“Άρσεναλ” “καθαρίστηκε” “Νιουκάστλ” με τον Ομπάμαινγκ

Ας επιστρέψουμε στις νίκες της Άρσεναλ στο πλαίσιο του 19ου παιχνιδιού της Πρέμιερ Λιγκ τη Δευτέρα (18/1) 3. Κέρδισε 0-0 πλεονέκτημα στο Νιουκάστλ.

Ο καλύτερος παίκτης του “Ners” ήταν ο Obamayang με δύο γκολ (50 ‘և 77’) και το άλλο γκολ σκόραρε ο Saka σε 60 ”.

Η Άρσεναλ έχει τώρα τέσσερα τρίγωνα στους πέντε τελευταίους αγώνες πρωταθλήματος (στα οποία είναι αήττητες). Ωστόσο, η πολύ καλή δυναμική στην οποία είναι, είναι ακόμα αρκετά χαμηλή στο τραπέζι του τουρνουά, είναι η 10η. Από την άλλη πλευρά, οι φιλοξενούμενοι παρέμειναν στο 15ο χωρίς νίκη από τις 12 Δεκεμβρίου (խաղում στο παιχνίδι με το “West Brom” 2: 1).

Στον αγώνα, οι οικοδεσπότες πήραν την πρωτοβουλία από το πρώτο ημίχρονο, ο κύριος ομιλητής των επιθέσεων τους ήταν ο Ομπάμαινγκ. Αν και δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στο δίχτυ (αλλά στο τερματοφύλακα) από μια ευνοϊκή θέση στο 15ο λεπτό, το έκανε στο δεύτερο ημίχρονο, σε μονομαχία.

Πρώτα στο 50ο λεπτό, μετά από ένα πολύ ωραίο γκολ από τον Παρτ και έπειτα στο 77ο λεπτό, σε έναν γύρο που ο VAR έπρεπε να σκοράρει. Ο Σάκας διπλασίασε το γκολ της πλευράς του στο 60ο λεπτό με ένα σουτ από το πέναλτι.

Ας επιστρέψουμε στις νίκες της Άρσεναλ στο πλαίσιο του 19ου αγώνα της Πρέμιερ Λιγκ τη Δευτέρα (18/1) 3. Κέρδισε 0-0 πλεονέκτημα στο Νιουκάστλ.

Η Άρσεναλ έχει τώρα τέσσερα τρίγωνα στα πέντε τελευταία παιχνίδια της ένωσης (στα οποία είναι αήττητη). Ωστόσο, η πολύ καλή δυναμική στην οποία βρίσκεται είναι ακόμα αρκετά χαμηλή στο τραπέζι του τουρνουά, είναι η 10η. Από την άλλη πλευρά, οι φιλοξενούμενοι παρέμειναν στο 15ο χωρίς νίκη από τις 12 Δεκεμβρίου (խաղում στο παιχνίδι εναντίον του “West Brom” 2: 1).

Πρώτα στο 50ο λεπτό, μετά από ένα πολύ ωραίο γκολ από τον Παρτ και έπειτα στο 77ο λεπτό, σε έναν γύρο που χρειαζόταν τη βοήθεια του VAR για να πετύχει το γκολ. Ο Σάκας διπλασίασε το γκολ της πλευράς του στο 60ο λεπτό με ένα σουτ από το πέναλτι.

Η Άρσεναλ έχει τώρα τέσσερα τρίγωνα στους πέντε τελευταίους αγώνες πρωταθλήματος (στα οποία είναι αήττητες). Ωστόσο, η πολύ καλή δυναμική στην οποία είναι, είναι ακόμα αρκετά χαμηλή στο τραπέζι του τουρνουά, είναι η 10η. Από την άλλη πλευρά, οι φιλοξενούμενοι παρέμειναν στο 15ο χωρίς νίκη από τις 12 Δεκεμβρίου (խաղում στο παιχνίδι εναντίον του “West Brom” 2: 1).