Έβερτον στον κόλπο του τίτλου

Ο Έβερτον επέζησε στον τίτλο με τους Wolves 2. Κερδίζοντας με 1 πόντο և 3η θέση.

Στο 6ο λεπτό, ο Ντιν στράφηκε από τον αριστερό του Ivobi, ο οποίος έκανε το σκορ 0-1 με ένα πέναλτι. Αλλά στο 14ο λεπτό, ο Ait Nuri έκανε μια στροφή από τα αριστερά και ο Neves πήρε 1-1 από το σημείο πέναλτι.

Στο 17ο λεπτό, ο Πίκφορντ σταμάτησε τη βολή του Σίλβα, και στο 21ο λεπτό, ο Χάμς έκανε ένα ωραίο πέρασμα στον Iwobi, ο οποίος έκανε το σουτ, αλλά ο Patricio Rouen είπε όχι.

Μετά από ένα κόρνερ από τη Χαμάς στο 45ο λεπτό, η Μίνα πήρε το προβάδισμα, αλλά έχασε για μια στιγμή.

Στο 54ο λεπτό, το κεφάλι του Dentonker βγήκε λίγο, μέχρι το 71ο λεπτό, ο Neves έκανε ένα υπέροχο σουτ από απόσταση, που έσωσε ο Pickford.

Στο 76ο λεπτό, ο Andre Gomez έκανε ένα όμορφο σουτ από αριστερά και ο Keane έκανε 1-2 με κεφαλιά. Στο 85ο λεπτό, το σουτ του Νέβες έβγαλε τον τερματοφύλακα του Πίκφορντ και το 90 + 4, ο Ν Ντόντονκερ πήρε μια νέα κεφαλίδα, αλλά έχασε για μια στιγμή.

GULER. Patricio, Cody, Semedo, Ait Nuri, Moutinho (86 ‘Vitina), Sais, Dentonker, Gibbs White (65’ Hoover), Neto, Fabio Silva (78 ‘Coutrone)

ΕΒΕΡΤΟΝ. Pickford, Mina, Keane, Godfrey, Dean, Sigurdsson (76 ‘Richardson), Holgate, Dukur, Hames Rodr-guez (87’ Coleman), Iwobi, D’Jes (65 ‘Gomez)

Πηγή: aek365.org