Ανδρικό τρίγωνο για το Νιουκάστλ

Το “Newcastle” κέρδισε μια τεράστια ανάσα καθαρού αέρα. Τα κάστανα νίκησαν το Σαουθάμπτον 3-2 ενώ έπαιξαν με δέκα παίκτες στους 50, και από 77 έμειναν με εννέα λόγω του τραυματισμού του Σίρι και ο Μπρους έκανε τρεις αλλαγές. Αν λάβουμε υπόψη όλους αυτούς τους δύο τραυματισμούς που είχαν οι γηπεδούχοι στο παιχνίδι, καταλαβαίνουμε ότι έκαναν ένα κατόρθωμα.

Το “Southampton” καταρρέει, μετρώντας 5 ήττες στη σειρά, εξευτελίζοντας 9 από την “United”. Με σκορ 0.

Στο 8ο λεπτό, ο Γουίλσον σημείωσε, αλλά ο στόχος δεν επιτρέπεται οφσάιντ, αλλά στο 16ο λεπτό, ο Άγιος Μάξιμιν έκανε μια όμορφη ενέργεια από τα αριστερά και στράφηκε στον Γουίλσον, ο οποίος πήρε το πέναλτι με 1-0.

Στο 24ο λεπτό, ο Adams έκανε ένα όμορφο πέρασμα στον Ings, ο οποίος 4: Έχασε από τον Ντάρλο με 4 πόντους, έως ότου στο 25ο λεπτό η Ίνγκς πήρε το προβάδισμα από κοντά, αλλά ο Ντάρλοου είπε πάλι όχι.

Στην πραγματικότητα, στο 25ο λεπτό, ο Almiron πυροβόλησε από τα αριστερά και ο Bednarek σημείωσε ένα δικό του γκολ για 2-0. Ωστόσο, στο 29ο λεπτό, ο Bertrand κατέλαβε το γκολ του Minamino, ο οποίος έκοψε την μπάλα, μπήκε στην περιοχή και έκανε το αριστερό σουτ 2-1.

Ωστόσο, στο 45 + 1 έκανα ένα λάθος στον McCarthy, երտ ο Bertrand έκανε ένα άλλο λάθος, ο Almiron έκλεψε ով σκόραρε ένα γκολ με ένα σουτ από το ύψος της περιοχής 3. 1:

Ο αγώνας είχε μεγάλο ρυθμό στην επανάληψη և Στο 47ο λεπτό, ο Selvey έχασε μια τεράστια ευκαιρία από το σημείο πέναλτι, ενώ στο 48ο λεπτό, ο Ward Pruze έκανε το 3-2 με ένα μεγάλο διάλειμμα.

Στην πραγματικότητα, στο 50ο λεπτό, ο Χέντρικ είδε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα για τον αγώνα και έφυγε από το Νιουκάστλ με δέκα άτομα.

Στο 55ο λεπτό, ο Ward Prouz έκανε μια γωνία από τα αριστερά και ο Westergaard χτύπησε τη δεύτερη θέση με το κεφάλι του, αλλά ο Darlow έκανε μια μεγάλη κίνηση, ενώ στο 63ο λεπτό, το σουτ του Ings σταμάτησε από το σημείο πέναλτι στο Darlow.

Στο 65ο λεπτό, η Σαουθάμπτον σκόραρε εναντίον του Άνταμς, αλλά ο στόχος ακυρώθηκε εκτός του παιχνιδιού και στο 75ο λεπτό, η Αγάπη συγκρούστηκε με τον Μπέντναρκ και έπρεπε να φύγει με ένα κουτάλι, με αποτέλεσμα το “Bozards” να συνεχίσει με 9 Παίκτες.

Στο 89ο λεπτό, ο Ίνγκς πυροβόλησε από το πέναλτι, αλλά ο Χέιντεν πέτυχε το γκολ.

ΝΕΑ ΚΑΣΤΡΑ. Darlow, Sir, Manchillo (24 ‘Kraft), Lewis, Hendrik, Hayden, Selway, Almiron, St. Maxime (66’ Demet), Willock, Wilson (35 ‘Zo Oelinton)

ΣΟΥΘΑΜΠΤΩΝ McCarthy, Westergaard, Bertrand, Bednarek, Romeo, Stevens (81 ‘Elundulu), Redmond, Ward Prouz, Minamino, Ings, Adams

Πηγή: aek365.org