Απόδοση ολοκλήρωσης παικτών της Γκάνας στο εξωτερικό: Ο Ayew κερδίζει το ένατο γκολ της σεζόν ως Cespedes, Kyereh στο στόχο για τους αντίστοιχους συλλόγους – Γκάνα Τελευταίες ειδήσεις ποδοσφαίρου, Ζωντανά σκορ, Αποτελέσματα

Κάθε Σαββατοκύριακο ο Ευρωπαίος ειδικός ποδοσφαίρου Herbert Boakye Yiadom σας φέρνει μια ολοκληρωμένη έκθεση σχετικά με την απόδοση των παικτών της Γκάνας στο εξωτερικό στα αντίστοιχα πρωταθλήματά τους, καθώς το ποδόσφαιρο επανεκκινείται εν μέσω της πανδημίας του κοροναϊού.

Αντρέ Ayew σημείωσε το ένατο γκολ της σεζόν στη Σουόνσι Σίτι 2-0 νίκη επί του Νόριτς στο Αγγλικό Πρωτάθλημα

Μπόρις Σεσπέδες ήταν στο στόχο της Servette με τη νίκη 4-2 επί της Λουκέρνης

Στο Bundesliga II,Ντάνιελ Κέρεχβρισκόταν στο στόχο της St.Pauli με τη νίκη 2-1 επί της Sandhausen

Ακολουθεί μια περιεκτική έκθεση για την απόδοση των παικτών στο εξωτερικό

ΑΓΓΛΙΑ

Στην Πρέμιερ Λιγκ, Τόμας Παρτέι είδε 73 λεπτά δράσης πριν τραυματίσει την Aston Villa

Στο Αγγλικό Πρωτάθλημα, Αντρέ Ayew ήταν στο στόχο για τη Σουόνσι Σίτι με τη νίκη 2-0 επί του Νόριτς

Ταρίκ Φόσου είδε 71 λεπτά δράσης για τον Μπρέντφορντ με τη νίκη 4-1 επί του Μίντλσμπρο

Albert Adomah έκανε μια σύντομη εμφάνιση για το QPR με τη νίκη 1-0 επί του Μπλάκμπερν

Andy Yiadom ήταν στον πάγκο για Ρέντινγκ καθώς έφτασαν ενάντια στη Στόουκ Σίτι

ΙΤΑΛΙΑ

Στο Serie A, Εμμανουήλ Γιάσι ήταν στο στόχο της Spezia με τη νίκη 2-1 επί του Sassuolo

Στο Serie B, Kevin-Prince Boateng σκόραρε για να σώσει τη Μόντσα από την ήττα με ισοπαλία 1-1 εναντίον της Έμπολι

ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Στην Μπουντεσλίγκα, Κασίμ Νούχου Άνταμς βρισκόταν στον πάγκο για τον Χόφενχαϊμ με την ήττα 3-1 από τη Φρανκφούρτη

Στο Bundesliga II, Ντάνιελ Κέρεχ βρισκόταν στο στόχο της St.Pauli με τη νίκη 2-1 επί της Sandhausen

Patrick Twumasi s56 λεπτά δράσης για το Αννόβερο 96 στη νίκη τους με 2-1 επί της Μπράουνσγουιγκ

Raman Chibsah ανέβηκε από τον πάγκο για να παίξει εννέα λεπτά για τον Μπόχουμ με τη νίκη 2-1 επί της VFL Osnabruck

Hans Nunoo Sarpei είδε 45 λεπτά δράσης για τον Greuther Furth στη νίκη τους με 4-1 επί του Wurzburger Kickers

ΓΑΛΛΙΑ

Στη Γαλλική Λιγκ 1, Majeed Waris και Αλέξανδρος Τζίκου ήταν σε δράση για το Στρασβούργο καθώς έχασε 3-0 από τη Λυών

Τζον Μπόι σημείωσε ένα δικό της γκολ καθώς ο Metz έχασε από την St Etienne

Enock Kwarteng είδε 74 λεπτά δράσης για το Μπορντό με την ήττα 2-1 από το Μπρεστ

Στο Γαλλικό Ligue II, Εμμανουήλ Λομοτέι και Οπόκου Νικόλαος εμφανίστηκε στο παιχνίδι για τους Amiens καθώς έφτασαν εναντίον του Caen

Εμμανουήλ Ασφιουά ανέβηκε από τον πάγκο για να παίξει 31 λεπτά για την Pau FC με την ήττα 1-0 από τη Νανσί

Alidu Seidu έκανε μια σύντομη εμφάνιση για τον Κλέμοντ στην ήττα με 2-0 από τον Ροντέζ

Εμμανουήλ τόμος σημείωσε ένα δικό του γκολ και εμφανίστηκε επίσης η κόκκινη κάρτα στο παιχνίδι Valenciennes ενάντια στη Γκρενόμπλ

ΑΛΒΑΝΙΑ

Isaac Gyamfi wόπως σε δράση για την KF Tirana με τη νίκη 2-0 επί του Skenderbeu.

Ράντι Ντούμπουρ και Ντένις Ντόουνα ήταν σε δράση για το Skenderbeu

Ρίτσαρντ Ντάνσο και Ιμπραήμ Σόλεϊ ήταν στον πάγκο για τα Τίρανα

ΑΥΣΤΡΙΑ

Στο Κύπελλο OFC, Winfred Amoah έπαιξε 45 λεπτά για τον Kapfenberg στην ήττα με 2-1 από τον Wolfsberger AC

ΒΕΛΓΙΟ

Στο Jupiler Pro League, Έρικ Οκανσέι είδε 16 λεπτά για τον Kortrijk με τη νίκη 3-0 επί του Mouscron

Κάμα Σόουα έπαιξε 90 λεπτά για τον Leuven με ισοπαλία 1-1 εναντίον του St.Leige

Opoku Ampomah βρισκόταν στον πάγκο για την Αμβέρσα με τη νίκη 2-1 επί της Μπέρσχοτ

Ντάνιελ Οπάρε έπαιξε 90 λεπτά για τον Waregem με ισοπαλία 1-1 εναντίον του Charleroi

ΚΥΠΡΟΣ

Ο Εμμανουήλ Ασάντε έπαιξε 75 λεπτά για την Ομόνοια με τη νίκη της 3-0 επί της Ντόξα

Ο Μπέντζαμιν Ακότο έπαιξε το πλήρες γκάζι για τη Ντόξα σε αυτή την ήττα

Ο Barnes Osei σκόραρε για τη Νέα Σαλαμίνα με την ήττα 2-1 από τον Ol. Λευκωσία

Ο Kingsley Sarfo είδε 88 λεπτά δράσης για τον Ol.Nicosia

ΔΑΝΙΑ

Κουαρτέτο της Γκάνας, Ισαάκ Ατάνγκα, Σουλεμάνα Κάμελ Ντεν, Φράνσις Αμπού και Ιμπραήμ Σάδη ήταν σε δράση για τον Nordsjaelland με την ήττα 2-0 από την Οντένσε

ΑΙΓΥΠΤΟΣ

Τζον Αντίβι βρισκόταν στον πάγκο για την Pyramids FC με τη νίκη 1-0 επί του El Gaish

Abdul Wahab | Αλλα ήταν σε δράση για την El-Entag-El-Harby στην ισοπαλία 1-1 με την Aswan SC

ΙΣΡΑΗΛ

Ο Mohammed Kamaheni ήταν σε δράση για τον Ashdod με τη νίκη 1-0 επί της Μακάμπι Χάιφα

Ο Godsway Donyoh ήρθε ως υποκατάστατο για να παίξει 56 λεπτά για τη Μακάμπι Χάιφα

ΜΕΞΙΚΟ

Clifford Aboagye ήταν στον πάγκο για την Πουέμπλα καθώς έχασε από ένα μόνο γκολ από το Club America

ΟΛΛΑΝΔΙΑ

Issah Abass ήταν στον πάγκο για την FC Twente καθώς έχασε 3-0 από την PSV

ΠΟΛΩΝΙΑ

Yaw Yeboah ήταν σε δράση για τη Wisla εναντίον της Jagiellonia

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ

Τρίο της Γκάνας, Abdul Mumin, Alhassan Wakaso και Gideon Mensah ήταν σε δράση για τη Vitoria Guimaraes καθώς έφτασαν εναντίον της Benfica

ΡΟΥΜΑΝΙΑ

Φωτεινό Addae έπαιξε 88 λεπτά για την FC Hermannstadt με ισοπαλία 1-1 εναντίον της UTA Arad

Μπάμπα Αλχασάν ααρ Σάιντ Ίσα βρισκόταν στον πάγκο για τον Hermannstadt

ΣΕΡΒΙΑ

Rashid Obuobi wόπως στον πάγκο για την FC Vozdovac στην ισοπαλία 1-1 εναντίον του Ράντνικ

Ιμπραήμ Τάνκο | δεν έπαιξε κανένα ρόλο στο παιχνίδι της Javour εναντίον του Mladost, το οποίο κέρδισε 4-1

ΕΛΒΕΤΙΑ

Gabrial Kyeremateng s80 λεπτά δράσης για τον Thun με τη νίκη 3-0 επί του Xamax

Ράνσφορντ Σελάσι έπαιξε το πλήρες γκάζι για τους Kriens στην ισοπαλία χωρίς γκολ εναντίον του Aarau

ΗΑΕ

Μπέντζαμιν Άιμ είδε 82 λεπτά δράσης για την Al Dhafra καθώς έχασε σε μεγάλο βαθμό από την Al Jazira 5-1

ΤΑΪΛΑΝΔΗ

Ισαάκ Μέλι έπαιξε 90 λεπτά για την Police Tero με την ήττα 2-0 από την Pathum United

ΤΟΥΡΚΙΑ

Στο τουρκικό Super League, Ισαάκ Σάκεϊ έπαιξε το πλήρες γκάζι για τη Hatayspor στη νίκη τους 4-1 επί της Kasimpasa