Αρνείται να παραδώσει το Κάλιαρι-μυθική ήττα … | Δημοσιογράφος Κύπρος

Ο θάνατος του Κάλιαρι είναι πολύ δύσκολος. Η ομάδα της Σαρδηνίας προκάλεσε δύο μυθικές ανησυχίες στο παιχνίδι εναντίον της “Πάρμα” μετά από 90 γκολ, δείχνοντας ότι θα είναι πολύ δύσκολο να πουλήσει την … τσάντα կ θα πολεμήσει με όλη του τη δύναμη να μείνει (να βρίσκεται στο Τορίνο-2). Ταυτόχρονα, άφησε την Πάρμα πολύ χαμηλή և … τον ωθεί στην Serie B, καθώς βρίσκεται στο Τορίνο-7 ունի έχει περισσότερα από επτά παιχνίδια για να προχωρήσει στον τελικό.

Μόνο στο 5ο λεπτό η Petzella άνοιξε το σκορ για την “Πάρμα” με ένα υπέροχο σουτ. Στο 25ο λεπτό, ο διαιτητής προσέφερε ένα πέναλτι, καθώς η μπάλα βρήκε το χέρι του επιθετικού, αλλά τελικά το πήρε πίσω, καθώς το θεωρούσε ακούσιο. Στο 31ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι διπλασίασαν τα γκολ και ο Κούτσκας έβαλε το γκολ. Στο 39ο λεπτό, ο Παβολέτι μείωσε το γκολ του Κάλιαρι με κεφαλιά, και οι δύο ομάδες πήγαν στο διάλειμμα με το πλεονέκτημα του “Πάρμα”.

Το δεύτερο μέρος πήγε με ισορροπημένο τρόπο, με ευκαιρίες και από τις δύο πλευρές. Ωστόσο, η Πάρμα σχηματίστηκε και δεν σταμάτησε σε δύο γκολ. Στο 59ο λεπτό, ο Dennis Mann έφτασε στο 3-1 για τον Roberto D’Aversa. Στη συνέχεια ήρθε ένα καταπληκτικό παιχνίδι με γκολ βροχής. Στο 66ο λεπτό, ο Marin μείωσε το προβάδισμα για το Κάλιαρι στο 3-2. Ένα απίστευτο γκολ στο 91ο λεπτό του αγώνα εναντίον του Pereiro, ο οποίος έπληξε λίγο έξω από την περιοχή, οδήγησε σε ισοπαλία 3-3. Μέχρι το τέλος του παιχνιδιού έκανες τα μάτια σου από τους γύρους. Ο Κάλιαρι έκανε ένα μεγάλο λάθος, πήρε μια ισχυρή νίκη, σημειώνοντας το Cherry 94 ‘, κάνοντας τον τελικό 4-3.