ΑΕΚ – Εθνικός. Τα τακούνια κυνηγούν το ευρωπαϊκό εισιτήριο (vids)

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ

Με τα τακούνια του Tolmes և Triskovsky, που αντίστοιχα σημείωσαν respectively μεταγραφές, το NPP επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα. Δυσκολότερο από το τελικό 3-1, νίκησε τον Εθνικό Αχνά στην Αρένα. Οι κίτρινοι πράσινοι είχαν έναν σκληρό χρόνο να ζήσουν από το 72, όταν ο Moisov έλαβε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα և άφησε την ομάδα του με δέκα παίκτες և έως և 84 ′ όταν ο Naranjo σημείωσε διαφορά δύο γκολ στην ΑΕΚ.

Η ομάδα του Sofronis Augustis σημείωσε τρεις βαθμούς αφού έχασε από την Ανόρθωση և στο ντέρμπι του Απόλλωνα և 41 βαθμούς από -4 στην 4η Ανόρθωση του αύριο

Ολοκληρώστε το αήττητο σερί του Ethnic Akhnas μετά από τέσσερα. Η ομάδα του Ηλία Χαραλάμπους υπέστη την 13η ήττα της στο πρωτάθλημα, παραμένοντας με 22 πόντους, στην προτελευταία θέση.

Αγώνας:

Η συντριπτική κατοχή της μπάλας κρατήθηκε από την ΑΕΚ για το μεγαλύτερο μέρος του πρώτου ημιχρόνου, αλλά, ωστόσο, δεν έφτασε εύκολα στον Εθνικό κύκλο. Στο 19ο λεπτό, με ένα όμορφο γκολ, ο Τρισκόφσκι, μετά το σουτ του Γκονζάλεζ, χτύπησε τον Μπογκάτανοφ και έστειλε την μπάλα στο δίχτυ. Αλλά πολύ σύντομα, μόλις τέσσερα λεπτά αργότερα, η ομάδα των προσφύγων απάντησε. Μετά από ένα υπέροχο πέρασμα από τον Zak Akpas στο 23ο λεπτό, M. Ο Ηλίας μετακόμισε στην κίτρινη-πράσινη άμυνα, σημαδεύοντας τα δίχτυα του αντιπάλου με το κεφάλι του από κοντά. Στο υπόλοιπο του πρώτου ημιχρόνου, η “Λάρνακα” είχε και πάλι την μπάλα υπό τον έλεγχό τους, αλλά δεν κατάφεραν να απειλήσουν στο σπίτι του αντιπάλου.

Περισσότερα μετά από λίγο

Η ταυτότητα της συνάντησης

ΑΕΚ (Σοφρόνης Αυγούστου): Mol, Antoniadis (46 Tanti), Moisov, Trujillos, Ioanni (46 ′ Garcia), Gonzalez, Spoliarich (46 ′ Sutherden), Naum, Acora (79 ′ Acoran), Triskovski, Tolmes (Spirov)

Εθνικό (Ηλίας Χαραλάμπους): Bogadinov, Gorupets, Davison, Savich, Miguelito, Christoph, Papageorgiou (53 ′ Wales), Hudobiak, Zak akpa, Dolezal (67 ոնե Kone), M. Ηλίας (67 ոստ Kostovsky).

AVAR: Πέτρο Πέτρος.

Παρατηρητής διαιτησίας Γεωργίου Ανδρέας.

ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΚΑΙ IVE

Η έναρξη του αγώνα

5 առաջին Το πρώτο σουτ του Τρισκόφσκι, ο οποίος κατέλαβε την περιοχή και χτύπησε, η μπάλα βγήκε.

14 ‘Η βολή του Γκορούπετση είναι αδύνατη, εύκολα Mol.

Ο Μπογκατινόφ 17 ‘σκοράρει το μακρινό σουτ του Naum.

19: ΣΚΟΠΟΣ: Το NPP ανοίγει τον λογαριασμό με τον Triskovsky Μετά το σουτ του Γκονζάλες, από το ύψος της περιοχής, ο Σκόπιανος έκανε το σουτ – η μπάλα έστειλε στο δίχτυ.

23: ΣΚΟΠΟΣ: Մ. Ο Εθνικός οδηγεί το παιχνίδι με τον Ηλία να προηγείται. Η όμορφη μεταφορά του EK Akpas στην αμυντική γραμμή της AEK, ο διεθνής παίκτης της Κύπρου τελείωσε τέλεια το κεφάλι του.

31 ‘Κίτρινη κάρτα στον Ακόραν για φάουλ στον Ντολζάλ.

40 Η ΑΕ ΑΕΚ αναλαμβάνει την κατοχή, αλλά δεν μπορεί να απειλήσει.

Πάνω από το πρώτο μισό

ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΜΙΣΟΥ

46 ′ Τριπλή αλλαγή για AEK, Garcia, Tadi և Sutterden Ի Ioannou, Antoniadis և Spoliaric.

51: ΣΚΟΠΟΣ: Ο υπέροχος στόχος του Τόλμς βάζει πάλι την ΑΕΚ μπροστά στο σκορ. Ο Akoran έκανε μια στροφή, αντέδρασε την μπάλα, εμφανίστηκε μπροστά από τον Γάλλο επιθετικό, ο οποίος βρήκε δίχτυα με μια όμορφη φτέρνα.

Το 53 E αντικαθιστά το Ethnic, έξω από το Papageorgiou, μέσα στην Ουαλία.

56 ‘Ο Akoran χτυπά μέσα στο δίχτυ, έξω από το δίχτυ, από την πλευρά.

Ο Moisov 63 ‘δέχεται κίτρινη κάρτα.

67 ′ Διπλή αλλαγή για Ethnikos, Kone և Kostovski M. Στη θέση του Ηλία և Dolezal.

72 sent Αποστέλλεται η δεύτερη κίτρινη κάρτα του Moisov για φάουλ στον Christophis. Η ΑΕΚ συνεχίζει με δέκα παίκτες.

74 ′ Ο Σπιρόφσκι παίρνει τη θέση του επιθετικού Τολμς. Ο Trujillo πηγαίνει στο κέντρο της άμυνας για να γεμίσει το κενό που άφησε ο Moisov. Αμυντικός μέσος Σπιρόφσκι.

79 ‘Πορτοκαλί μέσα, εκτός από το Akoran.

80 նոր Νέα διπλή αλλαγή μέσα στο γήπεδο για τους Εθνικούς, Χαραλάμπους և Κυπριανού, Γκοροπέτς και Σάβιτς ήρθαν στο γήπεδο.

82 ′ Οι επισκέπτες προσπαθούν να επωφεληθούν από τους αριθμούς.

84: ΣΚΟΠΟΣ: Με το Naranjo, η ΑΕΚ έχει διαφορά δύο γκολ. Το λάθος του Μπογκατινόφ, χάνει την μπάλα, ο Τρισκόβσκι στρέφεται στον Νάρατζο με τη φτέρνα του. Ο Ισπανός είχε ένα πολύ εύκολο έργο χωρίς τον τερματοφύλακα.