Ήταν το αντίθετο. Επτά γκολ victory … νίκη για τη Νέα Σαλαμίνα

Σε ένα τρελό παιχνίδι, με επτά ανεπιτυχή γκολ, η Νέα Σαλαμίνα νίκησε τη Ντόξα 4-3 στο 17ο παιχνίδι του πρωταθλήματος.

Οι Κόκκινοι και Λευκοί κέρδισαν με 18 πόντους, ενώ η ομάδα της Κατοκοπίας παρέμεινε με 21 πόντους.

Η Ντόξα ήταν η ομάδα που άνοιξε το σκορ στο 4ο λεπτό με μακρύ σουτ από τον Κίκας. Στο 37ο λεπτό του αγώνα, η Σαλαμίνα απάντησε, γιατί μετά τον σταυρό του Σέργιο, ο Ντανίλο χτύπησε άμεσα την πορεία του παιχνιδιού. Κατά τη διάρκεια των καθυστερήσεων, το κόκκινο και το λευκό έστρεψαν το παιχνίδι με το κεφάλι του Wagner, το οποίο έκανε το σκορ 2-1, το οποίο ήταν το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, στο 59ο λεπτό, η Ντόξα ισοφάρισε τον αγώνα. Ο Sadik κατέβηκε στον Economidis, ο οποίος έκανε το σκορ 2-2. Τρία λεπτά αργότερα, η ομάδα της Κατοκοπίας σκόραρε ξανά και πήρε το προβάδισμα. Μετά το κόρνερ του Μπόλιτς, ο Σαντίκ δέχτηκε κεφαλιά και η μπάλα πήγε στον Κίκας, ο οποίος έφτασε 2-3.

Η Ντόξα διατήρησε τη διαφορά για τρία λεπτά, καθώς η Σαλαμίνα τελείωσε το παιχνίδι στο 65ο λεπτό. Μετά το κόρνερ του Osey, ο Wagner πήρε το προβάδισμα, συνθλίβοντας την Παρασκευή και έφτασε στο 3-3.

Μετά το σουτ του Σέργιο στο 77ο λεπτό, η Νέα Σαλαμίνα κέρδισε ένα πέναλτι στα χέρια του Μπολιέβιτς. Ήταν ο Danilo που πήρε τη θανατική ποινή, σκόραρε, δίνοντας στη Νέα Σαλαμίνα ένα πλεονέκτημα 4-3, που ήταν το τελικό αποτέλεσμα.