Αναπνευστική νίκη για το Λιντς

“Leeds” με στόχο το “Bamford” 1: Νίκησε τον Μπέρνλι 0, βγήκε από το +9 για να βγει από τη ζώνη.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο για το “Leeds”, καθώς στο 5ο λεπτό ο Patrick Bamford κέρδισε ένα πέναλτι από τον Πάπα και το σκόραρε 1-0. Η ομάδα της Μπιέλσα συνέχισε να έχει ένα πλεονέκτημα στο παιχνίδι με τον Ραφινία, όταν στο 41ο λεπτό ο τερματοφύλακας του ξενιστή είπε «όχι» στο όμορφο σουτ, διατηρώντας την ομάδα του στο παιχνίδι.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Λιντς έκανε αλλαγές καθώς ο Μπέρνλι ανέβηκε և στο 73ο λεπτό έχασε την ευκαιρία με τον Μπαρνς και ο Μίισλερ κράτησε το μηδέν. Πρέπει να σημειωθεί ότι ο φιλοξενούμενος επιθετικός είχε μια άλλη μεγάλη ευκαιρία στο 87ο λεπτό, ωστόσο, απέτυχε να δώσει ένα σημείο στην ομάδα που άφησε τον Elland Road να κλίνει το κεφάλι του.