Αποτελέσματα νύχτας NBA. Στη σειρά “Ks Az”, το “Bazer” χτυπά το “Super Young” 9-0

Μπλε Νησί

Οι Bazers δεν άφησαν την ευκαιρία να χαθεί καθώς ξεπέρασαν τους Clippers 108-99 χωρίς τον Leonard որ George’s, με τον Trey Young να σημειώνει 38 πόντους στις 11/11 με 3/7 և 3 πόντους.

Οι Clippers προσπάθησαν να κάνουν ό, τι μπορούσαν, αλλά όταν λείπουν οι δύο καλύτεροι παίκτες του πρωταθλήματος της ομάδας, τα πράγματα δεν είναι εύκολο. Ο αγώνας πήγε από σημείο σε σημείο όταν το ημίχρονο τελείωσε με τον Clippers 48-43.

Ωστόσο, στο δεύτερο ημίχρονο, με ατομικό σκορ 33-22, ο “καυτός” Trey Youngov, οι οικοδεσπότες επέστρεψαν στο παιχνίδι, κατάφεραν να πάρουν το πλεονέκτημα της ασφάλειας, το οποίο διατήρησαν μέχρι τον τελικό.

Για τους νικητές, ο Trey Young σημείωσε 38 πόντους με 12/23 σουτ και 5 ασίστ, ενώ από την ηττημένη πλευρά ο Reggie Acks Exxon σημείωσε 20 πόντους με 8/16 σουτ, 8 ασίστ, 7 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα.

Δώδεκα λεπτά. 22-21, 43-48, 76-70, 108-99:

ΧΟΚΚ Hunter 22 (4 ασίστ), Collins 11 (11 σουτ), Capella 13 (18 ριμπάουντ), Erter 13, Young 38 (12/23 σουτ, 3/7 3-pointers, 5 ασίστ), Hill, Snell, Goodwin 7, Galinari 2, Rondo 2, Μάιος

ΠΕΛΑΤΕΣ: Man 10 (9 χτυπήματα, 4 κλεψίματα), Batumi 5 (5 ασίστ), Ibaka 15 (5 ριμπάουντ, 3 μπλοκ), Kenard 13, acks exon 20 (8 ασίστ, 7 ριμπάουντ), Williams 11, Kofi 2, Morris 10 ( 5 πινελιές), Ζ εγκεφαλικό επεισόδιο 13 (10 πινελιές),

JAZZ – NIX (108-94)

Στο πρώτο ημίχρονο, οι Knicks θα μπορούσαν να είχαν κερδίσει +13, αλλά η Τζαζ έστρεψε το σκορ εναντίον τους, και τελικά χαμογέλασαν, καθώς επικράτησαν 108-94, επιτυγχάνοντας έτσι 9 συνεχόμενες νίκες.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ιδανικό για την ομάδα της Νέας Υόρκης, καθώς η άμυνα ήταν δύσκολη για τους οικοδεσπότες και η επίθεση ήταν αποτελεσματική, με αποτέλεσμα το πρώτο ημίχρονο με προβάδισμα 13 πόντων (59-46) για τους Knicks.

Από εκεί, η άλλη τζαζ μπήκε στο δεύτερο ημίχρονο με τους ηγέτες τους Gomber (18 πόντοι, 19 ριμπάουντ) και τον Conley (19 πόντοι, 7 ασίστ, 5 ασίστ), όχι μόνο γύρισε το σκορ γύρω τους, αλλά κατάφερε επίσης να πάρει ένα περιθώριο ασφαλείας . եկ Τέλος, έλα μια άνετη νίκη, αφού εξαντλήθηκε η ισχύς των παικτών του Tom Tibundo

Ο Austin Rivers ήταν ο καλύτερος παίκτης για τους νικητές με 25 πόντους μετά τον αγώνα, 5/7 με 3 πόντους և 3 ριμπάουντ, ενώ είχε έναν άξιο υποστηρικτή Julius Randle, ο οποίος σημείωσε 18 πόντους με 10 ριμπάουντ և 4 ριμπάουντ.

Όσο για τους ηττημένους, ο Ρούντι Γκόμπερ είχε 18 πόντους και 19 ασίστ, ενώ ο Μάικλ Κόνλεϊ είχε 19 πόντους, 7 ριμπάουντ και 5 ασίστ.

Δώδεκα λεπτά. 18-27, 46-59, 80-81, 108-94:

ΤΖΑΖ: Bogdanovich 11, O’Neill 20 (6 ριμπάουντ), Gomber 18 (19 ριμπάουντ), Mitchell 9 (8 ριμπάουντ), Conley 19 (7 ριμπάουντ, 5 ασίστ), Favers 2, England 7 (6 ασίστ), Clarkson 13 (2 ) / 10 τρίγωνο), Niang 9, Oni, Harrison, Morgan

NIKS: Berks 9 (7 ριμπάουντ), Randle 18 (10 ριμπάουντ), Robinson 7 (7 ριμπάουντ), Barrett 17 (3/3 3 πόντοι), Peyton 4, Noel 2, Rivers 25 (5/7 3 πόντοι, 3 ριμπάουντ)) , Kukili 6 (4 αναφορές), Topin 4, Knox, Pinso