Ένας εφιάλτης για τον Dioud Beb … Bebek | Δημοσιογράφος Κύπρος

Η χειρότερη νύχτα του Socrates Diodis από τη μέρα που έπαιξε την πράσινη φανέλα στο χειρότερο παιχνίδι με τον εφιάλτη του τριφυλλιού և Bebek, που αποκαλύφθηκε από το VAR. Γράφει ο Κώστας Μανωλιοδάκης.

Ήταν η πρώτη φορά στην ιστορία του ελληνικού ποδοσφαίρου ντέρμπι ο τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού είχε τόσο αποφασιστική επίδραση στο αποτέλεσμα. Στην πραγματικότητα, ήταν η πρώτη φορά που είχε τόσο μεγάλο αρνητικό αντίκτυπο στο αποτέλεσμα. Όπως είδαμε στο παρελθόν, ορισμένοι “φύλακες” των Πράσινων θα έχουν εξαιρετική απόδοση στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό.

Ο Σωκράτης Δίοδος είχε έναν εφιάλτη στο Φάληρο την Κυριακή, τη χειρότερη συνάντησή του από την ημέρα που φορούσε ένα τριφύλλι και ένα πράσινο πουκάμισο στο στήθος του.

Ο Διοδίου έχει κρατήσει τον Παναθηναϊκό πολλές φορές αυτή τη σεζόν – όχι μόνο αυτό, ήταν ο Σέρμπερους κάτω από τις ακτίνες μπροστά από τη λεωφόρο Ολυμπιακού, εναντίον του Άρη “Κλ. Ο Wickelidis other σε άλλα παιχνίδια μικρότερων θεωρητικών αντιπάλων, ενώ είναι μία από τις κύριες επιλογές του John στο Van Ship στην εθνική ομάδα Η αξία του, επομένως, δεν υποτιμάται εν μία νυκτί. Όχι μόνο οι Δίοδοι, αλλά και κάθε αθλητής.

Συμβαίνει ότι ακόμη και οι καλύτεροι τερματοφύλακες δεν έχουν καλή απόδοση, τίποτα δεν τους συμβαίνει εν μία νυκτί, αλλά σε ένα ντέρμπι που είναι η μητέρα των ποδοσφαιρικών μας αγώνων, φυσικά κερδίζει περισσότερο βάρος.

45 + 3 ‘(1-1) Στο στόχο της εξίσωσης του Χασάν, ο επιθετικός του Ολυμπιακού δεν υπερασπίστηκε σε μικρή απόσταση, αλλά το κεφάλι του ήταν αδύναμο, η μπάλα πέρασε από τα χέρια του και εμφανίστηκε στο δίχτυ. Αυτός ο στόχος, η σαφής ευθύνη που είχε ο Diudis, φάνηκε να έχει τη μεγαλύτερη ψυχολογική επίδραση σε αυτόν για το υπόλοιπο του ντέρμπι.

Στο 60ο λεπτό, ο Χασάν ήταν τυχερός που βρήκε τη μπάλα με το χέρι του με τον ακατάλληλο τρόπο του και ο διαιτητής ακύρωσε σωστά το γκολ του El Arabi. Αλλά στο 72ο λεπτό, το ακατάλληλο αποτέλεσμα του κόστισε πολύ το τριφύλλι με το δεύτερο γκολ του Χασάν, το οποίο έκρινε αποτελεσματικά τον νικητή του ντέρμπι (2-1). Πριν από έξι λεπτά, ο Πουγκούρας στάλθηκε με μια δεύτερη κίτρινη κάρτα, γεγονός που το έκανε ακόμα πιο δύσκολο για τον Παναθηναϊκό. Ο Κάρλιτος έχασε μια εξαιρετική ευκαιρία να ισοσταθμίσει στο 88ο λεπτό և Αυτό μπλοκαρίστηκε εντυπωσιακά.

Μόλις τελειώσει το ντέρμπι, κανείς δεν έχει το δικαίωμα να παρακολουθεί την τακτική προσέγγιση του παιχνιδιού από την άποψη της προπόνησης ή από τις προσπάθειες των πράσινων που αφήνονται στο γρασίδι. 4-2-2-2, που κράτησε την Μπολόνια μέχρι το 39 ” (τότε το άλλαξε σε 4-2-3-1), βγήκε από το πουθενά. Πρώτα απ ‘όλα, επειδή με αυτή την ομάδα, ο Παναθηναϊκός ήταν 0 στο σκορ. 1, το δεύτερο είναι αυτό που έκανε τον Martins να αλλάξει το σύστημά του από 36 σε 4-4-2.

Το τριφύλλι αγωνίστηκε, αγωνίστηκε για το μεγαλύτερο χρονικό διάστημα, οι κανονικές διορθώσεις της Μπολόνια ήταν κατάλληλες στο δεύτερο ημίχρονο, όπως και οι αλλαγές, εκτός από τον Angbacotto, στο ρόλο του κεντρικού μέσου, αλλά η θέση του τερματοφύλακα και η νύχτα θα ήταν να υπερασπιστεί το σπίτι. Μερικές φορές για ένα αποφασιστικό αποτέλεσμα.

Περιττό να πούμε ότι ο Παναθηναϊκός έχασε πολύτιμο έδαφος στον αγώνα για μια θέση στην Ευρώπη ταυτόχρονα, αλλά δεν είμαστε καν στη μέση των πλέι οφ, υπάρχει ακόμη πολύς δρόμος. Τίποτα δεν χάθηκε.

Για να συνεχίσετε, είναι πολύ σημαντικό να διαχειριστείτε την ήττα, προς τη σωστή κατεύθυνση, έτσι ώστε ο Ντίδης να αναλάβει την ευθύνη μετά το τέλος του παιχνιδιού.

“Θα επιστρέψω στον τελευταίο γύρο του πρώτου ημιχρόνου, όπου μετά το λάθος μου έγινε ισοπαλία. Έχω βοηθήσει την ομάδα αρκετές φορές φέτος, αλλά για αυτό το παιχνίδι θα ήθελα να αναλάβω την ευθύνη για την ήττα. “Όχι τόσο για το λάθος που έκανα, επειδή αυτά τα πράγματα συμβαίνουν στο ποδόσφαιρο, αλλά για την εποχή που ήρθε ένα συγκεκριμένο γκολ και έκοψε τα πόδια μας.” Το ποδόσφαιρο είναι ομαδικό άθλημα και όχι τένις. Σε τελική ανάλυση, μόνο εκείνοι που δεν κάνουν τίποτα είναι λάθος.

“Μια κίτρινη κάρτα για ένα θέατρο στο Makenda μπροστά στα μάτια του αντί για ένα πέναλτι.” El Arabi γκολ αντί του χάρτινου χασάν του Χασάν. Στόχος El Arabi (ένα μέτρο) από την άκρη του Fortunis. Η Κροατία Μπέμπεκ είδε τα πάντα σε κόκκινο και λευκό, και το VAR του έδειξε την αλήθεια. Ήταν μόλις την Κυριακή στους σκοτεινούς, δύσκολους καιρούς.