Ήττα στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Κιτίου

Δυσκολεύτηκε, αλλά η ομάδα μας δεν μπόρεσε να πάρει τίποτα στο παιχνίδι με τους Ολυμπιακούς Αγώνες. Βρισκόμαστε τώρα στην ομάδα ταξινόμησης, αλλά στην πραγματικότητα δεν αναλαμβάνουμε κανέναν κίνδυνο.

Η έκθεση της ομοσπονδίας βρίσκεται παρακάτω.

Οι Ολυμπιακοί Αγώνες της Νάπολης αγωνίστηκαν, αλλά τελικά πέρασαν από τη Λάρνακα και το KITION. Στο πλαίσιο του τελευταίου և 14ου αγώνα της κανονικής σεζόν, η ομάδα της Νάπολης νίκησε την ΑΕΚ 0-3, η οποία παρέμεινε στην 5η θέση με 09 πόντους.

Οι Ολυμπιακοί Αγώνες κέρδισαν, αλλά ήταν δύσκολο στο πρώτο και τρίτο σετ, όταν ο προπονητής Γ. Ο Νίκολας επέλεξε την περιστροφή. Η ομάδα προσφύγων βρίσκεται στην 3η θέση με 26 πόντους.

Οι Ολυμπιακοί Αγώνες, που παίχτηκαν με μερικές αλλαγές, ήταν καλύτεροι στο πρώτο σετ, με προβάδισμα 06-13 և 13-21. Ωστόσο, η ΑΕΚ, η οποία δεν είχε τίποτα να χάσει με πολλές νεαρές γυναίκες, ξεκίνησε να γυρίσει το σετ στο 20-23 για να δώσει στη Νάπολη μια νίκη 20-25 έναντι 22΄.

Στο δεύτερο σετ ο Γ. Συνέχισε. Η περιστροφή του Νικολάκη όταν η ΑΕΚ απειλούσε և ήταν στο -09-10. Οι Ολυμπιακοί Αγώνες κατάφεραν να βάλουν την ποιότητα στο πάτωμα για να κλειδώσουν την προηγούμενη συλλογή, 09-18. Η ομάδα της Νάπολης ολοκλήρωσε το σετ στο 22, κερδίζοντας 11-25 στο σετ 0-2.

Στο τρίτο σετ, η ΑΕΚ προσπάθησε να φαίνεται απειλητική, με προβάδισμα 05-04. Οι Ολυμπιακοί Αγώνες, ωστόσο, δεν ήθελαν περιπέτειες, με αποτέλεσμα την 07-09. Το «κίτρινο-πράσινο», ωστόσο, πήρε το προβάδισμα ξανά με σκορ 15-13. Η ομάδα της Λάρνακας διατήρησε μια μικρή διαφορά σκορ 21-18, αλλά η ομάδα της Νάπολης έκανε το σετ 22-23 με σκορ 23-25 ​​στα 29, κερδίζοντας το σετ 0-3.

“KITION”. ΑΕΚ – ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ Ν. 0-3 (20-25, 11-25, 23-25)

NPP (SS AGGARIDU / GEORGE). Hajipetru, Ulumberashvili, Stilianu, Charalambous, Larku, Dimitriou – Libero: 1. Μοσφιλιώτη, Λίμπερο 2: Ιακώβοφ – Αλλαγές. Πελεκάνου, Λευκαριτίου, Ιωανκάρου

ΟΛΥΜΠΙΑΔ Ν. (Γ. ΝΙΚΟΛΑΚΗΣ): Χαραλαμπίδου, Μανιτάρου, Ντοντσούκ, Ιούντιμα, Πέτρου, Μουντρίτσκαγια – Λίμπερο: Κούτα – Αλλαγές: Σιάγια, Ντομπρασινόβιτς, Νικολάου, Χριστοφορίδου.

Το τέλος του 14ου παιχνιδιού στο τέλος της κανονικής σεζόν διαμόρφωσε τα δεδομένα, λαμβάνοντας υπόψη τη συνέχιση του πρωταθλήματος.

Οι τέσσερις ομάδες που αγωνίζονται για το πρωτάθλημα είναι: Robo Markets AEL, Gallery Gallery Apollon, Olympiada և Anorthosis.

Η ομάδα τίτλων σχηματίζεται ως εξής:

Robo Markets AEL (12) 11-01 33-06 33:
Γκαλερί Ακινήτων Απόλλωνα (12) 10-02 32-10 30
Ολυμπιάδα Ν. (12) 09-03 29-12 26:
Ανόρθωση (12) 06-06 23-19 19:

Η ΑΕΚ, η Λεμεσός Βόλεϊ και η UCLan Κύπρος THI Avgorou θα παίξουν στις βαθμολογίες. Η ομάδα που τερματίζει στην 7η θέση θα παίξει ισοπαλία με την ομάδα που τερματίζει στη 2η θέση στο Division B.