Έτοιμο να “γράψετε ιστορικό” – Super Sport FM

ΣΑΛΟΝ “IONA & KOLOKASI”. ΔΗΚΕΦΑΛΟΣ ΓΕΡ. – UCLan: Κύπρος ΘΟΙ ΑΥΓΟΡΟΥ 3-0 (25-11, 25-23, 25-20)

Μια ιστορική νίκη για τον Ντικέφαλο Γέριου. Η ομάδα γυναικών του ΟΠΑΠ Β ήταν εντυπωσιακή στην πρώτη κλήρωση του UCLan Cyprus THI Avgorou στο Γυμνάσιο Γέρι iona և Κολοκά την Τετάρτη. Η ομάδα του Γιώργου Γεωργίου υπερέβη το 3-0 στο πρώτο παιχνίδι, θέτοντας τα θεμέλια για προώθηση.

Ωστόσο, όλα θα κριθούν το 2021. Σάββατο, 24 Απριλίου, στην Τεχνική Σχολή του Αυγόρου. Ο Ντικέφαλος θα γράψει ιστορία εκεί, αν φυσικά κερδίσει ή χάσει 2-3. Η UCLan Cyprus THI Avgorou θέλει να παραμείνει στην κατηγορία Α μόνο 3: 0 ή 3: 1 νίκη για να οδηγήσει τον αγώνα για να μείνει στο “χρυσό” σετ.

Ο Ντικέφαλος ήταν σπουδαίος στο πρώτο σετ ’25’ κέρδισε πολύ εύκολα 25-11.

Στο δεύτερο σετ, το UCLan Cyprus THI Avgorou φάνηκε να ελέγχει το σετ όταν προηγήθηκε το 06-12. Σταδιακά, ωστόσο, οι παίκτες του Γιώργου Γεωργίου «μασήσαν» τη διαφορά έως ότου ισοφάρισαν 23-23, κερδίζοντας 25-27, οδηγώντας 2-0 σετ.

Ο Ντικέφαλος ξεκίνησε το τρίτο σετ πολύ καλύτερα όταν ήταν μπροστά 09-05, διατηρώντας το σκορ 14-09. Οι “Κίτρινοι” έλεγξαν τη συλλογή, αλλά το UCLan Cyprus THI Avgorou το μείωσε σε 16-13.

Οι παίκτες του Giorg orgos Georgiou, που ήταν σαφώς ανώτεροι, αυξάνουν συνεχώς τη διαφορά, κερδίζοντας ένα πλεονέκτημα 24-19, κερδίζοντας 23-20, επικρατώντας 3-0 σετ.