Ανόρθωση Vict Νίκη των Ολυμπιακών Αγώνων – Κανάλι 6:

Anorthosis և Ολυμπιάδα Ο Ναπολέως κέρδισε το πρώτο σκέλος των ημιτελικών του ενδιάμεσου ενδιάμεσου κυπέλλου γυναικών ΟΠΑΠ για να φτάσει στους ημιτελικούς Την Τρίτη 2 Φεβρουαρίου 2021, στο Σεμινάριο Πολεμιδιών, η «Μεγάλη Κυρία» υπερίσχυσε του Λεμεσού 1-3.

Στο δεύτερο ματς, η Ολυμπιάδα Νάπολη νίκησε εύκολα την ΑΕΚ με σετ 3-0 στην αίθουσα “ΝΕΑΠΟΛΗ / ΕΤΙΤΥΡΟΦΗ”.

Το ταξίδι του κουαρτέτου θα αξιολογηθεί το 2021. Στον αγώνα επιστροφής στις 09 Φεβρουαρίου, αντίστοιχα, στο διορθωτικό κέντρο “Ανόρθωση” և στο “Kition”. Ο πρώτος αγώνας για το ενδιάμεσο στάδιο της Robo Markets AEL – UCLan Cyprus THI Avgorou θα διεξαχθεί στο αθλητικό κέντρο ΝΙΚΟΣ ΣΟΛΟΜΟΝΙΔΗΣ το Σάββατο 6 Φεβρουαρίου 2021, στις 18:00. Στις 00

* Η Real Estate Gallery Apollo προχώρησε στους ημιτελικούς χωρίς παιχνίδι.

Μεγάλη νίκη και ηγεσία

Γυμνάσιο POLEMIDION. LEMESOS VOLLEYBALL – ANO RTHOSIS 1-3 (21-25, 13-25, 25-18, 22-25)

Την Τρίτη 2 Φεβρουαρίου 2021, η “Ανόρθωση” προχώρησε πολύ στα προκριματικά για τους ημιτελικούς του Κυπέλλου Γυναικών ΟΠΑΠ Α. Στο πρώτο παιχνίδι του ενδιάμεσου γύρου, η «Μεγάλη Κυρία» είχε μια δύσκολη στιγμή στο Γυμνάσιο Πολυμιδίων, αλλά το ’91 κατάφερε τελικά να νικήσει το σετ 1-3 της βόλεϊ Λεμεσού.

Το παιχνίδι ήταν πολύ παρόμοιο με τον αγώνα του 12ης: Στις 11 Ιανουαρίουότι: Το παιχνίδι με την Ανόρθωση ανάγκασε πάλι 1-3 σετ στα Πολεμίδια. Η Ανόρθωση είναι το μεγάλο φαβορί του προκριματικού, καθώς χρειάζεται δύο σετ σε ένα διπλό παιχνίδι. Το βόλεϊ Λεμεσού, το οποίο είναι εξαιρετική ομάδα, έχει μια δύσκολη αποστολή στο Αθλητικό Κέντρο Ανόρθωση την επόμενη Τρίτη, 9 Φεβρουαρίου, αλλά έχει τα μέσα για να προκριθεί. Οι “Roses” θέλουν μια νίκη με σκορ 3-1 և 3-0, φέρνοντας το προκριματικό στη σειρά “χρυσή” που αποτελείται από 15 πόντους.

Το πρώτο σετ τον κράτησε ενδιαφερόμενο μέχρι τα μέσα της σειράς. Η Ανόρθωση διέφυγε -25 22-25, κερδίζοντας 21-25, γράφοντας το σετ 0-1.

Στο δεύτερο σετ, η “Ανόρθωση” πήρε τα ηνία, διαφορά τεσσάρων πόντων – 09-13, αλλά το βόλεϊ “Λεμεσός” μειώθηκε σε 12-14. Η Ανόρθωση κατάφερε να ολοκληρώσει τη συλλογή με σκορ 12-17, κερδίζοντας 20-25 με σκορ 13-25, και έγινε 0-2 σετ.

Το “Big Lady” μπήκε στο τρίτο σετ καλύτερα, οδηγώντας τη διαφορά με σκορ 04-06. Στη μέση του σετ, το βόλεϊ Λεμεσού αντεπιτέθηκε και έφυγε, ολοκληρώνοντας το σετ με σκορ 25-18, κάνοντας 1-2 σετ σε 24.

Στο τέταρτο σετ, η “Ανόρθωση” δεν έδειξε την απώλεια του τρίτου σετ, և προχώρησε με +3 03-06 և 08-11. Το σετ ήταν ένα πραγματικό ντέρμπι, καθώς και οι δύο ομάδες έκαναν τα δυνατά τους για να εξισώσουν το 16-16 στο βόλεϊ της Λεμεσού. Η Ανόρθωση φάνηκε να είναι σε θέση να διαχειριστεί καλύτερα το σετ, δημιουργώντας μια μικρή σειρά, οδηγώντας σε διαφορά σκορ 18-21 և 20-23.

Τα τελικά στάδια του σετ προκάλεσαν αναταραχή με την Ανόρθωση παρά την πίεση που έλαβαν από την ομάδα “ροζ” για να κερδίσουν 22-25 στο 25 ’22 σε σετ խաղում 1-3.

LEMESOS VOLLEYBALL (A. SPIRU). Cisco, Amer, Constantinidu, E. Μιχαήλ, Κωνσταντοπούλου, Αζεβέδο – Λίμπερο – Αλλαγές. Ούντ, Ρ. Bozianu, Sidera, Β. Μποζιανού.

Το ANORTO ΕΙΝΑΙ (AL. BOSKOVIC): Btatunhina, Charalambous, Vasileyu, emb embila, Caetano, Riala – Libero 1 Dais, Libero 2: Antonio.

Εύκολο και απλό

“ΝΑΠΛΕΣ / ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ”. ΟΛΥΜΠΙΑΔ Ν. – ΑΕΚ 3-0 (25-11, 25-15, 25-14)

Χωρίς εμπόδια, η Ολυμπιάδα Νάπολι έκανε το πρώτο της βήμα για να προκριθεί στους προημιτελικούς του ΟΠΑΠ Α Division Division αφού νίκησε την ΑΕΚ Λάρνακας 3-0.

Η ομάδα από τη Νάπολη ήταν πολύ καλή και δεν επέτρεψε στην ομάδα από τη Λάρνακα να απαιτήσει ένα σετ. Αλλά όλα θα κριθούν στον αγώνα επιστροφής της Λάρνακας στις 09 Φεβρουαρίου. Χρειάζεστε δύο σετ για να προκριθείτε στους Ολυμπιακούς. Η ΑΕΚ θα αναζητήσει νίκη με 3-0 և 3 -1 σετ, φέρνοντας το προκριματικό σε χρυσό σετ 15 πόντων.

Οι Ολυμπιακοί Αγώνες μπήκαν στον αγώνα έντονα հետո αφού αποφύγουν το σκορ που έκαναν 2 Ήταν άνετα μπροστά με 0 σετ, κερδίζοντας 25-11 և 25-15.

Στο τρίτο σετ, οι Ολυμπιακοί Αγώνες έγιναν πάλι πολύ σοβαροί και τελείωσαν με σκορ 15-08. Η διαφορά αυξήθηκε όταν οι “μαύροι και λευκοί” ήταν πρώτοι 21-10 με 11 πόντους. Το σκορ έληξε 24-14, με συνολικό σκορ 3-0 στα 56.

ΟΛΥΜΠΙΑΔ Ν. (Γ. ΝΙΚΟΛΑΚΗΣ: Leonido, Hudima, Mudritskaya, Manitaru, Petru, Kudworth – Libero: Kuta – Αλλαγές: Siaya, Donchuk.

NPP: (Σ. ΤΣΑΓΓΑΡΙΔΟΥ / ΓΕΩΡΓΙΟΥ):Χαράλαμπος, Ιωάννου, Δημητρίου, Χαϊτζέτρου, Ουλμουμεράσβιλ, Στυλιανού – Λίμπερο 1 – Μοσφιλιώτη, Λίμπερο 2 – Γιακόφ – Αλλαγές: Λάρκο, Αντόνιο.