

Πέρασαν τα λεπτά, η ΑΕΚ πήρε αυτό που ήθελε και ο Άρης δεν είχε την ευκαιρία να δημιουργήσει συνθήκες για έναν ισοσταθμιστή. Πολυάριθμες ενδείξεις, νεύρα և χωρίς υποψία φάσης և έως το τέλος των 90 λεπτών. Η ΑΕΚ έπαιξε με τον χρόνο, ο Άρης δεν μπόρεσε να δημιουργήσει, և Η ομάδα του Χιμενέτ βρήκε το δεύτερο γκολ τα τελευταία δευτερόλεπτα, όταν η Λιβαγιά παρέμεινε στην άμυνα, η μπάλα χτύπησε τη θέση στο κεφάλι του Ανσαφάρντ, αλλά η Λιβαγιά πήρε το πλευρό. և έστειλε το δίχτυ, αλλά ο γύρος δεν πραγματοποιήθηκε όσο αποκαλύφθηκε ο κροατικός επιθετικός.

MVP. Ο Livay Garcia μετέτρεψε το καλό του παιχνίδι στο 65ο λεπτό με εξαιρετικό φάουλ όταν η μπάλα έστειλε στο δίχτυ.

Στο ύψος του. Οι Simoes κόβονταν και ράβονταν στο κέντρο

“Αδύναμος σύνδεσμος”. Συνολικά, η επίθεση στον Άρη είναι τέσσερις, γιατί για πρώτη φορά οι «κίτρινοι» ήταν τόσο ακίνδυνοι.

“Λανθασμένος.” Τα λόγια του Λόπεζ στο 7ο λεπτό, όταν πήρε τον Μάνο με τον Αθανασιάδη, ανεξάρτητα από το γεγονός ότι ο επιθετικός του Άρη ήταν ερασιτέχνης.

“Πνιγμός.” Ανεπαρκής κροάτης Μπέμπεκ. Πολλοί έχασαν τους γύρους, τους έχασε υπό πειθαρχικό έλεγχο, τους φώναξε κατά τη διάρκεια της διπλής αλλαγής του NPP, όπου η Oliveira τελικά δεν βγήκε στο γήπεδο.

Gazzetta.gr “Ταμείο”. Το NPP έπαιξε το παιχνίδι του; Μια εξαιρετική τακτική προσέγγιση και ξεπέρασε την ποιότητα του Livay Garcia. Κακό παιχνίδι από τον Άρη, ο οποίος ήταν άδειος με το κύριο ενεργειακό χαρακτηριστικό που δεν σκόραρε στον δεύτερο γύρο.