Ασταμάτητη αμαξοστοιχία κυρίες Apollon, αγκαλιά … | Δημοσιογράφος Κύπρος

Ας επιστρέψουμε στους ρυθμούς του Πρωταθλήματος Γυναικών της Dimco μετά το τέλος των υποχρεώσεων της εθνικής μας ομάδας γυναικών στον προκριματικό γύρο του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος.

Για πρώτη ομάδα Ο πρωταθλητής της ομάδας Apollon Ladies συνεχίζει την αδιαμφισβήτητη πορεία του ով Με τη νίκη επί της Νέας Σαλαμίνας Αρτοποιείων (2-1) ο Πύργος αύξησε τη διαφορά σε 11 πόντους.

Μετά το σημερινό αποτέλεσμα, παρόλο που απομένουν τέσσερα παιχνίδια στον τελικό, ο δεύτερος γύρος, η ομάδα είναι κοντά στο να κερδίσει τον τίτλο.

Στο 62ο λεπτό, η Φρίντα άνοιξε το σκορ, στο 82ο λεπτό, η Μιχαέλα Χαλί έφτασε στο 1-1 και στο 90ο λεπτό, η Φρίντα έφτασε στο Apollon Ladies με 54 πόντους.

Στον άλλο αγώνα του πρώτου γκρουπ, η Λευκοτέα Λάζια νίκησε την Ομόνοια Λευκωσίας με 1-0. Το αποτέλεσμα αποφασίστηκε από την Ιφιγένεια Γεωργάντση με ένα πέναλτι στο 50ο λεπτό.