Αριστεία և Νέα νίκη στο ντέρμπι Ομόνοια

“Ομόνοια” 2: Νίκησε το “Apollon” με 1 πόντο στο GSP, στο 18ο παιχνίδι του πρωταθλήματος. Τα πράσινα αυξήθηκαν 35 μοίρες, ενώ το μπλε παρέμεινε 36 μοίρες.

Ο Apollo μπήκε στον αγώνα πολύ επιθετικά και άνοιξε το σκορ μόνο στο 2ο λεπτό. Αρχικά, η Pitta χτύπησε από την πλευρά, ο Fabiano σπρώχτηκε πίσω σταθερά, κατά τη διάρκεια της επιστροφής, ο Dignin έστειλε την μπάλα στο δίχτυ 0-1.

Η Ομόνοια έλαβε την απάντηση στο 25ο λεπτό. Οι Leziacs στρίβουν αριστερά, η μπάλα καταλήγει στο Thiago, ο οποίος έσπασε τον Dimitriu 1-1 με ένα σουτ από την περιοχή, όπου ήταν το σκορ.

Στον αγώνα επιστροφής, ο Απόλλωνας μπήκε στο πεδίο καλύτερα ξανά, είχε ένα τερματοφύλακα, αλλά η Ομόνοια σκόραρε ένα γκολ. Στο 62ο λεπτό οι Leziacs μπήκαν στην περιοχή με την μπλε περιοχή, έκανε μια στροφή, η μπάλα χτύπησε Salai և εμφανίστηκε στο δίχτυ 2-1.

Στη συνέχεια, το “Ομόνοια” κατάφερε να χρησιμοποιήσει τη διαφορά του σκορ πολύ καλά, στο τέλος γιόρτασε μια σημαντική νίκη, η οποία αύξησε τους 35 πόντους.