Έριξε τα τρία στη Ντόξα, πήρε το τρίποντο | … |: Δημοσιογράφος Κύπρος

Η νίκη, που τον ανεβάζει στην κορυφή, πήρε την Ομόνοια την 23η ημέρα του παιχνιδιού, στο οποίο κυριάρχησε το παιχνίδι 3-0 του “Doxa”, το παιχνίδι που έλαβε χώρα στο στάδιο “Macareo”.

Στο 22ο λεπτό, η ομάδα της Λευκωσίας άνοιξε το σκορ με τον Τσέποβιτς, ο οποίος ώθησε την μπάλα κοντά στο γκολ του αντιπάλου στην περιοχή της Ντόξα, κάνοντας το σκορ 1-0.

Μετά από μια όμορφη στροφή από τον Leziak στην περιοχή Doxa, οι Πράσινοι διπλασίασαν τα γκολ τους στο 67ο λεπτό με τον Papulis, που το έκανε 2-0 για τους Πράσινους. Στο 85ο λεπτό, η ελληνική κόρη σημείωσε το τελικό γκολ με ένα καλά στοχευμένο πέναλτι.

Τα έργα και των δύο ομάδων.

Δόξα (Κώστας Σάκκας): Σισκόβσκι, Μέσκα, Μακτάρης, Κριστόφ, Γκλυτσίκ (35 ′ Carlito), Bolic (73 ′ Gilson), Economidis (73: Oliveira), Kikas (73 ′ Bilal), Asakuis, M. Carlos).

Συμφωνία: (Henning Berg): Fabiano, Seho, Luftner, Hubochan, Leziacs, Gomet, Cousulus, Thiago, Loizou (86 ′ Boak), Asade, εποχή (66 ′ Papulis).

Σκόρερ:: – / σepovi 22 22 ′, Παπούλης 67 ′, 85:

Κίτρινος:Sadik / Gomet: