Απόδοση ολοκλήρωσης παικτών της Γκάνας στο εξωτερικό: Ο Ayew κερδίζει το 15ο γκολ της σεζόν ως Sulemana, Antwi-Adjei στο στόχο για αντίστοιχους συλλόγους – Γκάνα Τελευταίες ειδήσεις ποδοσφαίρου, Ζωντανά σκορ, Αποτελέσματα

Ο κορυφαίος ιστότοπος ποδοσφαίρου της Γκάνας GHANAsoccernet.com σας φέρνει μια ολοκληρωμένη έκθεση σχετικά με την απόδοση των παικτών της Γκάνας στο εξωτερικό το σαββατοκύριακο στα αντίστοιχα πρωταθλήματά τους.

Ο Ευρωπαίος ειδικός ποδοσφαίρου Herbert Boakye Yiadom αναφέρει λεπτομερώς την απόδοση των παικτών αυτό το Σαββατοκύριακο στα αντίστοιχα πρωταθλήματά τους.

Οι παίκτες θα έχουν σημειώσει αυτό το Σαββατοκύριακο

Ο Andre Ayew σημείωσε το 15ο γκολ της σεζόν για να βοηθήσει τη Σουόνσι να επιστρέψει στη νίκη με τον Μίλγουολ

Ο Kamal Deen Sulemana σημείωσε ένα στήριγμα για τον Nordsjaelland στη νίκη του έναντι της Randers FC

Ο Christopher Antwi-Adjei ήταν στο στόχο της Paderbrn στο γερμανικό Bundesliga II

Ο David Gazor σημείωσε για Swallows εναντίον των Black Leopards στο Νοτιοαφρικανικό PSL

Ακολουθεί μια αναφορά για την παρακολούθηση αυτού του Σαββατοκύριακου

ΑΓΓΛΙΑ

Στην Premier League, οι Jordan Ayew και Jeffrey Schlupp εμφανίστηκαν στην ήττα του Κρίσταλ Πάλας από την Τσέλσι καθώς έχασε το παιχνίδι 4-1 στο σπίτι

Ο Daniel Amartey έπαιξε 45 λεπτά για τη Λέστερ Σίτι καθώς έχασε 3-2 από τη Γουέστ Χαμ

Ο Τόμας Παρτέι βοήθησε στη νίκη της Άρσεναλ με 3-0 επί της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ

Στο πρωτάθλημα, ο Andy Yiadom έπαιξε το πλήρες γκάζι για το Reading στην ήττα με 2-0 από τον Watford

Ο Andre Ayew σημείωσε τα 15 τουου γκολ της σεζόν καθώς η Σουόνσι Σίτι σημείωσε νίκη 3-0 επί της Μίλγουολ

Ο Ταρίκ Φόσου είδε 78 λεπτά δράσης για τον Μπρέντφορντ στη νίκη του 5-0 επί του Πρέστον

Ο Albert Adomah ανέβηκε από τον πάγκο για να παίξει 22 λεπτά για το QPR στη νίκη του 4-1 επί του Σέφιλντ την Τετάρτη

ΙΣΠΑΝΙΑ

Στη La Liga II, ο Samuel Obeng έκανε μια σύντομη εμφάνιση για τον Real Oviedo εναντίον του Las Palmas

Ο Iddrisu Baba είδε 15 λεπτά δράσης για τη Μαγιόρκα με τη νίκη 2-0 επί του Lugo

ΙΤΑΛΙΑ

Στη Serie A, ο Emmanuel Gyasi είδε 45 λεπτά δράσης για τη Spezia με τη νίκη 3-2 επί του Crotone

Ο Alfred Duncan και ο Kwadwo Asamoah εμφανίστηκαν στο παιχνίδι του Κάλιαρι εναντίον της Ίντερ, η οποία κατέληξε με ήττα 1-0

Στη Serie B, ο Kevin Prince Boateng έχασε το παιχνίδι της Monza εναντίον της Ascoli

ΓΑΛΛΙΑ

Στη Λιγκ 1, ο Τζον Μπόι έπαιξε 90 λεπτά για τον Μετς καθώς έχασε με 2-0 από τη Λιλ

Στο Ligue II, ο Ebenezer Assifuah βρισκόταν στον πάγκο για την Pau FC στη νίκη με 2-1 επί του Clermont

Κλερμόντ για 81 λεπτά έπαιξε ο Alidu Seidu

Ο Νίκολας Οπόκου έπαιξε 79 λεπτά για την Αμιέν στη νίκη 1-0 επί του Ροντέζ

ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Στο Bundesliga II, ο Christopher Antw-Adjei σκόραρε για τον Πάντερμπορν με τη νίκη 3-0 επί της Μπόχουμ

Ο Patrick Twumasi ανέβηκε από τον πάγκο για να παίξει 14 λεπτά για το Ανόβερο 96 καθώς έχασε 3-1 εναντίον του Heidenheim

ΑΛΒΑΝΙΑ

Ο Dennis Dowouna είδε 14 λεπτά δράσης για το Skenderbeu εναντίον του KF Tirana που κατέληξε με ισοπαλία

Ο Abbey Agbodzie ήταν στον πάγκο για το Skenderbeu

Ο Isaac Gyamfi ήταν στον πάγκο για τα Τίρανα

Ο Kofi Yeboah είδε 13 λεπτά δράσης για την Apolonia Fier στην ήττα με 2-0 από την Teuta

ΑΥΣΤΡΙΑ

Ο Ντέιβιντ Ατάνγκα έπαιξε 90 λεπτά για τον Αμύρα στην ήττα με 2-0 από τον Ριντ

Ο Kennedy Boateng ήταν σε δράση για τον Reid

Ο Samuel Tetteh ήρθε ως υποκατάστατος για να παίξει 11 λεπτά για τον St.Polten με την ήττα 1-0 από τον Altach

ΑΖΕΡΜΠΑΪΖΑΝ

Ο Kwabena Owusu είδε 86 λεπτά δράσης για τον Qarabag στη νίκη του 4-1 επί της Sumqayit

ΛΕΥΚΟΡΩΣΙΑ

Ο Ramzy Yussif βρισκόταν στον πάγκο για την Energetik-BGU με την ήττα 1-0 από τον Sputnik

Ο Sulley Muniru ήταν στον πάγκο για την FC Minsk με ισοπαλία 2-2 εναντίον της Bate

Ο Francis Narh έπαιξε 90 λεπτά για τη Slavia Mozyr στην ήττα με 2-0 από το Vitebsk

Ο Dennis Tetteh ανέβηκε από τον πάγκο για να παίξει για τη Slavia Mozyr

ΒΕΛΓΙΟ

Στο Jupiler League, ο Osman Bukari ζεστάνει τον πάγκο για τη Gent στην νίκη με 4-0 επί του Charleroi

Ο Majeed Ashimeru είδε 66 λεπτά δράσης για τον Anderlecht με τη νίκη 2-1 επί του Club Brugge

ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ

Ο Nasiru Mohammed βρισκόταν στον πάγκο για τον Levski Sofia στην ισοπαλία χωρίς γκολ εναντίον του Cherno More

ΚΥΠΡΟΣ

Ο Benjamin Akoto έπαιξε 90 λεπτά για τη Doxa εναντίον της Νέας Σαλαμίνας που κατέληξε με ισοπαλία

Ο Barnes Osei ανέβηκε από τον πάγκο για να παίξει στη Νέα Σαλαμίνα

Ο Εμμανουήλ Ασάντε είδε 34 λεπτά δράσης για την Ομόνοια με τη νίκη 2-0 επί του Ολ. Λευκωσία

Ο Kingsley Sarfo έπαιξε 78 λεπτά για την Ol Nicosia

ΚΡΟΑΤΙΑ

Ο Nasiru Moro έπαιξε 60 λεπτά για τον Gorcia στην ισοπαλία χωρίς γκολ εναντίον του Varazdin

Ο πρίγκιπας Ομπένγκ Άμπεμ είδε 62 λεπτά δράσης για τον Σίμπενκ στην ήττα με 1-0 από τη Ριέκα

ΤΣΕΧΟΣ

Ο Emmanuel Antwi έπαιξε 70 λεπτά για τον Pribram στην ήττα με 2-0 από τη Sigma Olomouc

ΔΑΝΙΑ

Στην SuperLiga, ο Kamal Dean Sulemana σημείωσε ένα στήριγμα για τον Nordsjaelland στη νίκη του με 4-3 επί της Randers FC

Ο Φράνσις Αμπού και ο Ιμπραήμ Σανάντ εισήχθησαν στο δεύτερο ημίχρονο

Στην Πρώτη Κατηγορία, η Κλίντον Αντούι είδε 69 λεπτά δράσης για τον Έσμπιερ στην ισοπαλία 1-1 εναντίον του Σίλκεμποργκ

Ο Ebenezer Adade και ο David Martin εμφανίστηκαν και οι δύο για τον Fremad Amager στην ήττα τους 3-0 από τον Hvidovre IF

ΑΙΓΥΠΤΟΣ

Ο Kwame Bonsu έπαιξε 45 λεπτά για την Ceramica Cleopatra στην ισοπαλία 1-1 με την El-Entag El-Harby

Ο νικητής Cobbinah ήταν στον πάγκο για την Ceramica Cleopatra

ΕΣΘΟΝΙΑ

Ο Isshaku Konda έπαιξε 90 λεπτά για την Paide με τη νίκη 1-0 επί της Kuressaare

ΕΛΛΑΔΑ

Ο Μπαμπά Ραχμάν έπαιξε το πλήρες γκάζι για τον ΠΑΟΚ στην ισοπαλία 1-1 εναντίον του Αστέρα Τρίπολης

ΙΣΡΑΗΛ

Ο Eugene Ansah έπαιξε το πλήρες γκάζι για τη Shmona στην ισοπαλία 1-1 εναντίον του H.Beer Sheva

Ο Emmanuel Boateng βρισκόταν στον πάγκο για τον Χάποελ Τελ Αβίβ με την ήττα 2-0 από την Χαπέλ Χάιφα

ΚΑΖΑΚΣΤΑΝ

Ο Gideon Baah ήταν σε δράση για τον Shakhtar Karagandy καθώς έχασε σε μεγάλο βαθμό από τον Taraz 4-0

ΜΑΛΑΙΣΙΑ

Η Νάνα Πόκου έπαιξε 90 λεπτά για την UITM στην ήττα με 3-0 από την Melaka United

Ο Jordan Ayimbila ήταν σε δράση για τη Selangor με τη νίκη με 3-1 επί της Perak

ΟΛΛΑΝΔΙΑ

Στο Eredivisie, ο Mohammed Kudus ήρθε από τον πάγκο για να παίξει 38 λεπτά για τον Ajax με τη νίκη 1-0 επί του Waalwijk

ΒΟΡΕΙΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ

Ο πρίγκιπας Amponsah βρισκόταν στον πάγκο για τον Pelister στην ήττα με 3-1 από τον Rabotnicki

ΠΟΛΩΝΙΑ

Ο Yaw Yeboah διήρκεσε 90 λεπτά στο παιχνίδι για τη Wisla με την ήττα 2-1 από τη Rakow

Ο David Mawutor ήταν στον πάγκο για τη Wisla

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ

Ο Gideon Mensah και ο Abdul Mumin ήταν και οι δύο σε δράση για τη Vitoria Guimaraes καθώς έχασε το 3-0 από το Portimonense

ΝΟΤΙΑ ΑΦΡΙΚΗ

Ο Abubakar Mumuni και ο Edwin Gyimah εμφανίστηκαν και οι δύο στο παιχνίδι για τους Black Leopards καθώς έχασαν από τα Swallows

Ο David Gozar σημείωσε το μοναδικό γκολ του Swallows

ΣΟΥΗΔΙΑ

Το τρίο της Γκάνας Thomas Boakye, Sadat Karim και Phil Ofosu-Ayeh ήταν σε δράση για τη Halmstad στη νίκη τους με 1-0 επί του Hacken

Ο Enoch Adu έπαιξε ολόκληρη τη διάρκεια για τον Mjallby καθώς έφτασε ενάντια στον Varbergs

Ο Abdul Safiu Fatawu είδε 25 λεπτά δράσης για την Trelleborgs με τη νίκη 2-1 επί της Norrby

Ο Eric Kwakwa έκανε μια σύντομη εμφάνιση για τον Jonkopings στη νίκη του 5-1 επί των Vasalunds

ΕΛΒΕΤΙΑ

Ο Lawrence Ati-Zigi και ο Nuhu Musah εμφανίστηκαν και οι δύο για το St Gallen καθώς έχασε από το Young Boys

ΚΑΤΑΡ

Ο Babo Seddiqi Barro και ο John Benson εμφανίστηκαν και οι δύο στο παιχνίδι Al Ahli Doha στο 4-0 με τον Al-Duhail

Ο Evans Mensah ήταν σε δράση για τον Al-Kharitiyath καθώς έχασε από την Al Wakra 2-1

ΣΕΡΒΙΑ

Ο Ομπένγκ Ρέγκαν βρισκόταν στον πάγκο για τον Μλάντοστ με τη νίκη 1-0 επί της Σούμποτικα

ΣΛΟΒΑΚΙΑ

Ο Μπένσον Ανάνγκ έπαιξε πλήρες γκάζι για τη Ζίλινα στη νίκη της με 3-2 στην Τρένσιν

Ο Έντμουντ Άντο είδε 90 λεπτά δράσης για τη Σενίτσα στην ήττα με 1-0 από τον Ρουζμπομπρόκ

Ο Zuberu Sharani έπαιξε 90 λεπτά για τον Michalovce καθώς έχασε 2-1 από την Pohronie

ΣΟΥΗΔΙΑ

Ο Abdul Halik Hudu βρισκόταν στον πάγκο για τον Hammarby στη νίκη του με 3-2 στο Malmo FF

ΕΛΒΕΤΙΑ

Ο Σαμουήλ Αλάμπι είδε 21 λεπτά δράσης για τον Λουζέρν στην ήττα με 4-3 από τη Βασιλεία

ΤΟΥΡΚΙΑ

Στο Ligue 1, ο Kamal Issah ήταν σε δράση για τον Keciorengucu με τη νίκη 5-3 επί του Altinordu

Ο Τζόζεφ Ακομάδι και ο Ισαάκ Σάκεϊ και οι δύο έθεσαν το προβάδισμα για τον Χατάισπορ στην ήττα τους με 3-2 από τον Γκόζπεπε

Ο Caleb Ekuban έχασε το παιχνίδι του Trabzonspor εναντίον του Rizespor που κατέληξε με ισοπαλία

Ο Godfred Donsah δεν συμπεριλήφθηκε στην ομάδα αγώνων για τον Rizespor

Ο Isaac Cofie είδε 65 λεπτά δράσης για τη Sivasspor στη νίκη τους με 3-1 επί του Konyaspor

Ο Joseph Paintsil έπαιξε το πλήρες γκάζι για την Ankaragucu στη νίκη τους με 2-1 επί της Genclerbirligi

Ο Τζόζεφ Αττάμα ήταν σε δράση για την Καϊσερίσπορ με την ήττα 1-0 από την Αντάλιασπορ

Ο Bernard Mensah ανέβηκε από τον πάγκο για να βοηθήσει τον Besiktas να νικήσει τον Ezrurum BB 4-2

ΟΥΚΡΑΝΙΑ

Ο νεαρός Γκάνας Najeeb Yakubu έπαιξε το πλήρες γκάζι για τη Vorskla Poltava στο 2-1 της νίκης έναντι της Lviv

Επικοινωνία: Herbert Boakye Yiadom (Facebook)

ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ: [email protected]