Αποδράστε με τον Bruma և Ψηφοφορίες για τον Senior Olympiacos

Ο “Ολυμπιακός” κέρδισε 1-0 έναντι του “Ατρόμητου”, προφανώς ανώτερος από τους οικοδεσπότες, αλλά πριν από τη “μάχη” με τον ΠΑΟΚ, ο Περιστέρι Μπρούμα σημείωσε ένα αμφιλεγόμενο γκολ.

Όσο για την εικόνα του αγώνα, ο αγώνας ξεκίνησε στο 7ο λεπτό με τον μεγάλο γύρο του Ολυμπιακού, ο οποίος θα είναι ο πιο σημαντικός γύρος του παιχνιδιού για μεγάλο χρονικό διάστημα στο πρώτο ημίχρονο. Ο Ολυμπιακός ήθελε να κυριαρχήσει στη μέση με αυτό το 4-3-3 των Μαρτίνων, ίσως θυσιάζοντας τον εαυτό του στη δημιουργία, πέτυχε στα παραπάνω. Ο Atromitos κατανάλωσε πολλές μεταφορές area μεταφορές στην περιοχή Sai, γνωρίζοντας ότι από τη μία θα ήταν δύσκολο να σπάσει την μπάλα κάτω από την «κόκκινη-λευκή» άμυνα, από την άλλη πλευρά ότι υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες για αυτό. Αυτό είναι καλό, επειδή οι πειρατές έχουν αναλάβει αμυντικά καθήκοντα στο παρελθόν σε αυτά τα στάδια.

Στην πραγματικότητα, οι γηπεδούχοι δεν απείλησαν ποτέ, ο Sa և Olympiakos έπαιξε το κλασικό παιχνίδι με 74% στον τελικό του πρώτου ημιχρόνου. Κατά τη διάρκεια αυτής της περιόδου, οι επικίνδυνες επισκέψεις του στην περιοχή του αντιπάλου δεν ήταν πολλές, αλλά και πάλι, η υπομονή έκανε τη διαφορά για τους παίκτες του Martins. Στον τελευταίο γύρο των πρώτων 45 λεπτών, η μπάλα του Μπουχαλάκης χτύπησε τον Μπρούμα και έγινε 0. 1, το οποίο έλυσε τα “κόκκινα-λευκά” πόδια για συνέχεια.

Στο δεύτερο μισό του παιχνιδιού, λίγο άλλαξαν στη γενική εικόνα του αγώνα. Ο Ατρόμητος δεν μπορούσε να απειλήσει λίγο և Ο Ολυμπιακός κράτησε την μπάλα άνετα looked υπομονετικά έψαχνε τη δεύτερη μπάλα. Παρά τις αλλαγές των δύο προπονητών, την αλλαγή του καναδικού αλόγου, κάνοντας την ομάδα του πιο επιθετική, ανεβάζοντάς την λίγα μέτρα στο γήπεδο, το “κόκκινο και λευκό” κράτησε άνετα τον έλεγχο του παιχνιδιού. Στην πραγματικότητα, είχαν αρκετούς γύρους γκολ σε σύγκριση με το πρώτο ημίχρονο, αλλά τίποτα δεν άλλαξε μέχρι τον τελικό. Η ομάδα του Martins πήρε άλλη μια νίκη, πλησιάζοντας ακόμη περισσότερο τον τίτλο.

Όσο για την εικόνα του αγώνα, ο αγώνας ξεκίνησε στο 7ο λεπτό με τον μεγάλο γύρο του Ολυμπιακού, ο οποίος θα είναι ο πιο σημαντικός γύρος του παιχνιδιού για μεγάλο χρονικό διάστημα στο πρώτο ημίχρονο. Ο Ολυμπιακός ήθελε να κυριαρχήσει στη μέση με αυτό το 4-3-3 των Μαρτίνων, ίσως θυσιάζοντας τον εαυτό του στη δημιουργία, πέτυχε στα παραπάνω. Ο Atromitos κατανάλωσε πολλές μεταφορές area μεταφορές στην περιοχή Sai, γνωρίζοντας ότι από τη μία πλευρά θα ήταν δύσκολο να σπάσει την μπάλα κάτω από την «κόκκινη-λευκή» άμυνα, από την άλλη πλευρά – περισσότερες ευκαιρίες για αυτό. Αυτό είναι καλό, επειδή οι πειρατές έχουν αναλάβει αμυντικά καθήκοντα στο παρελθόν σε αυτά τα στάδια.

Στην πραγματικότητα, οι γηπεδούχοι δεν απείλησαν ποτέ τον Σά, και ο Ολυμπιακός έπαιξε ένα κλασικό παιχνίδι κατοχής μπάλας με ποσοστό 74% στον τελικό του πρώτου ημιχρόνου. Κατά τη διάρκεια αυτής της περιόδου, οι επικίνδυνες επισκέψεις του στην περιοχή του αντιπάλου δεν ήταν πολλές, αλλά και πάλι, η υπομονή έκανε τη διαφορά για τους παίκτες του Martins. Στον τελευταίο γύρο των πρώτων 45 λεπτών, η μπάλα του Μπουχαλάκης χτύπησε την Μπρούμα, και έγινε 0. 1, το οποίο έλυσε τα “κόκκινα-λευκά” πόδια για συνέχεια.

Στο δεύτερο μισό του παιχνιδιού, λίγο άλλαξαν στη γενική εικόνα του αγώνα. Ο Ατρόμητος δεν μπορούσε να απειλήσει λίγο և Ο Ολυμπιακός κράτησε την μπάλα άνετα looked υπομονετικά έψαχνε τη δεύτερη μπάλα. Παρά την αλλαγή δύο προπονητών, η αλλαγή του αλόγου από τον Καναδά, κάνοντας την ομάδα του πιο επιθετική, ανεβάζοντάς την λίγα μέτρα στο γήπεδο, το “κόκκινο και λευκό” κράτησε άνετα τον έλεγχο του παιχνιδιού. Στην πραγματικότητα, είχαν αρκετούς γύρους γκολ σε σύγκριση με το πρώτο ημίχρονο, αλλά τίποτα δεν άλλαξε μέχρι τον τελικό. Η ομάδα του Martins πήρε άλλη μια νίκη, πλησιάζοντας ακόμη περισσότερο τον τίτλο.

Στην πραγματικότητα, οι οικοδεσπότες δεν απείλησαν ποτέ τον Σά, και ο Ολυμπιακός έπαιξε ένα κλασικό παιχνίδι κατοχής μπάλας με ποσοστό 74% στον τελικό του πρώτου ημιχρόνου. Κατά τη διάρκεια αυτής της περιόδου, οι επικίνδυνες επισκέψεις του στην περιοχή του αντιπάλου δεν ήταν πολλές, αλλά και πάλι, η υπομονή έκανε τη διαφορά για τους παίκτες του Martins. Στον τελευταίο γύρο των πρώτων 45 λεπτών, η μπάλα του Μπουχαλάκης χτύπησε την Μπρούμα, και έγινε 0. 1, το οποίο έλυσε τα “κόκκινα-λευκά” πόδια για συνέχεια.

Στο δεύτερο μισό του παιχνιδιού, λίγο άλλαξαν στη γενική εικόνα του αγώνα. Ο Ατρόμητος δεν μπορούσε να απειλήσει λίγο և Ο Ολυμπιακός κράτησε την μπάλα άνετα looked υπομονετικά έψαξε τη δεύτερη μπάλα. Παρά τις αλλαγές των δύο προπονητών, την αλλαγή του καναδικού αλόγου, κάνοντας την ομάδα του πιο επιθετική, ανεβάζοντας το λίγα μέτρα στο γήπεδο, το “κόκκινο και λευκό” κράτησε άνετα τον έλεγχο του παιχνιδιού. Στην πραγματικότητα, είχαν αρκετούς γύρους γκολ σε σύγκριση με το πρώτο ημίχρονο, αλλά τίποτα δεν άλλαξε μέχρι τον τελικό. Η ομάδα του Martins πήρε άλλη μια νίκη, πλησιάζοντας ακόμη περισσότερο τον τίτλο.