Έπαιζε με φωτιά και το “Λίβερπουλ” έκαιγε (σκηνές)

ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ LEAGUE-15ότι: MR ET UYT

LIVERPOOL-WESTERN BROM: 1-1

Ο αγώνας, που αρχικά φάνηκε να μετατρέπεται σε νίκη επί της Λίβερπουλ έναντι της Γουέστ Μπρομ, κατέληξε σε μάχη για τους Ερυθρούς κατά τη διάρκεια των διακοπών.

Οι “Reds” άνοιξαν το σκορ νωρίς, είχαν κάποιο έλεγχο στον αγώνα, αλλά η “Γουέστ Μπρομ” ανέβηκε στο τέλος, εξισώνοντας 1 με ένα γκολ από τον γύρο στο 82ο λεπτό. 1 βαθμολογία.

Η Λίβερπουλ έχασε την ευκαιρία να μείνει μακριά από τους διώκτες, և τώρα ο Έβερτον είναι ένα σημείο μακριά, ακολουθούμενος από τον Λέστερ-4, τη Γιουνάιτεντ-5 և Σίτι 6 6. Πραγματική καταστροφή

Στις 6Σε: Στο 8ο λεπτό, ο Ρόμπερτσον έκανε μια στροφή από τα αριστερά, αλλά ο Σαλάχ δεν έφτασε για λίγο. Στην πραγματικότητα, με αυτόν τον στόχο, ο Santio Mane έφτασε στην 69η θέση με το πουκάμισο “Λίβερπουλ”, εξισώνοντας τον Luis Suarez στην 5η θέση των επιθετικών του συλλόγου.

Οι “Reds” έλεγξαν το συντριπτικό ποσοστό, έλεγξαν τον αγώνα, ενώ στο 22ο λεπτό έχασαν μια ισχυρή ευκαιρία με τον Mane, ο οποίος έχασε μια στιγμή με μια κεφαλίδα. Στο 23ο λεπτό, οι Σενεγάλοι έχασαν μια άλλη μεγάλη ευκαιρία ως αποτέλεσμα μιας προβολής μικρής περιοχής, ενώ στο 30ο λεπτό βγήκε το φάουλ του Άρνολντ.

Μόλις ο πυροβολισμός του Σαλάχ εξαπλώθηκε ευρέως στο 34ο և 46ο λεπτό, ο Χέντερσον δοκίμασε ένα σουτ από απόσταση, αλλά επίσης δεν βρήκε τον στόχο.

51Σε: Ο Allison μπλοκάρει μετά τον πυροβολισμό του Grant ին στο 59ο λεπτό που είδε τον Matip να αφήνει τον τραυματισμό և, στην πραγματικότητα, καταλήγει στην κίνηση.

71Σε: Η Γουέστ Μπρομ χτύπησε το γκολ όταν ο Γκραντ νίκησε τον Ουίλιαμς στο σπριντ վեց εμφανίστηκε στο παιχνίδι εναντίον του Άλισον, έπαιξε το παιχνίδι, αλλά έσωσε τον Βραζιλιάνο με τα πόδια του.

78Σε: Το νέο διάλειμμα του Άρνολντ επεκτάθηκε και μετά από ένα κόρνερ στο 82ο λεπτό, ο Ατζάγκι έφτασε 1-1 με κεφαλιά.

Στη δεκαετία του ’90Σε: Ο Chamberlain έκανε ένα πέρασμα από τα δεξιά στο λεπτό, και ο Firmino έκανε το δεύτερο γκολ μόνο του, αλλά ο John Onston έκανε μια υπέροχη ενέργεια.

ΛΙΒΕΡΠΟΥΛAlison, Robinson, Fambino, Matip (59 ‘R. Williams), Arnold, ounce (83’ Chamberlain), Henderson, Vinaldum, Mane, Firmino (90 ‘Origi), Salah

ΔΥΤΙΚΗ ΜΠΡΟΥΜJohn Onston, Furlong, Agagi, O’Shea, Gibbs, Sawyers, Phillips, Robinson (73 ‘Pereira), Gallagher (90 + 1’ Ivanovich), Diana, Grant (78 ‘Austin)