Ανακοινώσεις από το Makareio:

Ο Ηλίας Χαραλάμπους ξεκουράστηκε εμφανώς από την πρώτη εκτός έδρας νίκη της ομάδας του επί του Ολυμπιακού στο τρέχον πρωτάθλημα 2. Μετά τη νίκη με σκορ 1.

Από την άλλη πλευρά, ο προπονητής των μαύρων και πράσινων Λεωνίδας Βοκόλος, παρά την πέμπτη ήττα στη σειρά και ολοκλήρωσε το παιχνίδι χωρίς νίκη, ήταν πεπεισμένος ότι θα μπορούσε να αλλάξει την κατάσταση προς το καλύτερο.

Ηλίας Χαραλάμπους. “Ευτυχώς, ξέραμε επιτέλους ποιος ήταν ο Midevak.”

“Παίξαμε ένα άλλο δύσκολο παιχνίδι, ο Ολυμπιακός είναι μια καλή ομάδα, τα τελευταία αποτελέσματα των οποίων δεν ήταν αντιπροσωπευτικά. Ήμασταν καλά προετοιμασμένοι, αλλά στο πρώτο ημίχρονο δεν κρατήσαμε την μπάλα όπως θα θέλαμε, αλλά βρήκαμε 2-3 πιθανότητες να σκοράρουμε. Ο Ολυμπιακός είχε επίσης ευκαιρίες, ήταν γενικά ανοιχτό παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο.

Το παιχνίδι ξεκίνησε στο δεύτερο ημίχρονο, καταφέραμε να πάρουμε το προβάδισμα, αλλά ο Ολυμπιακός ισοφάρισε το σκορ και μας έκανε δύσκολο, γιατί θέλαμε μόνο να κερδίσουμε. Τα αγόρια που ήρθαν στο δεύτερο ημίχρονο βοήθησαν πολύ, καταφέραμε να κερδίσουμε.

Καθώς το παιχνίδι τελείωσε σε ένα σημείο, κάθε ομάδα μπορούσε να πάει 2-1. Ευτυχώς, επιτύχαμε τελικά. Είμαι σίγουρος ότι θα μας βοηθήσει ψυχολογικά για το μέλλον. Τώρα βλέπουμε το παιχνίδι με τη Σαλαμίνα, στο οποίο θέλουμε επίσης τρεις βαθμούς. «Γνωρίζαμε πολύ καλά ποιος ήταν ο Maidevak, θα μας βοηθούσε πολύ στο μέλλον, καθώς και άλλους νεοφερμένους και άλλα παιδιά».

Λεωνίδας Βοκόλος. “Θεατές στο ίδιο παιχνίδι, παιδικά λάθη”

Δυστυχώς, σε ένα άλλο παιχνίδι ήμασταν θεατές του ίδιου παιχνιδιού. Θα μπορούσαμε να είχαμε πάρει περισσότερα, αλλά πάλι ο αντίπαλός μας μας τιμώρησε για ατομικά λάθη. Αυτή η περίοδος δυσκολίας συνεχίζεται για εμάς, η προσπάθεια γίνεται από όλους κάθε μέρα, όλοι πρέπει να βάλουμε το κεφάλι μας κάτω, να μειώσουμε τα λάθη των παιδιών, που μας κόστισαν στόχους χωρίς στόχο.

Είχαμε ευκαιρίες να ξεκαθαρίσουμε το παιχνίδι, αλλά στο τέλος χάσαμε γκολ … Αυτό είναι το ποδόσφαιρο, συνεχίζουμε. Δεν είναι ευχάριστο ούτε για μένα …

Όλοι εργαζόμαστε για να αλλάξουμε την κατάσταση, αλλά πολλές φορές τα πράγματα δεν αποδεικνύονται όπως θέλετε. “Είμαι εδώ για 20 ημέρες, έχουμε παίξει έξι παιχνίδια, είχαμε κακά αποτελέσματα, αλλά πιστεύω ακράδαντα ότι μπορεί να αλλάξει.”