ΑΠΟΕΛ – Ερμής. “Ανάσταση” στο ντεμπούτο του Pursaititis

SIMOS PAFITIS

Ο ασθενής ζει. Ο ΑΠΟΕΛ μετά από 42 ημέρες, μετά από τέσσερις συνεχόμενες ήττες, δοκίμασε τη χαρά της νίκης, δραπέτευσε από τη ζώνη εξόδου. Στο ντεμπούτο του Savvas Pursaitidis στον πάγκο, το Blues κυριάρχησε στον Ερμή 3-0 στο GSP 19ότι: Παιχνίδι πρωταθλήματος.

Το πρώτο γκολ φέτος σημείωσε ο Γιώργος Όρτζος Γέπρεμ (27 ‘) και ο Μπεν Σαχάρ (70’, 90 + 2), με τους οποίους πέτυχε τρία γκολ στη σεζόν. Το APOEL βελτιώθηκε, έδειξε σημάδια βελτίωσης.

Το σκορ κρύβει την εικόνα του αγώνα, καθώς ο Ερμής ήταν ένας γενναίος αντίπαλος, ήταν δύσκολο για τον ΑΠΟΕΛ, ο οποίος από καιρό σε καιρό έδειξε ότι έχει παθογένεση από τις αρχές του έτους, αλλά ήταν αποτελεσματικός στον εορτασμό της νίκης με τρία γκολ σε οκτώ τελικούς.

Η APOEL είναι στην 10η θέση με 19 πόντους σε 17 παιχνίδια, η Ερμής είναι στην 10η θέση με 17 πόντους σε 17 παιχνίδια.

Αγώνας:

Ο ΑΠΟΕΛ ξεκίνησε τον αγώνα σε μια διάθεση և Ερμής για να υποχωρήσει στα μπλε-κίτρινα, προσπαθώντας να νικήσει τον αντίπαλο. Μετά τα πρώτα δέκα λεπτά, οι παίκτες του Σάββας Πουσαϊτίδης υπέστησαν λανθασμένα περάσματα, δίνοντας στους επισκέπτες το δικαίωμα να φτάσουν στο Uzoho.

Στο 22ο λεπτό του αγώνα εναντίον της Ρωσίας, ο πρώτος μεγάλος γύρος καταγράφηκε μόνο στο παιχνίδι εναντίον του Νιγηριανού τερματοφύλακα, για να κάνει το σουτ, και την μπάλα για να χτυπήσει τη θέση. Τα «φτερά», εκμεταλλευόμενοι τη νευρικότητα των παικτών του APOEL, συνέχισαν να αναζητούν το γκολ ին Στο 25ο λεπτό, απείλησαν ξανά τη Ρωσία για μια κεφαλίδα, αλλά ο Uzoho ήταν στο χέρι.

Δύο λεπτά αργότερα, ο APOEL βρήκε το δρόμο με τον επιθετικό Τζορτζ Λορ Εφραίμ. Ο Κύπριος πτέρυγας αντάλλαξε την μπάλα με τον Νούσι, γιορτάζοντας τον πρώτο του στόχο της χρονιάς με ένα όμορφο σουτ από έξω από την περιοχή – 1 Προηγώντας τα μπλε-κίτρινα με σκορ 0 Στο 41ο λεπτό, ο Γεωργίου τοποθετήθηκε λίγο κοντά στην αριστερή θέση του Wuzuho, ​​ενώ ένα λεπτό πριν από το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ο Kaike έδωσε μια μεγάλη διπλή αντεπίθεση από το σουτ του Clonaridis և Ephrem.

Στο 52ο λεπτό, η APOEL έχασε μια τεράστια ευκαιρία και ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο, καθώς ο De Vincenzi, μετά από ένα πέρασμα από το πέρασμα του Nuhiu,, με τον Kayek να εξουδετερώνει, “σημείωσε” το πόδι του Diaz, το οποίο έκοψε τη μπάλα μπροστά από τη γραμμή τέρματος.

Με το δεύτερο γκολ του Ben Sahar στο πρωτάθλημα, η APOEL ήταν μπροστά από τον Hermes 2: Με σκορ 0 αχ, ο Αχίντ έκανε μια κάθετη πάσα στον Κλονναρίδη, ο οποίος πέρασε στον Μπεν Σαχάρ, ο οποίος με έβαλε στα δεξιά, σημείωσε δύο γκολ στον αέρα, δίνοντας στον Σάββας Πουσαϊτίδης ένα γκολ. ,