Έπαιξε ισοπαλία στο Tumba եց διατηρείται … |: Δημοσιογράφος Κύπρος

Στον αναβληθέντα 6ο αγώνα της Superleague της Superleague, το ντέρμπι μεταξύ του ΠΑΟΚ και του Ολυμπιακού στην Τούμπα δεν βγήκε νικητής. Ο Ντικέφαλος πήρε το προβάδισμα με τον Ίνγκσον στο 51ο λεπτό, ο “κόκκινος και λευκός” απάντησε με τον Μπέι στο 77ο λεπτό.

Οι οικοδεσπότες ξεπέρασαν την εξαιρετική ευκαιρία να περάσει όταν ο Τζόλης 90 ‘+ 3’ έφτασε στο σκορ. Ο Ολυμπιακός κράτησε το +10 εναντίον του Ντικέφαλου, αλλά αήττητος στο πρωτάθλημα.

ΜΟΡΦΗ ΣΥΛΛΟΓΗ

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ μπήκε με χάντικαπ, όπως στο πρώτο λεπτό, 15 λεπτά. Ο “Ολυμπιακός” δεν έκανε τίποτα μέχρι το 60ο λεπτό για να αμυνθεί. Στο 51ο λεπτό, έγινε 1-0 για τον Ντικέφαλο, με το γκολ του Ίνγκσον. Ο Ισλανδός αναστολέας έλαβε ένα λάκτισμα επιστροφής μετά το σουτ του Γουάρντα στο κεφάλι Ս από κοντινή απόσταση … χάρη στην αστραπή έκανε το σκορ 1-0. Η σκηνή ξεκίνησε στη διασταύρωση του Zivkovich στα δεξιά.

Ακόμα και μετά το γκολ, ο Ντικέφαλος διακρίθηκε. Πίεσε και απείλησε στο 56ο λεπτό με κεφαλιά από τον Ίνγκσον, στο 58ο λεπτό με μακρύ σουτ από τον Κρέσπο և στο 70ο λεπτό με μακρύ σουτ από το Worda.

ΠΡΩΤΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΟΧΙ ΣΤΟ BLOCKER

Βλέποντας αυτήν την εικόνα της ομάδας του, ο Martins αντικατέστησε τον Bruce Rancelovich և στο 71ο λεπτό αποφάσισε να παίξει με δύο προς τα εμπρός, αντικαθιστώντας τον Valbouena με τον Hassan. Τη στιγμή που ο “Ολυμπιακός” δεν έδειξε καθόλου καλή εικόνα, έμεινε χωρίς τελικό στο δεύτερο ημίχρονο, απάντησε στον ΠΑΟΚ από στατικό στάδιο.

Στο 77ο λεπτό, ο Φορτούνης έκανε ένα κόρνερ και με κεφαλιά από τον Μπαν, ο Πασαλάκης έστειλε τη μπάλα στο σκορ 1-1.

Το OL OLI BE BE 90 ‘+ 3:

Στο 82ο λεπτό, ο Martins άλλαξε το lineup για τρίτη φορά. Ξεκίνησε με σκορ 4-2-3-1, μετέτρεψε σε 4-4-2 և πίσω σε σκορ 4-3-3, όταν ο Μπουκαλάκης ήρθε αντί του Μπορτουγκάνι. Ο Pablo Garcia, αν και ο αγώνας ήταν 1-0, ήταν έτοιμος να περάσει στον τρίτο στάση Βαρέλας, αλλά μετά την ισοπαλία έριξε τον Olis olis αντί του Murg.

Ο νεαρός κυνηγός έγινε σχεδόν ήρωας όταν ένα τρομερό πλήγμα από την περιοχή έπληξε τον ορίζοντα του Sa. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ολυμπιακός κατάφερε να ισοπαλία με ένα ντέρμπι στο οποίο οι αμυντικοί και των δύο ομάδων σπάνια ανέβηκαν, οι περισσότερες πιθανότητες των οποίων προήλθαν από στατικά στάδια.

ΚΛΑΣΙΚΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΚΑΙ ΛΑΘΗΜΑΤΑ SEMEDO – CRESPO

Οι δύο ισχυρότερες πιθανότητες του πρώτου ημιχρόνου για κάθε ομάδα ξεκίνησαν με τα λάθη που έκαναν οι αναστολείς. Στο 2ο λεπτό, μετά το πέρασμα του Sem, ο Semedo γλίστρησε, ο Swab έκανε μια αριστερή στροφή και ο Murg έστειλε την μπάλα πάνω από τη γραμμή από τη θέση της απεργίας.

Στο 14ο λεπτό, ο Crespo έστειλε κατά λάθος τη μπάλα στον Fortunis. Αφού συνεργάστηκε με τον Bruce, γύρισε προς τα δεξιά και η Embila απέτυχε να σκοράρει με διπλή προσπάθεια. Ο δεύτερος πυροβολισμός, στην πραγματικότητα, στοχεύει στην αριστερή θέση. Ο Ίνγκον απολύθηκε καθώς ο Καμάρα, ο οποίος πυροβόλησε, έστειλε την μπάλα στην αριστερή θέση και βγήκε.

Ο Γουάρντα ήθελε να παίξει την πρώτη του μεταγραφή από το κέντρο του ΠΑΟΚ για να παίξει σαν τον Φορτούντη για τον Ολυμπιακό. Ξεκινώντας από τα αριστερά, η Valbouena αντικαταστάθηκε από τον Vroussai, ο Pashalakis «αφαίρεσε» τις Valbouena և οι παραβιάσεις του Fortuni 20 ” 36 ‘και ο Sa έπρεπε να παρέμβει 28’ ‘το κεφάλι του Ingason’ ’28’ ‘, και μετά μια σκληρή παραβίαση από τον Vierinias.

Από εκεί, οι Krmanchik και Semedo είχαν πολλές μάχες στο έδαφος και στον αέρα. Ήταν ένα ισορροπημένο 45 λεπτά στο οποίο ο Ολυμπιακός έλεγχε τη μπάλα – 56%. Ο Ζίβκοβιτς δεν εμφανίστηκε στην αριστερή πλευρά του μεσαίου γηπέδου, ο Ρεμπιούκ κέρδισε λίγο για το “κόκκινο και λευκό”.

Πηγή: sport24.gr