ΑΠΟΕΛ-Απόλλωνα 2-1. Έφραϊμ αχ ahid έπιναν և ήπιαν. (βλέπω)

Apoel

ΑΝΔΡΕΑΣ ΒΑΛΑΝΙΔΗΣ

Το APOEL το ήθελε περισσότερο από το Apollo և Το APOEL κέρδισε το “8” του κυπέλλου. Κέρδισε 2-1 στο GSP, με πρωταγωνιστή τον George Vor Ephrem և Gaya ah ahid. Η Κύπρος σημείωσε ένα γκολ στην πρώτη και ο Νορβηγός το δημιούργησε και στο δεύτερο άλλαξαν ρόλους.

Ό, τι είπε επίσημα ο Apollo πριν από τον αγώνα, δηλαδή ότι ήθελαν το προκριματικό όσο το APOEL, ακούγοντας τους ακροατές, απέδειξε το αντίθετο. Επειδή οι εκλογές του Γιάννη Πετράκη ήταν επικίνδυνες.

Σε μια εποχή που ο Σάββας Πουσαϊτίδης έκανε μόνο μία αναγκαστική αλλαγή στη νίκη επί της Πάφου, ο Εντοναγάλας αντικατέστησε τον τραυματισμένο Κλοναρίδη με τέσσερις παίκτες σε αντάλλαγμα για μια νίκη τριών ποδιών επί του Ολυμπιακού.

Και τι αλλάζει; Έφυγε από τους πιο αποτελεσματικούς επιθετικούς του, τον Ian Anis Pitta, τον Nicola Dingi, τον καλύτερο δημιουργό του Joao Pedro, τον πιο συνεπή αμυντικό του Hector Us. Οι τρεις, με εξαίρεση τον Πορτογάλο δεξί πίσω, έφτασαν σταδιακά στο δεύτερο ημίχρονο, με τα δύο πρώτα να συμβάλλουν στη βελτίωση της ομάδας τους, αλλά τελικά ο αποκλεισμός ήρθε.

Αγώνας:

Η πρώτη επίσκεψη του APOEL στο έδαφος του αντιπάλου գոլ γκολ στο 8ο λεπτό με ένα άμεσο σουτ από τον Yeprem, μετά από ένα μακρύ σουτ από τον Zahid. Το σκορ στο προβάδισμα βοήθησε το ναυτικό να ελέγξει το παιχνίδι και να καταφύγει στη δεύτερη μπάλα.

Το μπλε και το λευκό, με τη σειρά του, προσπάθησαν να ανταποκριθούν, αλλά δεν μπόρεσαν να μπουν στο Wuzuho. Αξίζει να σημειωθεί ότι η υψηλότερη επίθεση του πρωταθλήματος δεν έφτασε σε αξιοσημείωτο στάδιο σε όλη τη διάρκεια των πρώτων 45 λεπτών.

Αντίθετα, οι οικοδεσπότες σημείωσαν το δεύτερο γκολ, κυρίως στα τελευταία 15 λεπτά των πρώτων 45 λεπτών. Μια εποχή που έβαλαν τους οικοδεσπότες σε δύσκολη θέση με λίγες συνθήκες, που έφεραν κόρνερ, δημιούργησαν μίνι πολιορκίες στην περιοχή του Δημητρίου.

Και στις δύο περιπτώσεις, έφτασαν ακόμη και σε έναν νέο στόχο. Πρώτον, όταν ο Ρόμπερτς κατάφερε να κλέψει από τη Σαχάρα (33 ‘), και μετά όταν ο Κύπριος τερματοφύλακας είπε “όχι” πέρα ​​από το σουτ του ah ahid (45’). ,

Μια άλλη ομάδα πήγε στο αποδυτήριο, ωστόσο, για τον Απόλλωνα, βγήκε μια άλλη. Συμφωνώ, ο ισοσταθμιστής ήρθε στο 48ο λεπτό μετά από μια εσφαλμένη Uzoho փոխանց γλίστρησε στον τερματοφύλακα μετά το γκολ της Cielis, αλλά ένα μικρό πέρασμα από την Pita մուտ Dignini βοήθησε να βελτιώσει το Blues

Κυριάρχησαν για περίπου 20 λεπτά, κατά τη διάρκεια των οποίων τα μπλε-κίτρινα έπαιξαν παθητικό ρόλο, αλλά υπερασπίστηκαν με οργανωμένο και δυνατό τρόπο. Μετά το 70, ωστόσο, άρχισαν να ανεβαίνουν και να αναζητούν το δεύτερο γκολ με αντεπιθέσεις. Τελικά, στο 78ο λεπτό, δικαιολογήθηκαν από εξαιρετική ενέργεια μετά από ένα πλευρικό λάκτισμα από τον և side ahid, ο οποίος πέρασε από τον Ephraim. Οδηγήστε ότι η APOEL κράτησε μέχρι το τέλος.

Η ταυτότητα της συνάντησης

ΑΠΟΕΛ (Σάββας Πουρσαϊτίδης): Uhio, Ensue, orj, Sielis, Wheeler, Ludemo, Satsias (67t De Vicente), ah ahid, Ephrem (88 ′ Merkis), Endogala (90 ‘+ 3 Nuhiu), Sahar (88 ′ Gabriel).

Απόλλων (Γιάννης Πετράκης): Dimitriou, Catellaris (82 ′ Juste), Kyriakou, Robers, Vasiliu (82 ′ Psyachas), Denik, Markovic, Gakpe (46 ′ Pittas), ian anniotas (52 ′ Pittas), Matei, Bensop.

Σκορερ τερματος. Yeprem 8 ′, ah ahid 78 ′ / Sielis 48 (auto)

Κίτρινος: Satsias, ah ahid / Kiriaku, Ληστές