Απόλλων. Έδειξε τα δόντια του και έβγαλε τα μαχαίρια του

ΠΑΙΧΝΙΔΙ SIMOU PAFITI:

Το ντέρμπι της πρεμιέρας πλέι-οφ στο “Αντώνης Παπαδόπουλος” άφησε μια έντονη αντίδραση. Ο πρόεδρος του Απόλλωνα Νίκος Κιρζής, μετά την ισοπαλία με την Ανόρθωση (2-2), θεώρησε ανεπαρκή τους Κυπρίους διαιτητές. Πρωτάθλημα:

Η Λεμεσός Blues «βράζει» για δύο γύρους, οι οποίοι έπαιξαν καθοριστικό ρόλο στη διαμόρφωση του αποτελέσματος. Απόρριψη του Guerrero στο 22ο λεπτό’s Η ποινή του Robertos στο 77ο λεπτό υπέρ της Ανόρθωσης. Και στις δύο περιπτώσεις, ο διαιτητής, Timothy Christoph, ανέστρεψε την απόφασή του μετά από έλεγχο της παραγγελίας VAR της φάσης επιτόπιου ελέγχου.

Ο Νίκος Kirzis μίλησε για καλλιτεχνικούς ορισμούς, έβγαλε “μαχαίρια” rew έριξε την μπάλα στις άλλες ομάδες և KOP για την προσγείωση ξένων διαιτητών. Το πρώτο “όχι” ακούστηκε από την Ανόρθωση μέσω του Δημήτρη Χριστοφόρου, με την “Κυρία” να ανακοινώνει την υποστήριξή της στους Κυπρίους διαιτητές. Ο επικεφαλής των ξένων διαιτητών συζητήθηκε πριν από την έναρξη του πλέι-οφ του ΚΟΠ “Inter-Association”, παρά το αρχικό “τρέχον” ξένης προέλευσης, αποφασίστηκε να πάει στην Κύπρο λόγω των δυσκολιών που σχετίζονται με την επιδημία του κοροναϊού. Η γνώμη των άλλων υποψηφίων για τον τίτλο θα διαδραματίσει σημαντικό ρόλο. Εάν η Ομόνοια Ա AEL (δημόσια ή πίσω από τα παρασκήνια) πηγαίνει στην Ανόρθωση για να υποστηρίξει τους Κύπριους διαιτητές, το αίτημα του Απόλλωνα θα γίνει δεκτό.

Στο παιχνίδι, ο Απόλλωνας έδειξε τα δόντια του. Στο τέλος της ημέρας, η διαφορά από την πρώτη θέση μπορεί να αυξηθεί κατά τέσσερις βαθμούς, αλλά η ομάδα του Ανή Πετράκη υπενθύμισε για τη δυναμική της. Αν και έπαιξε 70 λεπτά με λιγότερους παίκτες, δεν έσκυψε και κράτησε ακόμη και το “διπλό” μέχρι το 79ο λεπτό του παιχνιδιού. Οι λεπτομέρειες του αγώνα πιθανότατα θα ήταν εντελώς διαφορετικές αν ο Grien είχε αποβληθεί με μια ευθεία κόκκινη κάρτα στο 22ο λεπτό. Μετά τον αγώνα, ο Apollo έπρεπε να προσαρμόσει το σχέδιό του και να υπερασπιστεί σχεδόν καθ ‘όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού.

Τώρα, τη Δευτέρα (8/3), το ντέρμπι με την AEL in irio αποκτά τη φύση του «τελικού» των μπλουζ με την πρώτη επιτυχία του τρέχοντος έτους, ενάντια στην ανυπέρβλητη ανάγκη του συμπατριώτη.