Έδειξε ποιος ήταν ο αρχηγός της πόλης … | Δημοσιογράφος Κύπρος

Η μεγάλη νίκη στον αγώνα για το πρωτάθλημα καταγράφηκε από τον Apollon, ο οποίος νίκησε την AEL 2-1 στο 7ο παιχνίδι των πλέι οφ του πρωταθλήματος της ΑΤΗΚ. Το “Ναυτικό” της Λεμεσού ανεβαίνει στη δεύτερη θέση μετά από αυτή τη νίκη με 69 πόντους, αφήνοντας την AEL με 68 πόντους και η “Ομόνοια” οδηγεί το τραπέζι του τουρνουά με 72 πόντους.

– Ο Απόλλωνας ήταν χαρούμενος που δέχτηκε μια κεφαλιά από το πέναλτι

Συγκεκριμένα, στο 29ο λεπτό, μετά την ήττα του Pedro από τον Harris Kyriakou, ο διαιτητής σφυρίχτηκε ένα σφάλμα, δείχνοντας τη λευκή μπάλα.

Η εκτέλεση πραγματοποιήθηκε από τον Nicola Dignin, ο οποίος έστειλε την μπάλα στο γκολ του Βοζινιά με τέλεια απόδοση, 30-1.

– Ο Απόλλωνας σημείωσε το δεύτερο γκολ του στο 73ο λεπτό μετά από ένα τραγικό λάθος από τη Βοζινία.

Ο τερματοφύλακας Blues κράτησε την μπάλα στα πόδια του, χάνοντας τον έλεγχο նելու για να πάρει την μπάλα αρκετά εύκολα և για να στείλει την μπάλα στο AEL 0-2.

– Η AEL χαρούμενος να μειώσει το σκορ με ένα υπέροχο σουτ του Danilo, κάνοντας 88 1-2.

Έντεκα από τις δύο ομάδες.

AEL (Dusan Kerkez): Vozinia, Antonio (13 ′ Chriakouou), Teixeira, Padic, Santos, d Drafkovsky (46 ′ A. Georgiou), Medoevich, Riera, Torres, Danilo, Mae.

Απόλλων (Γιάννης Πετράκης): Yovanovitch, Pedro, Roberts, us ouste, Gerrier, Filiotis, Denik, H. Kiriaku (56 Markovich), Matei (66 ′ Biseswar), Dignini, Dabo (66 ′ Benhop).