Αν και ο Γαλατασαράι αγωνίστηκε εναντίον της Κασμπάσα, δεν άφησε την ηγεσία

Γκαλατασαράι, Τουρκία Σούπερ Λιγκ 25 καλεσμένος της Kasimpasa εκείνη την εβδομάδα ηττήθηκε 2-1.

Στο 5ο λεπτό, ο Marcao έστειλε ένα μακρύ κέικ και η μπάλα που ήθελε να πετάξει η άμυνα της Kasımpaşa ήταν μπροστά από τον Kerem Aktürkoğlu. Ο σουτ του Κερέμ βρισκόταν μπροστά από το εξάμηνο και επέστρεψε από τον δερμάτινο τερματοφύλακα Ertuğrul Taşkıran.

Ο Emre Kılınç, ο οποίος προχώρησε με τη μπάλα που δέχτηκε στο κέντρο στο 8ο λεπτό, πήρε το σουτ από το πίσω μέρος του τόξου της περιοχής πέναλτι. Ο τερματοφύλακας Ertuğrul Taşkıran δεν κατάφερε να πιάσει τη γωνία του δερμάτινου γύρου από το έδαφος στα δεξιά του.

Στην αριστερή γωνία στο 8ο λεπτό, η μπάλα που ήθελε να αφαιρέσει η άμυνα του Kasımpaşa έμεινε στο Etebo στη μέση του μισού γηπέδου. Στο σκληρό σουτ αυτού του παίκτη από μακριά, ο τερματοφύλακας Ertuğrul χτύπησε και πάλι τη μπάλα στη γωνία.

Και πάλι, στη γωνία που χρησιμοποιήθηκε από τα αριστερά, ο Μουσταφά Μωάμεθ, ανεβαίνοντας στο εξάμηνο, χτύπησε το κεφάλι Ο τερματοφύλακας Ertuğrul έφτασε την μπάλα στα αριστερά του και κατάφερε να την πιάσει την τελευταία στιγμή. Ωστόσο, ο Kerem Aktürkoğlu, ο οποίος ακολούθησε την μπάλα που έπεσε στην περιοχή του τέρματος, έστειλε τον δερμάτινο κύκλο στα δίκτυα: 1-0.

Στο 26ο λεπτό, ο Ertuğrul έστειλε και πάλι τη μπάλα στη γωνία στο σκληρό σουτ του Babel από έξω από την περιοχή του πέναλτι.

Στο 51ο λεπτό, η ομάδα επισκεπτών έδωσε ισοπαλία. Στη μέση του Χατζραντίνοβιτς από τα αριστερά, ενώ ο τερματοφύλακας Muslera ακυρώθηκε, ο Thelin έστειλε τον δερμάτινο κύκλο στο δίχτυ: 1-1.

Στο 81ο λεπτό, στο δεξί διαγώνιο σουτ της Βάργκα έξω από την περιοχή του πέναλτι, η μπάλα παρέμεινε στον τερματοφύλακα Muslera.

Ο Γαλατασαράι κέρδισε πέναλτι στο 86ο λεπτό. Όταν ο Onyekuru συναντήθηκε στο δεξί σταυρό μέσα στην περιοχή του πέναλτι με τη μακρά μπάλα που έπαιξε, αφού έσωσε τον δερμάτινο γύρο από τον τερματοφύλακα Ertuğrul Taşkıran, ο διαιτητής Erkan Özdamar έδωσε μια ποινή. Στο 89ο λεπτό, ο Μουσταφά Μωάμεθ, ο οποίος πήρε την μπάλα στο πέναλτι, έστειλε τον τερματοφύλακα Ertuğrul και τον δερμάτινο κύκλο σε διαφορετικά κόρνερ: 2-1.

Δεν υπήρχαν πολλές θέσεις στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα όπου οι παίκτες ήταν πολύ δύσκολοι σε ένα βαρύ έδαφος.

Ο Γαλατασαράι κέρδισε τον αγώνα 2-1.

Ανέλαβε την ηγεσία που έχασε από τον Fenerbahçe

Αυξάνοντας το σκορ στο 51 με τη νίκη, ο Galatasaray ανέλαβε τον Fenerbahçe, τον ηγέτη, ο οποίος έχασε με περισσότερους αγώνες.

Με αυτό το αποτέλεσμα, ο Kasımpaşa, που ηττήθηκε για 12η φορά στο πρωτάθλημα, παρέμεινε στους 26 πόντους.

Το Win streak έχει 6 παιχνίδια

Η κίτρινη-κόκκινη ομάδα έφερε το σερί σε 6 αγώνες στο Σούπερ Λιγκ.

Ο Γαλατασαράι, ο οποίος έχασε την τελευταία του ήττα στο πρωτάθλημα στον αγώνα Beşiktaş την 19η εβδομάδα, κέρδισε τους επόμενους 6 αγώνες πρωταθλήματος.

Η Γαλατασαράι νίκησε τους Γιουκατέλ Ντενιζλισπόρ, Γιεν Μαλατυασπόρ, Γκαζιαντέπ, Μεντιπόλ Μπασσασεχίρ, Φενερμπαχτσέ και Κασμπάσα σε αυτή τη διαδικασία.

Ενώ τα κίτρινα-κόκκινα σημείωσαν 15 γκολ σε αυτή τη διαδικασία, είδαν μόνο 3 γκολ στο κάστρο τους.

Δεν ηττήθηκε στο γήπεδο για 9 αγώνες

Η Γαλατασαράι δεν σημείωσε ήττα στους 9 τελευταίους αγώνες πρωταθλήματος στο Στάδιο Türk Telekom.

Η κίτρινη-κόκκινη ομάδα, της οποίας η μόνη ήττα στους 11 αγώνες που έπαιξαν στον εντός έδρας φετινή σεζόν στην 5η εβδομάδα του Αγιουτέμ Alanyaspor, δεν έδωσε 3 πόντους στους αντιπάλους της στα 9 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Η Γαλατασαράι είχε 7 νίκες και 2 ισοπαλίες κατά την εν λόγω περίοδο.

Ο Μουσταφά Μωάμεθ δεν είναι άδειος

Η νέα μεταφορά του Γκαλατασαράι, Μουσταφά Μωάμεθ, σημείωσε γκολ στον 4ο αγώνα του στην κίτρινη-κόκκινη ομάδα.

Η ομάδα της Ζαμάλεκ της Αιγύπτου κατά τη διάρκεια της μεταβίβασης για να συμμετάσχει στον 23χρονο επιθετικό, Fenerbahce και το Τουρκικό Κύπελλο Aytemiz στο πρωτάθλημα στο Esenyurt Medipol έβαλε δίχτυα σε έναν διαγωνισμό Alanyaspor.

Ο Μουσταφά Μουχάμετ, ο οποίος έκανε το σκορ 2-1 στον αγώνα της Kasımpaşa, πέτυχε 4 γκολ στον 4ο επίσημο αγώνα του.

2ο γκολ από τον Kerem Aktürkoğlu

Ο Kerem Aktürkoğlu, ο νεαρός παίκτης της Galatasaray, κατέγραψε το δεύτερο γκολ του στο πρωτάθλημα.

Ο 22χρονος πτέρυγας, ο οποίος έπαιξε στον 12ο αγώνα πρωταθλήματος της φετινής σεζόν, έβαλε τα δίχτυα στον αγώνα Kasımpaşa μετά τον αγώνα Atakaş Hatayspor την 11η εβδομάδα.

Η Kasımpaşa δεν μπόρεσε να κερδίσει για 4 παιχνίδια

Η λαχτάρα για να κερδίσει η ναυτική λευκή ομάδα στο Super League έχει πάει σε 4 παιχνίδια.

Ο Kasımpaşa, ο οποίος κέρδισε την τελευταία νίκη στο πρωτάθλημα νικώντας τον Demir Group Sivasspor την 21η εβδομάδα, δεν μπόρεσε να βιώσει 3 πόντους στους επόμενους 4 αγώνες.

Ο εκπρόσωπος της Κωνσταντινούπολης έχασε 1-0 από τον Hes Kablo Kayserispor κατά τη διάρκεια αυτής της περιόδου και σημείωσε 1-1 με τον Çaykur Rizespor στο δρόμο. Το σκούρο μπλε-λευκό έχασε 4-1 από τον Atakaş Hatayspor, το οποίο φιλοξένησε την περασμένη εβδομάδα, και έχασε 2-1 από το Galatasaray στο δρόμο.