Έκλεισε το σπίτι του στο Παρίσι … “… βλέπει” τον τίτλο … | Δημοσιογράφος Κύπρος

Στην κορυφή της κατάταξης της Λιγκ 1 το Σάββατο (3/4) είναι η “Λιλ”, η οποία πήρε ένα μεγάλο “διπλό” στο 31ο παιχνίδι (0-1) εναντίον του πρωταθλητή Παρίσι Σεν Ζερμέν, αφήνοντας το δεύτερο – 3ο 3rd Στις 3 63 πόντοι.

Ο “χρυσός” επιθετικός των φιλοξενούμενων ήταν ο Ντέιβιντ, ο οποίος σημείωσε το γκολ στο 20ο λεπτό, αλλά 15 λεπτά αργότερα έγινε μια αναγκαστική αλλαγή (αντί της Vaya) λόγω αστραγάλου, ο οποίος φαίνεται να οφείλεται σε σοβαρό τραυματισμό.

Οι οικοδεσπότες πήραν την πρωτοβουλία από το πρώτο ημίχρονο. Σημείωσαν τρεις τελικούς πριν παραδεχτούν ένα γκολ (οδηγώντας στο 15ο λεπτό με τον Ebape) και επτά μέχρι τον τελικό σφύριγμα του διαλείμματος. Ωστόσο, η Λίλι κατάφερε να ανοίξει το σκορ στον μοναδικό της γύρο, δημιουργώντας τον Ντέιβιντ από το πέναλτι.

Ο ρυθμός δεν ήταν τόσο υψηλός στο δεύτερο ημίχρονο, “η Lilua” υπερασπίστηκε την πλάτη τους. Το 55, το Παρίσι απείλησε ανεπιτυχώς τον Neymar. Ωστόσο, η ισχυρότερη ευκαιρία ανήκε στους αντιπάλους του, για τους οποίους ο Gilmaz έχασε 79-4 το 79 μετά από μια φοβερή αντεπίθεση από την ομάδα του.

Στο τέλος, μόνο ο αριθμός των παικτών άλλαξε. Αυτό συμβαίνει επειδή στο 90ο λεπτό, στον ίδιο γύρο, οι Neymar και Djalo απομακρύνθηκαν με δεύτερη κίτρινη κάρτα.